Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeretnék már most keresni...

Szeretnék már most keresni nyárra diákmunkát, melyik a legjobb diákmunka csoport/szövetkezet?

Figyelt kérdés
(16 éves vagyok) és mondták hogy ne neten keressek,hanem menjek el regisztrálni de nem tudom hova lenne a legjobb :)

2018. jan. 6. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

6 éve végzek diákmunkát (15 éves koromtól), 6 iskolaszövetkezetben vagyok/voltam eddig és kb 15 fajta munkám volt náluk (most szakmait végzek 1,5 éve).

Őszintén? Emberfüggő. A mostani "mentoromnál" minden hónapban ki kell vernem a hisztit, hogy nem jól számoltak el. (MINDIG számold ki mennyi a várható fizetésed!) De az ő keze alatt fut ez a munka, amit nem vagyok hajlandó otthagyni, így jártam :(

Volt olyan, aki beírt olyan napokra is, amikor nem voltam ott és lenyúlta a pénzt...

Volt olyan, aki külön email-t küldött mindenkinek, hogy hogyan számolta ki a dolgokat, ledolgozott óraszám, szünet percei stb.

A fentiek mind a Meló-Diák Universitas iskolaszövetkezetnél voltak-vannak.

MADS iskolaszövetkezet: jó tapasztalatok, csak kevesebb kínálat, valahogy sose találtam meg a nekem kellőt, de a fizetést mindig pontosan és időben átutalták :)

euDiákok: soha nem hívtak vissza, pedig több tucatszor jelentkeztem náluk olyan munkákra, amit mindig visszatettek...

MŰISZ: pozitív tapasztalat, fizetés oké, de rengeteg diák dolgozik náluk, simán "elvész a hangod" jelentkezésnél.

Worklandplus: a honlapjukon található munkák 99%-a már nem aktív, facebookon hirdetnek inkább.

I love diákmunka: csődbe mentek tudtommal, de pénzlehúzó egy banda volt... Életem első diákmunkája itt volt és nem kicsi hiányzott a fizetésemből.


Tapasztalat: MADS, MŰISZ, Meló-diák iskolaszövetkezeteket ajánlom.

DE: a legtöbb helyen csak akkor kérnek meg, hogy menj be személyesen regisztrálni, amikor már megkaptad a munkát. Előtte elküldenek, hogy nézegesd a honlapjukat, jelentkezz a neked tetsző állásokra és ha felvesznek akkor menj csak be. Sok helyre valószínűleg nem tudsz majd jelentkezni 16 évesen sajnos :(

Nyugodtan nézegess több oldalt és jelentkezz rájuk, nincs "hűségszerződés".

Viszont tényleg minden hónapban fotózd le a jelenléti ívedet és számold ki a várható fizudat.

Bruttó bér * 0,85 * ledolgozott óraszám = fizetésed.

Levonhatnak havi összeget (általában 500 ft), működési díjként, de ennyi.

2018. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazuk van, regisztráció nélkül amúgy sem dolgozhatsz a diákszövinél. Azt neked kell tudni melyik a szimpatikus, illetve melyik szövetkezetnek van irodája a közeledben .
2018. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Madsnél valóban viszonylag kevés az ajánlat, de tapasztalataim szerint nagyon korrektek.

Pannon-workos is vagyok évek óta, náluk dolgozhattam 17 évesen is, néha van munka 16-tól, az aktuális munkákat küldik mailben, látod faceen illetve néha írnak smst is.

Az Eu-diák nem tudom, hogy "működik",de sose hívtak vissza, egy állásra sem, őket nem ajánlom.

A másik kettő viszont mindenképp megéri, a pannon-worknél több esélyed lenne, mert több állásajánlat fut be hozzájuk (szerintem).

2018. jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kozsonom!!!
2018. jan. 7. 21:04
 5/6 A kérdező kommentje:
jaj köszönöm* na:D
2018. jan. 7. 21:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Müisz nekem bejött, egyik nap reggel böngésztem az oldalukat és találtam egy állást ami jól hangzott. Rögtön regisztráltam, jelentkeztem rá és rögtön hívtak, hogy mikor tudok bemenni. Délután már alá is írtam a papírokat, és másnap mentem dolgozni. Utána még többször megkerestek, mindig szóltak, ha volt még hely. Rendesen kifizettek.
2018. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!