Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Romániából Magyarországra...

Romániából Magyarországra költözni megéri?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Én egy 22 éves erdélyi srác vagyok. Viszont úgy érzem itt nem vagyok teljes. Nem tudok érvényesülni. Önállónak lenni. Közzép iskolát elvégeztem. Le érettségiztem. Fő sulira nem mentem mivel bizonytalan voltam hogy mit szeretnék elérni az életben. Illetve milyen területen . Nemvoltam kitunő tanuló. önbizalmam sem állt a legjobb szinten. Ezért nem tanultam tovább. Dolgoztám gyárban is nem oly sokat. Jelenleg telefon számitógép karbantartásával foglalkozom. Hardveres es szoftveres téren. Viszont hagyjuk az önéletrajzot. Korombeli ismerőseim nagyrésze kitört innen. Vagy külföldön probált szerencsét vagy tovább képezte magát. Nehéz belevágni bizonytalan dolgokba ismerettség családtagok támogatása nélkül. De úgy érzem muszáj lépnem innen. Sajnos gazdaságilag Magyarországon sem sokkal jobb a helyzet. Viszont egyik részem oda húz. Hogy probáljak szerencsét. Viszont bevallom félek bele vágni úgy hogy nem nagyon ismerek senkit. Nem máson kell felkapaszkodni igaz viszont a kezdeti segítség jól jön. Ti bemernétek vállalni hogy elköltözzetek a jobb élet reményében úgy hogy senki nem jön veletek. És ott sem ismertek szinte senkit?
2018. febr. 7. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Itt szerencsét? Meg vagy te húzatva! Itt csak szerencsétlenséget találhatsz! Aki él és mozog, menekül innen! Lehet, hogy már Romániában is jobb a helyzet, mint itt! Ne gondold, hogy Romániához képest itt a kánaán! Az a világ már rég elmúlt!
2018. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem éri meg.... Innen is a fiatalok 80%-a menekülne külföldre... Már kb 30 éve elkezdődött a kivándorlás.
2018. febr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyobb városokban sem jobb a helyzet? Mondjuk hallotam hogy az albérlet rezsi nagyon sokba kerül. Az angol ha jobban menne akkor már nem itt lennék🙂 de még a román nyelvbe is bele törik néha a nyelvem. Tudok én románul. Viszont legjobban a véleményét az anyanyelvén tudja az ember kifejteni. Ezért gondoltam hogy talán magyarországon jobban tudnám forgatni magam és fejlődni.
2018. febr. 7. 23:23
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Ide ne gyere- ha rám hallgatasz... Tudtommal már nálatok is jobb a fizetés. Lehet szerencséd ha kifogsz egy jó állást, de pesten pl a minimálbérből már nem jön ki az albérlet+rezsi se, és még nem is ettél...

Nálunk azt mondják aki itt marad, az kalandvágyból teszi. És ebben van valami...

De ha mindenképpen ide akarsz jönni akkor előbb nézz körül munkaügyben

2018. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Ide? Minek? :D nyomorogni akarsz? Én is húzok el idén a párommal külföldre és csak rokonlátogatásra jövünk vissza.
2018. febr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem előbb keress munkát, és esetleg utána költözz. Úgy tudom programozókból komoly hiány van, szóval esetleg elvégezhetnél egy olyan tanfolyamot előre (vagy itt, mert vannak olyanok amik utána garantálnak munkahelyet, csak ahhoz gondolom befektetés kéne, hogy itt elvégezd és közben legyen hol laknod/ne halj éhen).
2018. febr. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Kezdésnek azt ajánlom,hogy legyen annyi pénzed amiből ideutazol,és kb.1hetet kibírsz itt panzióban(kb.6-7 ezer egy éjszaka).Tudok neked mondani gyári melót,ahol ingyenes a szállás,így elég sokat félre tudsz tenni egy hónapban,csak írni kell egy sikeres tesztet.Én sajnos helyi vagyok,így az albérlet sokat elvisz,de ha nem kellene fizetnem,kapásból megmaradna 80-90ezer Ft-om.
2018. febr. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1,200 RON =80,113.08HUF


itt ennyi a minimalber :)

de nem is kapok sajnos tobbet, annyi az elony hogy szuleimmel elek, es van sajat lakasunk, illetve videken is. viszont ha egyedul kene elnem lakber+rezsi kaja, es ugy meg az ember tegyen felre is egy kicsit, hogy megengedjen maganak dolgokat, Mibol? :)

2018. febr. 8. 07:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt valamivel több a minimálbér, viszont egy egyszobás albérlet is nagyon drága.
2018. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp ki szeretnél jönni legyen egy fix anyagi háttered ha mégse jön össze legalább a hazaútra legyen és én csak akkor jönnék ki ha van már egy biztos hely ahová megyek melózni lakni

De ahogy felettem is irták itt se kolbászból vana a kerítés

2018. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!