Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy vásárló ok nélkül ki akar...

Egy vásárló ok nélkül ki akar rúgatni?

Figyelt kérdés

Lassan két éve dolgozom a jelenlegi helyemen a pénztárban. Diákmunkán egyetem mellett, mert másként nem tudnám fenntartani magam.

Egyes vásárlók már névről ismernek, köszönnek az utcán, senkinek soha semmi baja nem volt velem. Vannak, akik bunkóznak, de ők a kollégáimmal is, válogatás nélkül.

Viszont van egy kislány (16 körüli), aki már agyamra megy a családjával együtt.

Nem tudom, mi baja velem. Soha nem bántottam, azt se tudom, mióta jár hozzánk. Egyik napról a másikra csak elkezdte a minősíthetetlen viselkedést, már egyszer a főnököm is megkérdezte, minden rendben-e nála.

Van egy nővére, ugyanilyen undok, ahogy az anyjuk is.

A múltkor azzal szórakoztak, hogy beálltak a sorba, és elkezdtek mindannyian alpári hangokat kiadni, nem törődve vele, hogy a vevők és a kollégák is bámultak már.

Ma azzal jön be, hogy jó hangosan beszól rám vonatkozólag, hogy "Nem igaz, hogy ez még mindig itt van!" Sajnos "ez" nem tud máshol lenni, mert ez a munkahelye.

Direkt beállnak hozzám a sorba, holott 3 másik kassza van rövidebb sorral. Akármit mondok, mind a hárman ismétlik, mint az idegbajos papagáj, az összes vevőm kellemetlenül érzi magát, állnak át máshová.

Amikor odajönnek hozzám, akkor már egy ideg voltam, erre az egyik lány benyögi "Most meg mi van, mit stresszelsz?", de olyan hangsúllyal, mintha a kutyájához beszélne.

Annyira akartam, hogy húzzanak már, fejezzék be a mutogatást, pózolgatást, szemét beszólásokat.

Erre az anyjuk benyögi: "Nem kérted a klubkártyámat"

Mire mondom, hogy sajnálom, de már fizetett, ha tudja, hogy van kártyája, akkor ne fizessen addig, ameddig nem adja át, előfordulhat velem is, hogy elfelejtem. Legközelebb nem fog megesni"

Erre elkezdett hisztizni, hogy merem, milyen legközelebb, mit képezelek magamról. Erre megmondtam neki a lehető legnyugodtabb, legkedvesebb hangsúllyal "Szíves elnézését kérem, igaza van. További szép napot kívánok. Viszontlátásra"

Erre még mindig vihogva kimentek.

Hogy két kamasz ilyen, az oké, de hogy az anyjuk is....


Nem akarok senkit minősíteni, de sosem vettek még nálam semmi mást, mint dohányt és alkoholt.

Nem kissebbségi család.


2018. jan. 5. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Dohányt nem csak dohányboltban lehet venni???

Ha ennyire feltűnőek, akkor ha már bejönnek, figyelni kéne rájuk a biztonsági őröknek. Főleg, ha még balhéznak is.

2018. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem Magyarországon történt, nálunk sajnos nincs őr, és a dohány is minden szupermarketben megvehető.

Helyi család, nem valami bevándorló (roma, arab, akármi), tehát nem kisebbségiek.

Csak nem tudtam hová írni.


Mi motiválja az ilyen embereket?


Vagy hogy viselkedjek velük, hogy ne veszítsem el az állásom, meg ne is alázzanak meg azért?

2018. jan. 5. 18:31
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
A fönöknek kell szólni, de a legtöbb helyen eleve van kamerás megfigyelés a pénztáraknák.
2018. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Viselkedj úgy, ahogy a többi munkatársad. Rajtad úgy tűnik, látszik, hogy parázol tőlük, ezért szálltak rád.
2018. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Fizettek már másnál is, de soha senkinél nem rendeztek még jelenetet. El se kezdték meg semmi.

Gondolom, az utcán nem tennék ezt, csak vevőként fölényben érzik magukat.

2018. jan. 5. 18:41
 6/14 anonim ***** válasza:
Magyarországon azért működik olyan opció, hogy bizonyos vásárlókat nemkívánatos személynek minősítenek és kitilthatnak bármilyen üzletből, legyen az szupermarket, helyi abc vagy akár dohánybolt. Ezt egyedül nyilván nem tudod megoldani, úgyhogy marad a főnök, és támaszd alá bizonyítékokkal, pl kamera- vagy hangfelvétel.
2018. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tessék a főnökhöz menni, és írásos panaszt beadni ezekre a vásárlókra. Minden üzletben ahol dohány, és ital vásárlási lehetőség van, van kamera. Én is külföldön élek, és mindig van kamera. A kamerán vissza lehet nézni a család idétlenkedését. Vagy megteheted azt is, amikor látod, hogy a sorba állnak ahol te vagy ott, akkor vedd fel a hangüzenetet.
2018. jan. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Jelezd a főnöknek, hogy megalázóan viselkednek bár lehet sz@rik a dologra, ezért ha már tudod azt, hogy e gyökérke család, mikor teszi tiszteletét, kérd meg pár ismerősödet, hogy ők is jöjjenek vásárolni akkor.


Miért?


Beállnak mögéjük a sorba külön s külön, egymást nem ismerve.Ha elkezdik a műsort veled, akkor ők belekötnek a családba egytől egyig, hogy viselkedjenek normálisan, mert...stb szép jelzőkkel lehordva a familit szóhoz sem engedni őket.

Kétlem, hogy 6-7 vevővel kalimpálni mernének, akik a megkövezést jeleit mutatják karóba húzási tervekkel:DDD

A nyilvános megalázásuk a lényeg, abból értenek az "ilyenek" is.

Többé nem mennek a boltba sem, de ezt a többi "vevőd" tudassa velük, jobban teszik:D

2018. jan. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezek összekevernek valakivel vagy szimplán elmebetegek:)))
2018. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Milyen emberek vannak a világon...?

Én is csak a főnökkel való egyeztetést tudom javasolni. Ha legközelebb bejönnek és beállnak hozzád a sorba, azonnal riadóztatni a főnököt, aki kedvesen megkéri őket, hogy fáradjanak másik kasszához, mert a tied be fog zárni (dehogy fog.) Aztán hátha veszik a lapot.

Szerintem egy főnöknek kötelessége és érdeke is lenne, hogy a bolond vevő 1. ne rontsa a légkört és bosszantsa a többi vevőt, 2. védje az alkalmazottját. (pláne, ha nem is Mo-n vagytok, ott talán még emberségesebben bánnak az alkalmazottakkal.)

Majd írd meg, mire jutottatok! Érdekel. :) Sok sikert!

2018. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!