Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan közölnétek szépen,...

Hogyan közölnétek szépen, hogy nem írjátok alá a szerződést? :D

Figyelt kérdés
Kaptam egy állásajánlatot, viszont az eltöltött pár nap alatt megfogalmazódott bennem, hogy nem nekem való a munka. A héten kellene aláírnom a szerződést, viszont én ezt nyilván nem fogom megtenni. Szeretnék időben szólni, hogy mégsem vállalom, ennek mi a legjobb módja? Megszeretném indokolni nekik, hogy mi a döntésem, viszont igazából csak negatívumokat írnék, úgyhogy arra gondoltam, hogy indoklás nélkül közlöm velük, hogy mégsem vállalom el, köszönöm a lehetőséget. Tipp, tanács?:) Köszönöm!
2018. jan. 16. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Köszönöm a lehetőséget, de az itt eltöltött pár nap alatt rájöttem, hogy ez a munka nem nekem való.

Ennél jobban nem kell részletezni.

2018. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, akkor jól gondoltam , hogy nem részletezem! :D
2018. jan. 16. 12:42
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Igazából semmit, egyszerüen felhívod öket, hogy bocsi de nem akarod már a munkát. Egy telefont mindenképpen meg kell ejtened, de magyarázkodni felesleges.
2018. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze. Csak gondolom lehet megkérdezik, hogy miért? És nem igazán akarom őszintén elmondani, mert nem hinném, hogy rájuk tartozik, és egyébként sem vagyok köteles megindokolni.
2018. jan. 16. 13:28
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Az se biztos hogy megkérdezik. Nem kell túlbonyolítani, mondd el, ha kérdezik hogy moért, hogy úgy érzed, hogy a tapasztalataid alapjan nem neked való a munka. Ennyi, Fin.
2018. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is így voltam 2 hete. Csak annyit mondtam, hogy sajnálom, de úgy döntöttem, hogy nem vállalom el ezt a munkát. Nem is kérdeztek vissza, hogy mi az oka. Annyit mondott a nő, hogy sanjálja, hogy így döntöttem.
2018. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Próbaidő alatt (és biztos van olyan) indoklás nélkül felmondhat mindkét fél.
2018. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Így:

-köszi de nem rájöttem, hogy nem nekem való ez a munka. Sajnálom-

2018. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 16. 16:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt indoklás nélkül fel lehet mondani, szerződés nélkül meg főleg (nem lenne szabad szerződés nélkül dolgozni, de nem minden cég tartja magát a szabályokhoz, szóval ha már ebben is szabálytalanok, akkor számíthatsz más szabálytalanságokra és kellemetlen meglepetésekre is...)
2018. jan. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!