Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidőnél van olyan hogy...

Próbaidőnél van olyan hogy felmondok azonnali hatállyal de adott napot még akkor is végig kell melózni?

Figyelt kérdés

Valóban van olyan jogszabály amely arra kényszerít engem, hogy ha próbaidő alatt valahol azionnali hatállyal felmondok ehhez jogom van de adott napot még akkor is végig kell melózni?


Uis ez történt velem. Próbaidős voltam, 1 hét után elegem lett, és szóltam hogy felmondok és vettem is volna a kabátom.

Erre letámadtak hogy ehhez nincs jogom a felmondásom azonnali oké de adott napot még akkor is köteles vagyok ledolgozni.

Szartam rá mit ugattak akkro is eljöttem.

De valóban van ilyen kényszer? Az azonnali felmondás nem szó szerint azonnali?


2018. jan. 7. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próba idő alatt indoklás nélkül felmondhatsz úgy is hogy nap közben ott hagyod az egész munkát ahogy van.
2018. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1# vagyok amúgy ne keverd ide az azonnali hatályú felmondást mert az megint más..az a próba idő utánra vonatkozik, ha valami sérelem ér ami miatt kizárt hogy tovább ott dolgozz akkor azonnali hatállyal felmondhatsz és nem kell végig dolgoznod a napot. Legalábbis nálunk volt erre példa. De ilyenkor végkielégítés meg munkanélküli segély asszem nem jár. Csak a kozos megegyezésnél de ott is asszem 2 ev munka után
2018. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jó ne lovagoljunk ezeken a szarokon. Szavakon szarakodunk.

Próbaidős voltam fogtam egy papírt meg egy tollat.


Felmondás. Próbaidős munkaviszonyomat a mai nappal dátum felmondom. Aláírás. beadtam.


Ez így nem elég??

erre elkezdtek ugatni hogy de még a mai napot végig kell---leszartam eljöttem.


12 óra volt, 17-ig kellett volna lenni.

2018. jan. 7. 16:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akadékoskodni akartam...mit feszengsz.

Igen elég

2018. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De a pénzem még azóta se jött meg már két hét eltelt.

cég mailekre nem válaszol személyesen meg nem megyek be mert félek még pofánkúrok valakit.

OMMF bejelentés már megtéve de az meg 21 napos lefutású és még csak pénteken adtam be.

2018. jan. 7. 16:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Erkölcsileg vitatható a tetted, de amúgy nem tud mit csinálni, ha eljössz. Max. Azt a napot nem fizeti ki.
2018. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nincs ilyen, de vannak főnökök, akik benyomják az "Erre most nincs idő! Majd műszak végén lerendezzük!"-dumát. De elviekben bármikor megteheted. És mostantól én is ezt fogom csinálni. Elvégre milyen alapon fenyegetőzik?
2018. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Elvégre milyen alapon fenyegetőzik?

"


Sztem azért csinálja mert 10 emberből 9 simán benyalja és marad.

Én az az 1 vagyok akinél nem jött be, de 9 másiknál bejön még így is megéri.

2018. jan. 7. 19:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd magadra az elso valaszolo “okoskodasat” mert masnak jol johet az info! Ne rajtunk vezesd lena frusztraciod..
2018. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A probaidő az próbaidő. Ha 9:43-kor odamegy a főnök hozzád, hogy szedd a cuccodat, mert nem tart tovább igényt a munkádra megteheti. Ugyanígy te is megteheted.
2018. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!