Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha titeket felvennének egy...

Ha titeket felvennének egy munkahelyre, próbaidő alatt mik lennének azok az okok ami miatt "mégse vállalnátok" a munkát?

Figyelt kérdés
Mondjuk rájönnétek hogy túl sok a munka és ahhoz képest kevés a pénz, de mikor volt az állásinterjú akkor nem mondták hogy ennyit kell dolgozni, ennyire sok a túlóra. Vagy mondjuk sokszor megkér a főnök hogy be kell menni szombaton is, vagy sokszor kellene külföldre menni, stb.
2018. jan. 20. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a sok munka és a kevés pénz.

Az nekem nem gond ha végig kell nyomni heti 5x 8-9 órát 20 perc szünettel mondjuk havi 160-180 nettóért.

Vagy ha havi 1-2x szombati meló van az is belefér amennyiben kifizetik rendesen. Persze nem fizikai munkára gondolok.

Az viszont rohadtul zavarna, ha valami kis problémánál egyből azt kapnám "ha nem tetszik el lehet menni". Mennék is egyből.

2018. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a következők lennének:

1. Ha a munka nem tölti ki a munkaidő nagyrészét, emiatt halálra unom magam, ott kell ülnöm feleslegesen, pedig otthon lenne jobb dolgom is az ücsörgésnél.

2. Ha túlórázni kell és nem fizetik ki, és le se lehet csúsztatni.

3. Ha nem tetszik a munkahelyi légkör, a kollégák (nálam speciel: a kollégák elég nap pletykálnak, trécselnek, ezenfelül az is zavarja őket, hogy én nem pletyizni járok a munkahelyre).

4. Ha a kollégák (és a főnök is) azt hiszik, hogy csak azért, mert fiatalabb vagyok náluk és csak pár év munkatapasztalatom van, ők mindent jobban tudnak és amikor kiderül, hogy nekem volt igazam, akkor még csak elnézést sem kérnek.

5. Ha szombaton is behívnak, pláne, ha ez rendszeres - ha kifizetik, akkor is, nekem az öt munkanap is elég.

6. Ha a munka teljesen más, mint aminek meghirdették, vagy amiről az állásinterjún szó volt.


Nálam jelenleg az 1,3,4 pont játszik, erősen gondolkodom rajt, hogy még a próbaidő lejárta előtt felmondok, mert nem bírom idegekkel. A 6-os pont is játszott, csakhogy azóta mondtam a főnökömnek, hogy nem ilyen munkáról volt szó, azóta adott kicsit komolyabb feladatokat, de abból meg kevés van, így a munkaidő nagyrészében unatkozom.

2018. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ostobák a kollégák, ez interjún nem feltétlenül derül ki.

2. Nem jelentenek be, vagy csak részben, nem annyi pénzre, nem annyi munkaidő van a szerződésben, amit le kell dolgozni ténylegesen, nem fizetik a túlórákat... stb. vagyis csalnak...

3. Következetlen a főnökség.

4. Túl gyakran osztanak be egyéb feladatokra a munkakörömhöz kapcsolódó feladataim rovására.

5. Túl sokat kell utazni, ez részben kiderülhet interjún, de lehet olyan szerencsés időpontban az interjú, hogy mégsem derül ki, mert abban az időszakban mondjuk pont jól lehet közlekedni, de amikor munkába kell járni, meg munkából haza, akkor meg már problémásabb, ha valakinek nincs rutinja azon az útvonalon, akkor ez csak munkába álláskor lesz egyértelmű.

6. Nem biztosítanak fontos eszközöket, egyéni védőeszközöket a munkához.

7. A munkaterületen nem megoldott a megfelelő világítás, szellőzés, balesetvédelem. Nem szoktak feltétlenül körbevezetni interjún, ha mégis, akkor is csak felületesen.


DE minden esetnél fontos, hogy legyen hova váltani, mert munkanélküli nem akarok lenni, akármilyen pocsék a hely.

2018. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mondtam már fel próbaidő alatt.

3 hónap volt. A 2. Hónap letelte után kitalálták hogy mégse abba az üzletbe kell bejárnom ahova eleve felvettek, hanem egy másikba a világ másik felén. Úgy gondolták hogy én majd 3 órát vonatozok hogy 4 órát dolgozhassak majd 3 órát vonatozok haza. Természetesen saját költségen mert a cég nem száll bele az utazási költségbe.

Itt minden dráma nélkül felmondtam.

2018. jan. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Munkahelyi légkör ( kollégák közt és a belélegezendő levegőt értem az adott területen). Sajnos mindkettő jelenléte egyenlő a viszont nem látásra <- Ha van máshová menni persze, ha nincs akkor maradok sajna.


2. Bár én jelenleg olyan munkakört töltök be, amihez általános iskola kell, de nem nagyon kedvelem azt hogy ledobnak elém papír halmokat, és írd alá a szünetedben a munkában.


3. Nem képeznek ki a feladat elvégzésére rendesen, és utána én vagyok a barom, a lüke, meg az ilyenek. ( Munkafolyamat leírást nem hagyják elolvasni, csak írd alá és menjél tovább, és bár tök egyszerű munkáknál ez no problem, amit én végzek ott azért problem.)


4. A mindent letojó vezetőség. Példa: Elmondja neked, hogy sok selejtet gyártottatok, és ezért a cégnek ez x millió forintba kerül, de ha minden oké és jól megy, akkor kuss van és nyugalom. Whatta hell of a f*ck? (No dicséret, csak csend .)


5. Szabotálás ér a munkahelyeden, ott ahol dolgozol, és a biztonsági kamera is látja, hogy a kollégád volt, de! Mivel ez csak egy kis dolog, ezért semmi nem fog történni, te meg fogod a fejed...


6. Felőlem lehet jó a fizetés egy helyen, ha közben rákkeltő anyagokat szívok minden egyes nap a munkában, annak ellenére hogy ugyan a cég biztosít dolgozói számára por és gázmaszkot, de ez papíron tök jó valóságban meg az a helyzet hogy lópikulányit nem ér a por maszk, a gázmaszk meg olyan típusú, hogy fölveszed és nem tudsz benne dolgozni, mert a levegőnek a levegő részecskéjét is megszűri, ami hatására leszedálódsz, mert kevesebb oxigén egyenlő csökkentett üzemmód az meg egyenlő azzal, hogy nem tudod kielégíteni a munkahelyi elvárásokat ami miatt te ott vagy. (Nem, nem lehet választgatni meg ilyesmi, 1 típus van mind2ből.)


7. Kevés az ember még mindig, de a cég nem vesz fel további embereket, illetve kevés a termelő személyzet, ám a termelő személyzetből 1-2 ember eltávozik felsőbb pozícióba aka ellenőrnek. Mi a tököm ez a logika?! ( Jó, oké, hosszú nyelv és kapcsolat, meg barátai.) Tehát ahol éppen hiány van, onnan elvonnak embert...


8. Az emberek a cégnél csak a fizetés miatt vannak ott, egyébként 100 km körzetben kerülnék, na és mit csinálnak? 2-3 hónapra vissza fogják a fizetés karácsony környékén.....


9. Multinacionális cég aki 9 % adót fizet csak, + kapja a kormánytól a támogatást, a munkakörülmény rossz évek óta, és, találd ki milyen jelenleg a munkakörülmény? Rossz. Találd ki azt is, hogy történt javulás? Nem! Sőt, csak rosszabbodott!


Ha ilyesmiket tapasztalsz a próbaidő alatt, fog a jetpackedet és ruccanj át egy másik munkahelyre akár valamivel kevesebbért ha teheted. Nem kell tönkre tenned magad egy munkahelyért... tudod...


"You're killing yourself for a job that would replace you within a week if you dropped dead.


TAKE CARE OF YOURSELF!"

2018. jan. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A munkahelyi kozeg kornyezet s a vezeto hozzaallasa a beosztottakhoz, ez kb 1 honap utan kiderul, a tulorak a sok oraszam nem aggaszt ha kellokepp honoraljak mivel szeretem a penzt,igy ez nalam elsodleges a kornyezet utan barmennyit kepes vagyok dolgozni csak fizessek meg.
2018. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fonok ostoba feje sz@r kollegak meg sz@r@bb penz s ne legyen a vilag vegen kb ennyi ja a proli kollegakat meg benyelem,sz@r penz aranytalan sok meloert azt hiszem ennyi😀
2018. febr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!