Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lassan 2 hete dolgozok egy...

Lassan 2 hete dolgozok egy munkahelyen, de még nem kaptam munkaszerződést. Ügyfélkapun megnéztem, be vagyok jelentve. Ha most próbaidő alatt otthagyom ezt a céget, de a kilépő papírjaomat sem adják oda, akkor tudok mashol munkábaállni?

Figyelt kérdés
Biztos nem fogják a kilépő papírokat sem odaadni időben, akadalyozza ez a munkábaállasomat egy új munkahelyen?

2018. jan. 22. 00:47
 1/4 Karrier Navigátor válasza:

Az nem lehet opció, hogy nem jutatják el időben neked a kilépő papírjaid.

Törvényes munkába álláshoz szükséged van rájuk.

Max. 5 napot találtam a neten a küldésre:

"A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) rendelkezik a munkaviszony megszüntetése (megszűnése) esetén irányadó eljárásról. Ennek alapján a munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat [Mt. 80. § (2) bekezdés]."

2018. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszod, én is erre jutottam. Nem tehetnék meg, viszont a munkaszerződést is legkésőbb az első munkanapon oda kellene adni, hát ez sem sikerült azóta se. Zért gondolom hogy a kilepőkkel is késni fognak.
2018. jan. 22. 12:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A másik helyen munkába állásodat nem akadályozhatja, hogy nincsenek meg az előző helyről szóló papírok.

Az a munkahely, ahol ez gondot okoz, elég rugalmatlan, és nem ismeri a jogszabályokat, hogy ilyenkor mi a teendője.

Nálam ez soha nem volt gond, pedig nem egyszer előfordult, hogy a leendő dolgozó magán és a személyes okmányain kívül semmi mást nem hozott.

Sőt! Ismerősöm a NAV-nál helyezkedett el, neki sem voltak papírjai, éppen munkaügyi bíróságon volt az ügye, mégis alkalmazták, pedig köztudott, hogy a NAV egy igazán rugalmatlan szervezet.


Mivel nincs munkaszerződésed, ezért azt sem tudod, hogy van-e próbaidőd, mivel azt a szerződésben kell kikötni, és ha nincs benne, akkor nem is létezik.


A munkába állást követő 30 napod van arra, hogy azonnali hatállyal felmond a munkaviszonyodat arra hivatkozva, hogy nem kaptál írásos szerződést (ha lenne próbaidőd, ha nem).


Ez már eleve indok, hogy bejelentést tegyél a munkaügyi hatóságnál. Hidd el gyorsabban jönnének az igazolások. :)

Kormányhivatalokban találod őket.

2018. jan. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sokat segít. :)
2018. jan. 26. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!