Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tetovált diplomások, nektek...

Tetovált diplomások, nektek jelentett hátrányt álláskeresésnél a tetoválás?

Figyelt kérdés

Lehetséges az, hogy azt mondják nem vesznek fel, mert az alkaromon lévő tetoválás nem illeszkedik a munkahely keretei közé?

30 feletti vagyok.


2018. febr. 22. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú ujjú ing, kardigán, felső. Nekem van kettő is a karomon, de sokan nem is tudják, hogy van. Nyáron is vékonyabb hosszú ujjú felsőt veszek, ha olyan helyre megyek, ahol gond lenne.
2018. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelentett, pedig kilógott az interjún, mondjuk az interjúztatóé is, de van piercingem is, és most vannak kék tincseim is
2018. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. febr. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
Nem. Színes a hajam és az alkaromon van a tetkó. Soha sehol nem tettek rá negatív megjegyzést, ahol szóltak rá valamit, ott mindig pozitívan, megkérdezték hogy mi az, mit jelent stb. A kék hajamat meg még dicsérték is egy multis állásinterjún.
2018. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt még belőle problémám, olyan helyen van, ahol el tudom takarni, ha kell. De a mostani munkahelyemen amúgy sem probléma az ilyesmi.
2018. febr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Némelyik munkahely egyenesen elítéli,de szeritem egy tetko nem befolyásol abban,hogy mennyire jól vagy rosszul csinálja az ember a munkáját
2018. febr. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szerintem sem ez alapján dől el, hogy ki hogyan végzi a munkáját.

Csak így az egyetemi finishben elkezdett foglalkoztatni ez a dolog, hogy lesz-e így esélyem munkára mondjuk egy ügyvédi irodában, vagy egyből az elején leírnak, hogy "tetovált ide nem kell".

2018. febr. 23. 06:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, eleve hosszú ujjú ingben kell menni állásinterjúra.

Ha meg már megvan minden, akkor rákérdezek a dresscode-ra, és arra, hogy tetoválás látszódhat-e. Volt, ahol azt mondták, nem, munkaidőben el kellene takarni, de csapatépítőn pl. simán, a mostani helyemen mosolyogva mondta a nő, hogy persze, sok embernek van itt :)

Nyilván nem ez fogja meghatározni, hogy jó munkaerő vagy-e, de szerintem jobb rákérdezni, mint aztán a ferde tekintetekből rájönni, hogy hopp, itt ezt nem kéne. A hosszú ujjú inget is csak azért preferálom interjún, hogy ne legyek kitéve az előítéleteknek. Ha már egyszer megfelelek a munkára, akkor nem fogják azt mondani, hogy "ja, hát így tetoválva mégse téged választunk, csak akkor, ha elmész egy lézeres eltávolításra"... fura lenne.

Olyan idióta előítélet ez, mint mikor új lakást kerestem, és rájöttem, hogy azért nem ír vissza senki, meg nem adja ki senki, mert bevallottam, hogy dohányzok. Mikor ezt kivettem a hirdetésemből, akkor azonnal mutogatható volt számomra a lakás - amin van erkély, ahol, rákérdezés után elmondta a tulaj, hogy nyugodtan bagózhatok. De csak úgy nem adják ki, mert szimpátia nélkül azt feltételezik, hogy akkora lusta dög vagyok, hogy nem megyek ki az öt lépésre lévő erkélyre bagózni, hanem telefüstölöm a lakást...

Remélem, kikopnak majd ezek az emberekből. És akkor nekem még szabadon választott dolgaim vannak (nem volt kötelező tetováltatni, meg le is szokhatnék a dohányzásról), de mit csinál egy cigány, aki nem tudja elrejteni a származását?

Bocsi, hogy eltértem a tárgytól. Egy alkartetoválás miatt nem kell aggódni, nekem a csuklómon van, és eddig ha elutasítottak, az mindig azért történt, mert volt nálam jobb jelölt :)

2018. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!