Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az idősebbek leginkább a...

Az idősebbek leginkább a szabad piaci szemlélet miatt utálják a fiatalabb generációt?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre,hogy leginkább emiatt és nem a "bulizás" meg a hasonlók miatt.


Én például mérnökként diplomáztam, de olyan sz_r kezdőfizetést kaptam,hozzáteszem vidéken.Mivel, a német volt a főnyelvem osztrák állásokra adtam be a pályázataimat, a 3. helyre fel is vettek.

Nem volt ám egyszerű az interjú, komolyan felmérik az embert szakmailag, főleg, ha nem osztrák diplomája van.


A nagyszüleim gyakran cseszegetnek amiatt"miért nem itthon?"csak a pénz érdekel...stb".

De, a tágabb családi körben a 40+ 50+ éves rokonok is fintorognak.

Ők még abban nőttek fel, hogy elmegy az ember dolgozni,ha megszerezte a végzettségét és a nyugdíjas koráig ott marad.

Ha váltasz akkor azt mondják "biztos nem akar dolgozni".Ha, meg külföldre mész, azt meg nem tudják hova tenni, annyira idegen tőlük.



Bizony, én úgy gondolom, oda kell menni, ahol megfizetnek.Nem kell félni a munkahelyváltástól.Az embernek csak egy élete van, ki kell használni és nem besavanyodni egy olyan munkahelyen, ami rosszul is fizet, meg utálunk is.


2018. febr. 4. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Én 62 vagyok, de azt mondom aki teheti, menjen. Ez itthon nem élet, vegeta. Ki kell próbálni, ha nem nyert még, hazajöhet, de sokan kint maradnak és abban biztos vagyok nem csak a pénz miatt.
2018. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

A nagyszüleid azért "utálnak" téged, mert féltenek, és valószínű hiányoznál nekik.

Csak te a generációdra jellemző módon mindent versenyszellemben fogsz fel, semmi más nem motivál még.

2018. febr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

tegnap volt majdnem ugyanilyen kérdés, azt is te tetted fel ?:D

á mindegy.


nézd, ott a válasz a kifejtésedben:"Ők még abban nőttek fel"


ezek az emberek egy más rendszerben nőttek, többségüknek alacsony végzettségük van, egész életükben egy helyen dolgoztak. nem nagyon tájékozódnak, ennél fogva nincsenek tisztában sem az itthoni, sem a külföldi állapotokkal.


aztán meg lehet h egy jó adag irigység és frusztráció is van bennük.

2018. febr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem arról van szó, hogy utálják a fiatalabb generációt. Egyszerűen csak irigyek az emberek, és nem tudják feldolgozni, ha valaki máshogy él, mint ők. Ha a 70 éves rokonod menne ki külföldre, őt is utálnák, pedig már nem fiatal :)

Az utolsó 2 mondatoddal maximálisan egyetértek. Az idősebb generáció imád mártírkodni, de normális ember ne abban teljesedjen már ki.

2018. febr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
4-es jól leírta. Ha tehetnék akkor ők is mennének jobb helyre több fizuért. Csak nem tehetik, ezért maguknak is megmagyarázzák miért szemét mindenki más aki kimegy. De nem csak az idősebb generáció. Minden inkompetens, versenyképtelen ember ezzel vigasztalja magát.
2018. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Remélem hamarosan vége lesz ennek a generácionak mert nagyon unalmasak már nem elég hogy, rossz gazdaságot alakitotak ki és duplázták az adóságot mert nem akkarnak szembe nézni a tényekel és nyugati életet akkarnak egy szinházban.
2018. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az idősebb generáció tényleg így gondolkodnak. Nekik nem volt "olyan fontos" a pénz, mert mindenből volt 1 fajta és kész. Más fajtát, akkor sem tudott volna venni, ha dugiba 1 milliája volt a párnája alatt.

Például most van kb. 5ezer fajta különböző szappan 200 forintól egészen 20.000 forintosig. (nem vicc: [link] ) Egyértelmű, hogy jóval fontosabb szerepet játszik a pénz az életben, mint a rendszerváltás előtt.

2018. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak renszerváltás elöti idökbe jó volt az élet mindenkinek volt munkája szegény gazdag között alig volt különbség.Úgy váltotak hogy, 5% martatt magyar tulajdonba és drágán vásároltak ólcson meg elatak ezután meg beléptek az unióba és külföldi árak lettek mindenhol.A fizetés meg csökent hihetetlen hogy, még nem rombolták le a parlamentet.Most meg a nyugdíjasokat támogatja hihetetlen már fiatalt nem is láttok az általános iskolásokon kivül.De nyugati árak is nevetségesek a másik az édeség,hús meg ólcsob mint a zöldség,gyümölcs.Ennyi erővel legyenek alkoholisták meg dohányozanak.
2018. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"már fiatalt nem is láttok az általános iskolásokon kivül"


én se, és ez nagyon nagy baj. kom-megye kisvárosban élek, 30 vagyok.

Korombeliek is alig vannak, de gimnazistákat is alig látok már.mindenki lelép, és ezt teljesen meg is értem.

2018. febr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze akinek van kocsija elmegy azt meg keresi a 3-szorosát az itteni béreknek.De ami nagyob baj hogy, nyugatiak az árak is régen jöttek külföldiek vásárolni a boltba mert minden ólcsob volt ma már ez sincs.Most a drágáb áron rosszab minöséget kap az ember hiába fizetet érte .Én is elmegyek pedig itthon meg van mindenem de az adók amiket itt be szednek meg hogy, nincs fiatal a nevetséges árak miatt senki nem napról napra èlne.De 5 évbe telt hogy, egy járdát ki világitsanak egy ipari parkban és hiába volt rajtam melény a sok paraszt még így is dudált.Mert ilyenek itt az emberek ja valakinek jó már féltékenyek.
2018. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!