Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki papnak tanul és...

Ha valaki papnak tanul és jelenleg nincs szabad pap állás akkor mivan?

Figyelt kérdés
Tegyük fel bemegy a munkanélkülibe és megkérdezik minek tanult, mihez ért és azt mondja hogy pap akkor mit tudnak vele kezdeni? Esetleg várakoztatják és kapja a munkanélküli vagy kap valami ótvar semmilyen tudásra nem rendelkező munkát? Vagy ha sikerül elmenni papnak akkor ők hogy kapnak fizetést? Előre is köszönöm a válaszokat

2018. febr. 2. 14:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy ha frissdiplomásként bemész a munkaügyi központba, akkor sem kapsz álláskeresésit, mert ahhoz legalább 360 ledolgozott nap kell. Egyébként meg, ahogy írták, nincs olyan, hogy nincs szabad papi állás.
2018. febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11%
Ha ateista vagyok, de vonz a papi szakma, lehetek pap? Megtanulom a szokásos prédikációkat a feladatokat. :) Komolytalannak tűnik a kérdés, és nem is akarok pap lenni, de mégis kíváncsi vagyok, hogy működhetne-e ez így.
2018. febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#12 a mai világban sokat hallani a "mindent megtehetsz/elérhetsz " közhely, de szvsz nem a papság témakörnél. Továbbvive a gondolatmeneted ha ateistaként pap akarsz lenni masszìv éveken át tartó hazugságokkal kéne magadat stresszelni, és olyan színten bele merülni bizonyos dolgokba amik nem érdekelnek hogy úgyis feladnád (szerintem 10perc alatt de itt ugye örök élet elhivatottságról beszélünk)

E nem olyan mint a gittegylet h csak belépek aztán csá ha megunom de sok sikert ha belevágsz :D

Ja éz ilyen apróságról nem is beszélek hogy remélem még sohasem jutottál túl messze az udvarlásokban mert ugye az is kizáró ok...

2018. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

#12 nem úgy megy be egy leendő pap a templomban mint egy átlagos munkahelyen hogy " van e felvétel itt van az önéletrajzom"

Egy pap az életét Istennek szenteli, amit már évek óta bizonyít az egyháza elött, szóval a válasz határozottan nem, nem lehetsz ateistaként pap. Még elméletben sem.

2018. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik rokonom pap. Ő 4 falunak a papja. Szóval, ha valaki papnak tanul, a mai világban hamarabb kap állást, mint egy közgazdász vagy egy jogász. Azok ugyanis nem hiányszakmák.
2018. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit egy pap csinál, az nem "munka vagy állás" a számára, hanem "szolgálat".
2021. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!