Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek hol érdemesebb...

Szerintetek hol érdemesebb dolgozni? Egy multinál vagy egy kisebb vállalatnál inkább?

Figyelt kérdés

Nyilván az elsődleges szempont az, hogy szeressem csinálni azt, amit és a fizu is legyen jobb.


De akinek van mindkettőben tapasztalata, a légkör, munkakapcsolatok, fizetés, karrier stb alapján, mit gondol erről? Hol jobb?


2018. febr. 19. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Multinál! Többet tudsz tanulni, fizetés és juttatások is jellemzően jobbak. A munkakörök is jobban behatároltak, nem kell "mindent" egyedül csinálni. Én már nem is szeretnék kis céghez menni soha többet (ha esetleg váltani kell majd).
2018. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Multi és multi között is van különbség, ahogy kis cégek között is. Én dolgoztam multinál is és kis cégnél is. Ahogy az első írta, mindenkinek mindenhez kellett értenie. Van akinek ez előny, van akinek hátrány. Én szerettem ott lenni mert egymás között cserélgethettük szabadon a munkafolyamatokat és sose volt unalmas, meg családias volt, sok fiatal munkatársam volt és nem volt olyan robotolás szaga az egésznek. Tehát szerintem van akinek ez, van akinek meg az ellenkezője jön be
2018. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek van előnye és hátránya. Én multinál kezdtem. Amit szerettem benne, hogy tudta mindenki mi a dolga, minek mi a menete, és ha valami gondom volt, tudtam mi a teendőm, hogy elintézzem. Például túlóra nem volt, mert nem fizették ki, és nagyon figyeltek rá, hogy ne lépjem túl a munkaidőm, illetve nem kértek rá sosem. Kis cégnél, ahol családiasabb a környezet, ahogy előttem is írták, nincs olyan szigorú rendszer, sok mindent magadnak kell megoldani, és rád is tukmálhatnak olyan munkaköröket, amik nem hozzád tartoznának.

És mivel kis cégről van szó, nyilván nem olyan könnyű ellenkezni, mert rossz fényt vethet rád.

Példa: Multinál minden kérést írásban is kértem, hogy bebiztosítsam magam, ha valami gikszer van. Egy kis cégnél ha ilyet kérsz, kinevetnek.

Viszont a multi ennél fogva ridegebb és rugalmatlanabb is. Egy kis cégnél (jó esetben) jobban adnak a véleményedre, változatosabb a munka,rugalmasabbak,ha előbb el kell menned, vagy ha késel stb. Mindenki ismer mindenkit, és az a tapasztalatom, hogy kevesebb az egymásról pletykázás,meg valaki fúrása, mert összetartóbb a közösség. Vagy csak nekem van mindig szerencsém.

Személyiség függő, kinek mi való, én a multit jobban szerettem, mert szeretem ha tudom a dolgom, és mindennek meg van a menete, biztonságérzetet ad. Most kisebb cégnél vagyok, ahol zavar hogy minden hülyeséggel engem találnak meg, és az az előremutató instrukció hozzá, hogy "old meg valahogy".

Viszont legalább senki nem cseszeget, úgy csinálok meg mindent ahogy nekem tetszik, csak a végeredmény számít, és ha valami nem jól működik szerintem, meghallgatnak.

2018. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőnél dolgoztam.

Most, hogy már egy multinál dolgozom 1 éve, a kis cégnél két évet voltam, tudok véleményt alkotni. Nos, a társaság ezerszer jobb volt a kis cégnél. Sokkal összetartóbbak voltak az emberek, itt a multinál egy kis senki vagyok, kibeszél mindenki mindenkit, lenéznek... A kis cégnél mindig segítettünk egymásnak, értem valamit, mégha a munka tényleg mem volt megosztott, mint most. De én élveztem, hogy mindennel hozzámfordultak régiek, újak is.

Az elsődleges, amit mindenki tud, hogy a fizetés ezerszer jobb egy multinál, biztosabb és van cafeteria. A kis cégnél nagyon alacsony volt a fizetés, mindenki el is ment előbb vagy utóbb. Viszont mindig volt emelés, mégha nekem azzal együtt sem érte el azt, amit most keresek, de talán ha ott maradtam volna, már kereshetnék annyit. A főnök egy s...ggarc volt, de az itt is az. Egy beképzelt bunkó, szóval ez nem változott, a neve is ugyanaz.

Összességében, ha elmehetnék egy kis céghez dolgozni, ugyanennyi fizetéssel, biztos, hogy már azt választanám, a kollégák miatt. Itt mindennap éreztetik velem, hogy semmit nem érek (biztos magasabb beosztásban jobb, én kis hal vagyok), de ami a legjobban zavar, az tényleg a gusztustalan eltaposó magatartás bárkivel szemben, a kibeszélés. A mosdóba nem tudok úgy elmenni, hogy ne mondjanak valamit a hátam mögött... Undorító.

A másik, nincs fizetésemelés, hogy miért az számomra rejtély. Jól dolgozok, sokat maradok bent tovább, vagy előbb bemegyek, jók lettek az értékeléseim, de semmi plsut mem kaptam. Biztos mem maradok még egy évig ugyanennyi fizetéssel és ugyanezzel a beosztással.

Szóval ezek az én tapasztalataim. Egyenlőre maradok, mert egész jó a fizetés, tényleg sokat tanulok itt, de amint felfejlesztettem magam, lépek is le.

2018. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez cégenként eltérő. Én most egy nagy állami tulajdonú cégnél dolgozom, nem tudom, multinak számít-e, de nem kis cég. Egy KKV-ból váltottam. A közvetlen kollégák ott is jók voltak, itt is jók. Amiben ez a mostani határozottan jobb (ha eltekintünk egyéb személyes körülményektől, mint pl. az utazási idő, vagy hogy mennyire alkalmas vagy alkalmatlan a vezetőség), hogy szakmai fejlődésre itt, a nagyobb cégnél több a lehetőségem, képzéseket finanszíroznak meg, a rutinosabb, profibb kollégáktól is lehetőségem van tanulni, és a pénz kezdetektől teljesen tiszta, nincs rejtett bér, feketézés, és jobban meg tudják adni a magasabb bért. Nekem ezek a dolgok számítottak, amikor a váltáson kezdtem gondolkodni és elfogadtam a mostani munkahelyem ajánlatát.
2018. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!