Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ennyire megéri a (z...

Tényleg ennyire megéri a (z alja) külföldi munka (is)?

Figyelt kérdés
Alja munka alatt itt pl a mosogatást értem, vagy a nagyon igénytelen húsipari dolgokat, pl 12 órában.
2018. jan. 22. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nem kifizetődő, de ha nincs végzettség akkor valahogy boldogulni kell.És ez általában a szenvedős munka.
2018. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinek? Van aki tud jó áron szállást, kaját annak megéri. Egy barátom nem rég próbálkozott. Neki nem jött össze. Levonta a fizetéséből a szállást és majdnem az jött ki, mint itthon.

Ez függ attól, hogy mennyire vagy igényes. A 80-as évek végén még nagyon határozottan megérte. Az akkori kedvesem két hónap alatt keresett annyit mint én egy év alatt (Ez a haza hozott pénz). Ma már sokkal kisebbek a bérkülönbségek. Ha kiköltözés a terved, akkor egy lépcsőfoknak jó a mosogatás (nyelv, munkahelyi kultúra megismerése) arra, hogy kint dolgozol és itthon élsz, már érdemes valami szakmát szerezni (építő ipar, hús ipar) akkor még nagyon megérheti.

2018. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Na figyelj ha itthon nem vesznek fel sehova akkor nincs más barátom!


Én 1 évig jártam állásinterjúkra, voltam vagy 50 cégnél, 1 év után vettek fel valahova.


Ha nem vettek volna fel szerintem már Bécsben lennék mondjuk, vagy valahol máshol.


Ennyi.

2018. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen mert mind 2 van szállás de csak az megyen ki akit nem zavarja hogy, emberként kezelik szóval mint itthon csak jó pénzért és csak munka van meg alvás szórakozás állmodni semm kel mert akkor a tested nem piheni ki magát.
2018. jan. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hollandban élek, takarító mosogató munkákat csinálok. Nekem átlagban 1000-1100 euro a havi jövedelmem. Az alapköltségeim (albérlet, biztosítás, előfizetések) 600 eurót kóstálnak, kajára 200-250-et költök egy hónapban. De még így is tudok spórolni, lejárok nagy koncertekre, és az itt töltött tíz év alatt el tudtam már utazni Egyesült Királyságba, Finnországba, és egyszer még New Yorkba is. És az hozzátartozik, hogy itt olyan is van, hogy vakációpénz, valamint, ha tört év van mögötted, adóvisszaigényléskor leakaszthatsz egy aránylag szép összeget ( akár 700-800 eurót is).
2018. jan. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, ha az fontos, szobát bérlek 375 euróért, és ebben a nethasználat is benne van.
2018. jan. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Laylah ***** válasza:
Én UK-ben takarítok, itt 7,5 font az órabér (2700 ft 360-as árfolyamon). Egy hónapban összedolgozok 1200-1300 fontot nagyjából, a szállás olcsó (165 font egy szoba, a munkahely biztosítja, egyedül lakom a szobát), lenne benne ingyen ebéd meg vacsora is, de én azt a sz-rt meg nem eszem, herótom van az english breakfasttól... ezen kívül az NI-t (kb az otthoni TB) meg adót kell fizetni, de így is 900-1000 font körül kapok kézhez, ez már csak az enyém, rezsit nem kell fizetnünk. Ebből elköltök kajára 150-200 fontot, még mindig több marad, mint egy magasabb magyar átlagfizu (700 fonttal számolva is kb 250k)...
2018. jan. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!