Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel fogok mondani a munkahelye...

Fel fogok mondani a munkahelyen, de bosszút akarok. Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

NEM a napi munkaügyes kérdező vagyok, bár tudom, hogy ilyen válasz is érkezni fog.


2 éve dolgozom ott, egyre durvább a helyzet. Napi 8 órával vagyunk bejelentve, minimálbérrel, de 12 alatt ritkán ússzuk meg. A túlórát természetesen nem fizetik ki, de még csak annyit se mondanak, köszönöm... Mindezt télen mínusz fokokba, mert addig nem jutunk el, hogy a helyiséget, ahol a munka folyik, felfűtsük kb. 10 fokra. Ha a főnöknek szólunk, hogy sok, akkor még mi vagyunk lecseszve, hogy szerinte nem az.

A munkahelyen nincs kollektíva, sőt, van pár ember, aki azt vallja, hogy a munkát így is meg kell csinálni. Én hülye, örülvén annak, hogy van munkahelyem (kisváros, kevés lehetőséggel), hagytam elúszni a párkapcsolatom, ami a munkaidőm miatt ment tönkre, hiszen semmit nem tudtam vele foglalkozni. Sokszor elvárják a szombati, vasárnapi munkát, és löknek 5000 ft-ot, holott azt duplán kéne kifizetni. Emiatt lassan már barátaim sincsenek, hiszen nincs időm kapcsolatokat létesíteni és/vagy megtartani.

Ha egy ember kiesik, borul minden, és még plusz órákat kell dolgozni. Ergo beteg se legyél, menjél 38 fokos lázzal is a mínuszokba melózni, hogy ne szívasd meg azt a pár embert, akik normálisan állnak a dolgokhoz...

Jelenléti ívet, mióta ott vagyok, még nem írtam alá. Ebbe bele lehet kötni valahogy? Milyen hivatalos szervhez tudok fordulni, hogy revansot vehessek? Tudom, hogy kicsinyes hozzáállás, de az életem gyakorlatilag romokban hever, mindent kezdhetek elölről, kevés pénzzel, míg az a mocsok (főnök) ül a millióin, és röhög, hogy ezt a szerencsétlent is kifacsarta, mint egy szivacsot.

Munkaügyi központban tudnak segíteni? A válaszokat köszönöm!


2018. febr. 13. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Menj el egy egy ügyvédhez. Azzal együtt, hogy amit írsz eléggé tipikus, elég jól támadhatónak tűnik. A környezetemben így kapott valaki 1,5M kártérítést (a részleteket em ismerem. Ügyfelem alkalmazottja volt)
2018. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3%

"Jelenléti ívet, mióta ott vagyok, még nem írtam alá."


Vagyis jó eséllyel feketén dolgoztatnak? Mert akkor nem sokat tehetsz ellenük.

2018. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha tényleg annyira bosszút akarsz állni,akkor simán tudsz.Bizonyítékaid vannak,csak valahogy próbáld meg dokumentálni.Bár gondolom ebben a munkatársaid tudnak segíteni,tanúskodni az igazad mellett.Vigyél be egy hőmérőt és fotózd le majd hogy mennyin áll.Ennyi igazából.És már mehet is a per
2018. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem feketén, mert be vagyok jelentve. Onnan tudom, hogy van tb-m fizetve. A jelenléti ívben szerintem annyiban sunyiskodnak, hogy beírják a 8 órás munkaidőt, és aláhamisítják az aláírásom, hogy én ne tudjam átírni az órát. Erre viszont tanúim vannak, csak nem biztos, hogy bárki is szeretne bírósági hercehurcát...
2018. febr. 13. 09:20
 5/11 anonim ***** válasza:
13%
3: És szerinted ezt majd elfogadják bizonyítékként a digitális technike és a photoshop korában? Ne viccelj már!
2018. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Én is ügyvédet javaslok. Kérdés, mennyire tudnál tanúkat szerezni arra, hogy valójában mennyit dolgoztok. Itt tájékozódhatsz még:


[link]

2018. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
#2: dehogynem. Fel kell nyomni őket a munkaügyi felügyelőségen.
2018. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
21%
Például dobhatnál atombombát az épületre.
2018. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Hiába pontoztok le. Egy ilyen fényképet nem fogadnak el bizonyítékként, ez a tényállás.
2018. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Semmit, miért két év után állsz neki vergődni? Miért nem hagytad ott próbaidő alatt?

Lehet keménykedni, de semmit nem fogsz elérni.

2018. febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!