Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Letelt a próbaidőm, de nem...

Letelt a próbaidőm, de nem kaptam még mindig munkaszerződést! Bejelentve be vagyok! Felmondhatok így egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
Igazából normálisak a főnökeim, be is vagyok jelentve, mert erről kaptam papírt, stb azzal van gond, hogy a nagy főnöknek egyszerűen nem volt ideje még a szerződésem megcsinálni. Viszont többet vártam ettől a munkától, így gondolkozom váltásban, munkaszerződés hiányában így, hogy a 3 hónap már letelt, le kell töltenem a 30 napot? Vagy mehet már másnak máshova?

2017. júl. 25. 10:57
 1/10 anonim válasza:
70%
Ha leülsz vele beszélni, és normális, akkor meg fogja érteni, és elenged.
2017. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%
Munkaszerződést az első munkában töltött napon már meg kellett volna kapnod, amin rajta van a próbaidő is. Hogy le kell-e töltened a 30 napot, vagy egy részére felmentést ad a munkáltató, az az ő döntése (elengedheti akár az egészet is, de ha nem akarja, akkor nem kell neki 1 napot sem elengednie).
2017. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha letelt a próbaidőd, akkor nem mondhatsz fel egyik napról a másikra.


"Igazából normálisak a főnökeim, be is vagyok jelentve, mert erről kaptam papírt,"

Mégis miféle papírt kaptál arról, hogy be vagy jelentve? Véletlenül nem az a munkaszerződésed?

Csak azért kérdem, mert én pl. belépéskor kaptam egy munkaszerződést, és utána a véglegesítéskor már nem.

2017. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

3 hónap alatt nem volt idő szerződést csinálni....Te hiszel még a télapóban?


be is vagyok jelentve, mert erről kaptam papírt,--ööö-- milyen papírt, mert szerződést azt nem :-D Jobb ha megnézed online be vagy-e rendesen jelentve (ügyfélkapu!)

2017. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
számfejtő lapon látom minden hónapban a levont járulékokat és társait, de az nem munkaszerződés.
2017. júl. 25. 12:10
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
94%

"számfejtő lapon látom minden hónapban a levont járulékokat és társait,"


Olyat bármikor nyomtatok neked és még a számok is stimmelni fognak. Azt ugye tudod, hogy egy biztos bejelentésnél sem a NAV vagy más állítja ki a bérlapot, hanem maga a cég (vagy a megbízott bérszámfejtője)? Ugyanannyi erővel akár simán csak nyomtathatnak is egyet, simán Word/Excelben elkészíthető, vagy akár egy bérszámfejtő programmal is el lehet készíteni, attól még nem lesz bejelentve.

2017. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Menj, csinálj egy ügyfélkapus bejelentkezést. Lesz meglepetés. Persze, csak ha fel akarsz ébredni a Mátrixból.
2017. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező

Írd meg mindenféleképp hogy be vagy e jelentve ide, bár elég gyanús hogy nem.

2017. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
be vagyok jelentve, ellenőrizve van :D rendesen normálisan, ha még 3x megkérdőjelezitek akkor is be vagyok :D még mindig a munkaszerződés hiányzik csak
2017. júl. 25. 15:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Mivel nincs írott papír a megállapodásról, ezért nem tudjuk, hogy próbaidős vagy még vagy sem. A próbaidőt a munkaszerződés tartalmazza, ha nem tartalmazza, akkor nincs is.


Ha - szerinted - letelt a próbaidőd, akkor már van felmondási időd is, tehát egy felmondás esetén nem tudsz csak úgy "elmenni", ha a munkáltató a felmondási időhöz ragaszkodik.


Azonnali hatályú felmondásra a munkába állásodat követő 30 napig lett volna lehetőséged arra hivatkozva, hogy nincs írott szerződésed, mivel a munkaszerződés írásba foglalása a munkáltató kötelessége. Itt csak egy a probléma: Adott esetben nem tudod bizonyítani, hogy ténylegesen miben állapodtatok meg, úgy mint bér, munkaidő, munkakör, munkavégzés helye, stb.


Véleményem szerint attól függetlenül, hogy nincs írott szerződés, még a munkaviszony fennáll, vonatkozik rá az MT, ez által a felmondási idő is.

Ha olyan rendesek a főnökeid, akkor le kell ülni velük és megbeszélni a dolgokat.

2017. júl. 27. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!