Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem próbálja meg a...

Miért nem próbálja meg a munkáltató akkor inkább megtartani az embereket, mintsem kiakadni, hogy mások többet fizetnek? Szerintetek a kis, hazai IT cégek miként tudnak versenybe szállni?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen vannak rendszergazdák (nem ilyen iskolai, meg hivatali rendszergazda, hanem normális szerver üzemeltetés, felhők kezelése, stb a feladatuk, mert ez egy fejlesztő cég).


Már többször is előfordult,hogy felvettek embereket a csapatukba, megtanulták szépen a dolgokat, egész jól értettek hozzá, majd egy nagyobb külföldi multi átcsábította magukhoz őket. Ezért a csapatuk vezetője már volt, hogy fel is hívta a céget, hogy mit képzelnek, hogy miután kitanították őket 1-2 év alatt, akkor átcsábítják az embereket. ÉS itt nem érti meg, hogy mi az hogy verseny. Ez egy olyan terület, ahol a cégek nagyon versenyeznek fizetésekkel (és plusz egyéb dolgokkal) egymás ellen.


De azt nem próbálják meg, hogy versenyezzenek a fizetéssel amit ajánlanak, mert ez egy kis hazai cég. De akkor mégis min lepődnek meg azon, hogyha egy cég jelentősen többet fizet (itt a duplájára kell gondolni, mert annyit szoktak ajánlani), akkor azért ara senki se mondja azt, hogy nem. ÉS ugyanez igaz a fejlesztőkre is. Pont nemrégiben mondtak fel páran onnan is, mert a multik jelentősen többet ajánlottak.


2018. jan. 14. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen középkori, hűbérúr gondolkodásmód.

Magyarország még mindig nem jött ki belőle.


Azok az ő jobbágyai és senki nem veheti el tőle a jobbágyait. Ja, és a jobbágyoknak nincs joguk megszökni és szabadon költözni.

2018. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a vezetőtök nem fiatal, nem igazán érti a versenyt.

Az embernek egy élete van,oda megy, ahol többet fizetnek neki.


A másik, gondolom a vezetőtök dacból sem akarta megtartani, "menjen".Ha megakarta volna, akkor a felmondásakor elkezdett volna alkudozni,hogy emel a fizetésen vagy...stb.

Sajnos az ilyen szitukat sok magyar vezető nem tud megemészteni,presztízsvesztésként élik meg.



Én is fejlesztőcégnél dolgozom, de nem IT területen.Ez is egy multi.Viszont itt két év szerződést alá kellett írnunk,tehát addig nem mondhatunk fel vagy különben sok pénzt kell visszafizetni.

Viszont, ez egy jó cég,nem is nagyon akar senki sem felmondani.Maximum olyan, aki külföldre megy.

2018. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nevetséges, ami Magyarországon van rengeteg ember fejében.
2018. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"A másik, gondolom a vezetőtök dacból sem akarta megtartani, "menjen".Ha megakarta volna, akkor a felmondásakor elkezdett volna alkudozni,hogy emel a fizetésen vagy...stb. "


Egyébként még próbálnának is, csak mondták, hogy nem tudnak versenyezni azokkal a fizetésekkel. Pl én is felmondtam és mondták, hogy szeretnék ha egy összegben meg tudnánk állapodni, viszont ahova megyek, (anélkül hogy mondtam volna mennyit fogok kapni) annak a fizetéseivel nem tudnak versenyezni. Így el se kezdtünk alkudozni. (esetemben egy 50-60%-os emelés lett volna az aminél elkezdtem volna gondolkodni a maradáson, mivel a másik helyen a mostani fizetésem majdnem dupláját ajánlották)

2018. jan. 14. 11:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon sokáig olyan rendszer volt ahol ha valaki egy helyre bekerült akkor ott dolgozva élte le az egész életét. Ezért sokan mai napig nem fogják fel hogy ha van jobb lehetőség azzal élni kell, és ha ő nem attól még mások élni fognak vele. Ezek az emberek egy olyan korból valók ahol kb mindenki ugyan annyit kapott, és mindenkinek egy fix helye volt. Nem volt verseny, nem volt túl sok lehetőség, kapott valamilyen életet a rendszertől aztán azt élte.

Másik amit sokan nem fognak fel, hogy annyi hogy ő dolgozni akar az nem feltétlen teszi őt bármilyen munkára alkalmassá. Régen minden gyökér kapott valamilyen cégnél munkát ha volt pulzusa, mert illegális volt munkanélkülinek lenni. De nem véletlen adósodott el az a rendszer, mert ha a munkáltató úgy fizet valakinek hogy az értéket nem teremt akkor az jelentős pénz veszteség. És a piac nem jótékonykodási szervezetekkel van tele. De ezt sokan nem értik meg, és sok gyökér veri a mellét hogy neki alanyi jogon járna a munka. Az hogy 6 általános is estin volt meg, nem ért semmihez az meg mellékes szerinte.


Egy kapitalista rendszer tele van lehetőségekkel. De ahoz hogy ezeket megragadjuk nekünk is erőfeszítéseket kell tennünk, piacképesnek kell maradnunk. A munkáltatónak és a munkavállalónak is. És ne legyen félreértés, egyik felet se a szeretet motiválja.

2018. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nemrég váltottam, de nem csak a pénz miatt. IT területre kerültem, előtte mást csináltam, de a sulim megvolt, meg fusiztam is, csak valahogy nem sikerült elhelyezkednem főállásúként IT területre. Ez most jött össze.


Az előző helyen a főnökömet érdekelte volna, hogy mennyit fizetnek az új helyen, de nem mondtam konkrét összeget neki, csak annyit, hogy többet, mint amit nála kapok. Igazából ha többet ajánlott volna, akkor sem akartam volna maradni, mert bejelenteni nem a teljes béremre jelentett be, és amit emelt, azt is feketén adta, és a túlórákat is. Az új helyen teljesen bejelentve kapom meg majdnem a dupláját annak, amit ő bejelentve fizetett, plusz egyéb juttatások. Egyébként Magyarországon belül, mindkét cég, csak teljesen más, az előző KKV, a mostani pedig nagyobb. Ha nem muszáj, én nem akarok külföldre menni, szeretek itt élni.


Egyébként az előző főnököm meg volt győződve róla, hogy máshol úgysem fizetnek annyit, amennyit ő fizet (bejelentve + feketén), én most bebizonyítottam neki, hogy nemhogy ugyanannyit, de akár többet is, és nem csak feketén, hanem tisztán is van, ahol megadják. Nem örült neki túlságosan, de nem marasztalt, viszont így, hogy ismerem már őket, az álláshirdetéseik és a valóság ütik egymást, mint Bud Spencer a rosszfiúkat.

2018. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!