Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig érdemes várni, hogy az...

Meddig érdemes várni, hogy az állás jelentkezésemre reagáljanak?

Figyelt kérdés

Egyszer korábban már kerestem másodállást, és onnan az önéletrajz elküldésétől számítva 3 óra múlva fel is hívtak, hogy beszéljünk meg egy személyes találkozót. Az befuccsolt, mert akkor még nem szerettem volna váltani, csak beugrósnak szerettem volna menni, de az meg nekik nem volt jó.


Most találtam egy olyat, ami nagyon tetszik és minden elvárásomnak megfelel. Ez még valamikor tavaly az utolsó 2-3 hónapban volt, csak még gondoltam megvárom az újévet és akkor adom be az önéletrajzom. Ez a héten meg is történt és semmit se reagáltak. Se egy válasz e-mail, se egy hívás.

Arra gondoltam, hogy 12-én úgyis lesz időm, elmegyek személyesen. Legalább látom élesben a helyet.


Embert tuti keresnek abba a pozícióba, ami jó lenne nekem. Ráadásul hiányszakmában dolgozom, csak úgy kapkodnak utánunk. Ezért is fura, hogy semmi reakció nincs.


2018. febr. 1. 17:51
1 2
 1/13 TappancsMancs ***** válasza:
Ha biztos keresnek küldd el még egyszer és csörgesd meg őket 1 hét múlva. Nyilván válasz esetén a szerint. Néha még hónapok múlva is felhívhatnak de várni addig természetesen nem célszerű.
2018. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Fél éve adtam be az aldiba (jól fizetnek ott). Fél év után ,tegnap hívtak h aktuális e még találtam -e munkát? Mondom nem baz+ azóta rátok várok és koplalok. Van amelyik szinte rögtön hív (általában a szar helyek ahol nincs ember és már tegnapra kellesz) van amelyik meg hónapok után.
2018. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

2:


"Fél év után ,tegnap hívtak h aktuális e még találtam -e munkát? Mondom nem baz+ azóta rátok várok és koplalok."


Felesleges és logikátlan az efféle hőbörgés. Amikor jelentkeztél, akkoriban nyilván mást választottak a jelentkezők közül, csak aztán az illető rá pár hónapra elkerült onnét (akár felmondott, akár nem voltak megelégedve vele, és elküldték). Ilyenkor, mielőtt újra feladnák a munkaerőkereső hirdetést, sok helyen bevett szokás átfutni a bent lévő önéletrajzokat. Nyilván arra gondoltak, hogy ha találtál is valamit, azóta esetleg újra munkanélküli lettél. Ebben semmi kivetnivaló nincs.

2018. febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Ne várj túl sokat! Ha ők nem keresnek, akkor keresd te őket! Csak azért, mert én egyszer így buktam el egy biztosnak látszó helyet! Elintéztem a papírjaimat, de közben nem kerestem őket, se ők engem, én persze nagy naívan azt gondoltam, akkor minden oké. Visszamentem a papírjaimmal, erre közölték, hogy 'hol voltam eddig, azóta már felvettünk mást.' Szopi volt, de részben magamnak is köszönhettem. Ez ilyen sajnos...
2018. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha 12-éig nem jelentkeznek, akkor el fogok menni személyesen hozzájuk. Vagy hamarabb, ha úgy alakul.

2018. febr. 1. 20:36
 6/13 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, milyen cég. Hogy adták fel az álláshirdetést, van lejárati ideje? (Profession oldalon szokott lenni)

Kis cégeknél jellemzően gyorsabban keresnek, mert ott azonnal kell ember, viszont gyorsan is távoznak, akiknek nem tetszik ez a szektor, ilyeneknél készülj fel, hogy nem lesz teljesen tiszta.

Állami cégeknél jellemzően egy hosszabb procedúra felvenni valakit, mert engedélyeztetni kell mindent. Volt, hogy jelentkeztem ilyen céghez, több hét volt, mire megbeszéltünk egy interjút, majd visszamondták az interjú előtt néhány nappal, mert a felső vezetés visszavonta a munkakör nyitását, így mégse vehettek fel új embert. Viszont ezek jellemzően stabilabbak, tisztábbak.

2018. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amelyik normális cég az akkor is értesít ha nem kívánnak alkalmazni. Csak a suttyó,rakas szar,jellemtelen helyek csinálják azt h te írjál motivaciós levelet,mindent írjál le magadról,ők meg egy szaros választ nem írnak vissza. Ilyen helyre nem nagy veszteség ha nem kerülsz be.
2018. febr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7: Se HR-es, se birka nem vagyok. És nem értem a problémát. Velem is megesett már, hogy fél év múlva hívtak be. Na Istenem, akkor került a kezükbe az önéletrajzom. Alapjában véve nem értem, mi a gondod.
2018. febr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8: Ha már voltam bent náluk állásinterjún, és a végén úgy döntöttek, hogy nem engemet választanak, oké, ilyen esetben valóban illendő szólni.

De ha még csak jelentkeztem, akkor alapjában véve tök fölöslegesnek tartom az elutasítást tartalmazó sablon e-maileket. Legalábbis én olyannal nagyon ritkán találkoztam, hogy különbejáratű, személyre fogalmazott üzenetet küldtek volna.


És értelemszerűen az is logikátlan, ha vaalaki bead egy helyre egy jelentkezést, és hetekig ülve arra vár, hogy hívják, máshova nem is jelentkezik. Több ilyennel is találkoztam már.

2018. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ne várj semeddig. Jelentkezz máshová is, ha felvesznek és később mégis jelentkezik ez a cég, próbaidő alatt, minden további nélkül válthatsz.
2018. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!