Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Angliában élek. Ti lejjebb...

Angliában élek. Ti lejjebb adnátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy nagy áruházban dolgozok. Sajnos csak 4 órában. Szeretnék több órát. Folyamatosan keresek új melót, de legtöbb esetben föl se hívnak. Nem szeretnék gyárban, szalag mellett dolgozni, se takarítónő lenni. Ezekből már elegem van, eddig ezt csináltam, egy éve dolgozom eladóként. Nem szeretnék visszafele lépni. Nem is igazán eladó akarok lenni, hanem ügyfélszolgálatos (customer service) vagy telesale-es, vagy recepciós, vagy adiminsztrátor, vagy valamilyen irodai munkás. Volt már, hogy kaptam hívást hasonló munkakörre, és már volt is, hogy eljutottam interjúra, de ennyi.

Sajnos azt érzem, hogy nem elég a tapasztalatom egy hasonló munkára. Önkénteseztem egy évet munka után recepciós és adminisztrációs munkakörben, de legtöbb helyen ezt nem számítják be. Elvégeztem több tanfolyamot is a témakörben, de úgy tűnik, ez sem elég.

Jelenleg is várok visszajelzéseket, de nem hinném, hogy kapnék, már fél hét eltelt a cv-m leadása óta és kábé max ennyi idő szokott nekik kelleni.

Éppen eléldegélünk így, de szeretnék többet keresni...azt már meg se említve, hogy nem elég, hogy utálom a főnököm, idétlen időbeosztásba dolgozom és nem kapok úgy holidayt, hogy haza tudjak menni a családommal Mo-ra látogatóba. És ezen a munkahelyen nem is fogok az életbe se úgy kapni, mert azokon a heteken pont nem lehet eljönni szabira. Így mindenképpen váltanom kell.

De vívodom, hogy talán fel kellene adnom az álmomat és rájönnöm, hogy másra nem vagyok jó nekik csak szalagmunkásnak. A családom is fizet azért, amiért én nem a szalag mellett dolgozom, mert többet kereshetnék...de egyszerűen nem tudok belenyugodni, hogy az életemet a szalag mellett töltsem.

Sajnos kisvárosban lakunk, kevés a munka.

Diplomám is van, de haszontalan.

Ti mit tennétek? Lejjebb adnátok és visszamennétek szalag mellé dolgozni?


2018. febr. 7. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne lépj vissza! Keress tovább!
2018. febr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nem tudok hozzaszólni, hogy Angliaban hogyan mennek ezek a dolgok, de ha épp csak "kijöttök" így és a csaladod is megérzi ennek a következényeit, akkor talan vissza kellene menned "szalagmunkára", bár azt csak te érezheted igazán, hogy van- e esélyed a vagyott ügyfélszolgálatos, recepciós munkakörre.
2018. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt nem tudom, hogy kint hogy mennek a dolgok, de esetleg a "szalagmunka" mellett is lehet keresni a továbblépési lehetőségeket.
2018. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyere haza, itt van hely, jó angollal ki lehet fogni jó helyeket
2018. febr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Anyagi gondjaink észrevehetően nincsenek, elég a pénz, de nem is költünk semmi fölösre és örülünk, ha összekuporgatjuk a hazalátogatásra a pénzt.

Hazaköltözni már kicsit bonyoult lenne, fizetjük itt a lakáshitelünket.

2018. febr. 8. 08:59
 6/7 anonim válasza:
47%

Talán az önéletrajzoddal van a gond, nem tűnik ki eléggé a többiek közül. Én megmutatnám egy hozzáértőnek.

Egyébként volt olyan ismerősöm, aki bekamuzott itthoni hoteleket, hogy ott volt recepciós, a kutya sem kérdezi meg (vagy ha félsz tőle, valami kisebb helyet adj meg, ahol nem nagyon értik az angolt, ha esetleg telefonálnának miattad).

Így lesz "szakmai tapasztalatod", ami szerintem recepiós állásnál tökmindegy, de mégis számít. Esetleg írj egy kamu-ajánlólevelet vagy ilyesmi, ezek szoktak segíteni.

De ha van egy itthoni ismerősöd, aki szállodában dolgozik, egyeztethetsz vele is, hogy hivatkozhass rájuk.

Nem túl tisztességes, de ha bejön, szerintem nem kell, hogy lelkiismeret-furdalásod legyen. Mások gusztustalanabbul is jutnak álláshoz. ;)

2018. febr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem rossz ötlet, lehet bekamuzok valakit...hiszen a legtöbb állás esetében már le van zsírozva, hogy ki kapja meg...nem mondom, hogy bárki is ne érdemelné meg, vagy ne lenne elég jó hozzá...de pl párom mondta, hogy oda az irodába, ahova már próbálkoztam jelentkezni, rokon/ismerős szokott bekerülni és maradnak nagyon max 3 hónapig, legtöbbször azért, mert nem jól csinálják.

Már mondtam is neki, hogy ne is mondja többször, mert idegesít, hogy a sok hlye pisa munkát kap, én meg itt vagyok, csinálnám, de nem engednek labdába rúgni.

2018. febr. 9. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!