Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próba idö alatt vagyok a...

Próba idö alatt vagyok a munkahelyemen. Most lebetegedtem jó lenne pár nap táppénz. Probáljam lebeszélni a fönökkel? Hogy szokták fogadni az ilyeneket?

Figyelt kérdés
Igazábol nagyon rosszul vagyok
2018. febr. 14. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha valahol azért kell magyarázkodni, mert beteg vagy, az nem jó hely.
2018. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha beteg vagy, menj el orvoshoz, írasd ki magad, de csak ha tényleg szükséges. A munkahelyi szabályzatban benne van, hogyan kell erről tájékoztatni a munkaadódat, azt maradéktalanul tedd meg.
2018. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt is jár a táppénz.

Én egyszer az első napomon lettem influenzás. Másnap 39 fokos lázzal betelefonáltam, hogy nem tudok menni, de kértem, hogy számítsanak rám, mert szeretnék ott dolgozni. Azt hittem, hogy ennyi, de még táppénzt is kaptam. Minden rendben volt. Szólj hogy nem érzed jól magad, és pár napig nem jönnél.

2018. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bubuka508 ***** válasza:
Ha valaki beteg, akkor nyilván joga van a táppénzhez, meg a gyógyuláshoz. Különben is, ha valaki betegen dolgozik, az a munka nem sokat ér. Ha nem értik meg, az tényleg nem jó hely. Én elég kemény helyen dolgozom, de ilyen gondom még nem volt, valahányszor beteg voltam. Természetesen csak akkor vedd igénybe ezt, ha indokolt, nem lógás céljára.
2018. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs rá biztos recept. Vagy megértik, és maradhatsz, vagy nem, és ennyi volt. 50-50% az esély, helye és főnöke válogatja.
2018. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is új vagyok jelenleg. 2 hónapja. De a héten betegben vagyok. Influenza, mandulagyulladással. Ha egy ilyen helyzetben valaki nem érti meg, hogy azzal, ha bemegy az ember...semmire sem mennek...max a fele banda elkapja...azért nem kár. Én így vagyok vele.
2018. febr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Munkahely függő de nagyon erősen. Egyik multinál kirugták, az egyik volt kollegám, mert táppénzre ment próba idő alatt. A mostani fönök, meg haza zavarja a dolgozót gyógyulni. Mindig azt m9ndja neki is érdeke, higy minél elöbb meggyógyuljon, és 110%-ban tudjon koncentrálni, és másokat se fertőzzön meg.

Tehát bármi benne van a pakliba.

2018. febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!