Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató meddig köteles...

A munkáltató meddig köteles megtartani a dolgozói bérelszámolásokat?

Figyelt kérdés
2007-es papírokat szeretnék kikérni az akkori diákmunkaadómtól, de nincs bent az elektronikus rendszerükben az adat amit kérek tőlük ennyi évre visszamenőleg. Gyanítom, hogy papír alapon meg kell lennie valahol, csak nagy meló lenne előtúrni, csak sajnos nem tudom mik a vonatkozó jogszabályok, így nem tudom követelhetem-e tőlük. Kötelesek megtartani ilyen régi iratokat is, illetve ezeket kötelességük kiadni ha kérem őket?

2016. dec. 12. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi a vonatkozó jogszabály, de tekintve hogy öt év az általános adóügyi elévülés, simán lehet, hogy már nincs meg.
2016. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minek kell ez neked?

Amúgy a Nyugdíjfolyósítótól kérd inkább!

2016. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

5 év rám mint adófizetőre vonatkozik nem? A munkáltatónak sejtésem szerint tovább meg kellene tartania nem?


Az, hogy miért kell nekem a kérdés szempontjából teljességgel lényegtelen :)

2016. dec. 12. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ajánlgatom a nyugdíjfolyosítót, mert az ő papírjuk is valószínűleg jó nekwd
2016. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a magyar adattárolási jogszabályokat. Viszont 5 év után a NAV már senkin nem követelhet semmit, ha addig nem tette, így nem látom, miért kellene a cégekre szigorúbb adattárolási kötelezettségnek vonatkoznia. Szimmetrikus a helyzet.


Ezzel együtt az 5 év után elévülő dokumentumoknál a tárolási gyakorlat általában 7 év, viszont nálad még ez is kiesik, így ha a cég önszántából nem adta oda a dokumentumot, nincs túl sok esélyed megszerezni tőlük. A dokumentumok tárolása elég költséges buli, kevés cég engedheti meg magának, hogy mindent megőrizzen, még ott is, ahol teljesen digitális a tárolás.


A saját példányodat nem tudod valahonnan előtúrni?

2016. dec. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!