Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol keressek olyan gyakornoki...

Hol keressek olyan gyakornoki állást, amit leigazolnak szakmai gyakorlatként?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem már pár helyre, de mióta szerepel az önéletrajzomban, hogy szeretném leigazoltatni szakmai gyakorlatként, valahogy nem is hívnak fel, szerintem azt hiszik, hogy csak arra a 8 hétre kell az állás, utána otthagyom őket (ezt az egyik helyen a szemembe is mondták). Ez nem így van, szeretnék most már dolgozni, ha egyszer elkezdem, nem akarom abbahagyni. Nem tudtok esetleg a munkahelyeteken megüresedett pozíciókról? Leginkább informatikai jellegű, de nem programozási munkát szeretnék, gondolok olyasmire, hogy üzleti elemző, tesztelő. Köszönöm előre is a válaszokat!
2018. jan. 16. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

nyau?


most mi van?


Hova jársz, főiskola? És elő van írva szakmai gyakorlat vagy hogy? Miért nem beszéled meg a tanulmányi osztályon hogy erre az időre rakjanak be valahova, már ha úgyis elő van írva hogy kell a gyakorlat cégnél, nem?


Amúgy jelenleg nem olyan egyszerű céget találni, nekem pl. 1 évembe telt míg felvettek valahova.


Szóval leírhatnád mi a szituáció.

2018. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, most látom, hogy kitöröltem a végén azt a mondatomat amiben szerepelt, hogy egyetemre járok, oda kell az igazolás.


Tanulmányi osztály nem foglalkozik ilyennel, mondta, hogy meghirdeti azokat a munkákat amiket felé közvetítenek, de ennél többet nem tud tenni értem. Nézegettem az említett állásokat, de egyik sem olyan jellegű ami számomra megfelelne. Nem azért, mert olyan válogatós lennék, hanem azért, mert elvárás az iskolától, hogy nagyrészt informatikai pozikat válasszunk.


1 évedbe telt informatikai jellegű helyet találni? Ezt ne haragudj, de ezt nem tudom elhinni.

2018. jan. 16. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Na várjál.


okas, most már értem, tehát egyetemre jársz, kell szakmai gyakorlat, előírás.


most az én sztorimat hagyjuk is szerintem.


De szerintem akkor is beszélned kellene a tanulmányi osztállyal, hát nem nekik kellene segíteni, különben "olyan fura az egész", nemde? Most ők ha nem segítenek akkor az nem vicces valahol nem? Előírás a szakmai gyakorlat, erre "ők nem foglalkoznak ilyennel", ez enyhén szólva fura nem?


Akkor is a tanulányi osztállyal beszélnek, vagy akivel kell az egyetemen, hiszen ők írták elő, most cégeket megkeresni az nem megy gyorsan.

2018. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem biztosíthatnak 200 ugyanolyan szakos diáknak gyakorlati helyet, nem ez a dolguk. Meghirdeti amiket tud, de az, hogy minden nap naprakész legyen, a legújabb elérhető állásokat tudja biztosítani számunkra, az lehetetlen. 2-3 ember dolgozik ott, és számos más problémával érkeznek még hozzájuk. Köszönöm a válaszaidat.
2018. jan. 16. 21:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez melyik egyetem?


Én a helyedben írnék pár embernek levelet ott hogy mikor reggel felkel a bal vagy jobb lábára húzza e fel először a zoknit, persze azonnal kell válaszolni.

2018. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mázlista... Én annak idején csak kaptam egy nyomtatványt a sulitól, de helyet keresni nem segítettek, nekünk, diákoknak kellett helyet is keresgélni és önállóan jelentkezgetni, mint rendes álláshirdetésekre. 7 éve diplomáztam, a gyakorlat nyilván még korábbi, szóval nem most volt, de örvendetes, hogy lassacskán változnak ezen a téren is, kár, hogy én nem tapasztalhattam meg.

Egyébként én apám akkori munkahelyének az egyik külsős partnercégénél csináltam meg a gyakorlatot, kérdezgethetsz ismerősöket is, vagy diákmunkákat kínáló iskolaszövetkezeteknél is érdemes lehet érdeklődni, ha olyat elfogadnak, és nem ragaszkodnak a sulis listához.

2018. jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Nekünk kib@ssás volt, mert 6 hetes volt a nyári gyakorlat és azért nem jár pénz.

Nem uratkozhattál be a következő félévre, ha nincs meg az.

Nem, nem segített a TO. Egyáltalán, senkinek, nem a dolguk.

Te kerested, vittél egy bejelentő lapot, hogy hova mész.

Szerintem a különböző állami céfekbél alkalmaznának. Besétálsz szemyesen és érdeklőds!! Akár több tíz helyre.

Amúgy ne legyenek nagy elvàrásaid:fénymásolni, telefonálni, e-malezni fogsz, vagy mint én lefűzni a dossziékat.Mindezt nyáron a negyven fokban, full ingyen.

És akkor írj ebből 40 oldalas beszámolót.

2018. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

"Amúgy ne legyenek nagy elvàrásaid:fénymásolni, telefonálni, e-malezni fogsz, vagy mint én lefűzni a dossziékat.Mindezt nyáron a negyven fokban, full ingyen.

És akkor írj ebből 40 oldalas beszámolót."


Azért nyomjátok még a kérdezőnek a bátorító szöveget szerintem.


Sőt még neki kell fizetni nem hogy megkapja a gyakorlatot.

2018. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az Elte-n is ugyanez a rendszer. Nekem az a szerencsém, és a balszerencsém is egyben, hogy három éve folyamatosan diákmunkázok, három helyem volt, az utolsónál két éve vagyok. Szóval látják, hogy van kitartásom, nem fogok csak úgy meglépni a gyakorlati idő végével.

Csakhogy fizetni meg nem nagyon akarnak érte, pedig nyilván azért diákmunkázok már első félév óta, mert bizony nem vagyok fényevő. Az meg jó lenne nekik, ha az ingyenmelóval kiérdemelt betanításom után ottmaradnék, de vállalni a kockázatot, hogy esetleg pár hétig adnak egy szimbolikus bért amiből elvegetálok, hogy aztán ha beválok, termelhessek nekik hasznot (tényleg. Lelkes munkaerő vagyok, szeretek és akarok is dolgozni, eddig mindenhol meg voltak velem elégedve). A kedvencem az a mondat, hogy "az itt szerzett tudás többet ér, mint a fizetség" - ja, csak mire megszerzem, felmondja a tulaj az albérletem a számlatartozás miatt.

Szóval most egy passzív félév alatt gyűjtögetem a pénzt, hogy kibírjam a gyakorlatot, meg azt, ha esetleg nem vesznek fel állandóra, és átmenetileg munkanélküli leszek.

A vicc az, hogy ha megcsinálom a gyakorlatot egy random cégnél (vagy ismerős ismerőse lepapírozza), és próbaidőre megyek céghez, akkor azt meg már fizetik :D


Nem tudok megoldást, csak mivel egy cipőben járunk, jól esett panaszkodni kicsit.

2018. jan. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!