Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit válasszak? Két és fél év,...

Mit válasszak? Két és fél év, aztán elhagyom a gimit, onnan pedig egyetemre akarok tovább kerülni, de még gondolkodom abban, hogy merre tovább! Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nemsokára befejezem gimnáziumi éveimet és nem igazán tudom, hogy mely irány lenne a megfelelő. Gondolkoztam azon, hogy elmegyek újságírónak tanulni, de tudom, hogy az nem a legkifizetődőbb állás és nehéz bejutni olyan helyre, ahol jól keres az ember (mondjuk szeretnék külföldön dolgozni, de ahhoz sokat kéne csiszolni a nyelvemen és ugyebár anyagiak...). A másik, ami megfordult a fejemben, az a filozófia ,de az meg már kihalásban van, ahogyan tudom, de mindenképpen közel állna hozzám, csakhogy a munkából meg kell elsőnek élni, aztán jöhet az, hogy mennyire szeretem.

Esetleg még egy tanári szakra jelentkeznék, történelem vagy irodalom tanárnak szívesen mennék, esetleg még egy pszichológusi állás is menne. Viszont még gondolkozni akarok, ezért arra jutottam, hogy kiteszem ide ezt a kérdést, hátha kapok valami használható tanácsot, persze nem ide fogom alapozni minden döntésemet, kizárólag egy kis segítség kéne, hogy szerintetek mi lenne a megfelelő és mi az, ami nem annyira. Mindenképpen valami bölcsészettudományi ágon akarok elhelyezkedni, olyan, hogy jog meg a többi, annyira nem érdekel meg nem is értek sok mindenhez ezen a téren.

A válaszokat előre is köszönöm, sokat segítenének és lehet, hogy másoknak is, akik hasonlóképpen szeretnének elhelyezkedni! :)



2018. jan. 15. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Semmi sincs kihalásban, minden szakma ugyanúgy sikeres. Az emberek, akik elbuktak... az megint egy másik téma.
2018. jan. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiket felsoroltál, azok közül sztem a pszichológus lenne a legkifizetődőbb, mert tudsz nyitni magánpraxist és 1 órára elég sok pénzt el lehet kérni érte.
2018. jan. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sztem tanár, abból egész kevés van, de ha van türelmed, akkor mehet. Gimnáziumi tanár egész jó.


Anynyi meg, hogy tanuld az angolt es/vagy a németet, mert diplomával és 2 nyelvvel már akármelyik multihoz mehetsz, akár külföldön is, ha esetleg a tanári nem jön be (370-400k kezdő bruttó fizuk vannak most nálunk). Hajrá!!!!

2018. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket! Nyelvet mindenképpen fejleszteni akarom. Az angol jelenleg az elsődleges, majd érettségi után nekilátok a spanyolnak vagy olasznak, esetleg valamelyik másik európai nyelvnek, ami nem a német és érezhető benne ezekhez hasonló dallamosság, mivel nekem nem áll a nyelvemre a durva német és számomra az angol és német nem fér meg egy kalap alatt. Mellesleg a japánnal is akarok valamit kezdeni, legalább egy alapszintet (írásjelek kivételével már kb. két tucat szót és egy rakás köszönést tudok, persze ez semmit nem jelent, mindazonáltal kiindulási alapnak jó, legalább lesz egy kicsi szókincs, stb...)

A szakmát illetően eddig az újságírói a legerősebb a felsorolásban, de a héten lesz egy nap, amikor az osztályfőnökkel fogunk beszélni arról, hogy ki hova akar elhelyezkedni (mai oktatás itt belföldön, főleg vidéken nem a legjobb, így arra nem adok sokat, mellesleg ismerem a helyi tanárokat, így az a beszélgetés csak minimális eligazításnak lesz jó úgy gondolom, de hátha kellemeset csalódok...)

Még egyszer köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Ha valakinek van még valami ötlete írja le nyugodtan, kb. heti három alkalommal fogom nézni a kérdésemet, talán több. :)

2018. jan. 16. 15:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Szurkolok neked, anno nekem is nehéz volt. Végül én a töri és a nyelvek szeretete miatt mentem nemzetközi tanulmányokra.
2018. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!