Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tegnap voltam személyes...

Tegnap voltam személyes elbeszélgetésen, fel is vettek a céghez. Viszont munkába állás előtt el kell végeznem egy tanfolyamot, majd vizsgát, így leghamarabb áprilistól tudok munkába állni. Addig munkanélkülin kell lennem, vagy mi?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy ez hogy megy, már írtam a cégnek egy e-mailt, de még nem kaptam választ. Szóval igazából a munka már meg van, felvették az adataimat, bakszámlaszámot kértek stb. viszont leghamarabb áprilistól dolgozhatnék ténylegesen. Azt mondták, hamarosan írnak, hogy mikor kell majd újra bemennem. Végzek tanfolyamot azt oké, de addig 1 hónapig munka, meg fizetés nélkül? TB-t magamnak kell fizetnem. Mivel ugyanis 11 napja léptem ki a volt munkahelyemről, jelenleg nincs munkám. Voltam a munkaügyi hivatalban, hogy most akkor mi a teendő, be kell-e jelentenem magam munkanélkülire (mert még nem tettem meg), azt mondták, nem muszáj, és hogy kérdezzem meg erről inkább a céget. Ezt az 1 hónapot kicsit azért sokallom fizetés nélkül.
2018. febr. 27. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, 45 napig nem kell fizetned a TB-t. Légy óvatos, lehet, hogy épp át akarnak verni. Mi a garancia, hogy a tanfolyam után valóban alkalmaznak. És ha igen, mi a garancia, hogy nem rúgnak ki 3 nappal később? Ugye próbaidő alatt minden tovbbi nélkül megtehetik. Ha ingyenes a tanfolyam, akkor még talán rendben van.
2018. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A tanfolyam ingyenes, elég ismert catering cég. A tanfolyam után lekell tennem egy vizsgát, és csak akkor állhatok be dolgozni, ha ez a vizsga sikerül. Ha nem, akkor... újra kell mennem. Adtak egyébként egy munkaügyis papírt, amit ki kellett töltenünk, hogy bejelentettük-e már magunkat munkanélkülire. Aztán azt elrakták, nem tudom mit kezdenek vele. De azt azért kicsit furcsállom, hogy elvárnák az embertől, hogy legalább egy hónapig pénz nélkül legyen.
2018. febr. 27. 19:47
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hiszem, 45 napig nem kell fizetned"

Ez a maximum, attól függően, hogy korábban mennyit dolgoztál. Azért ezt elmondhatták volna a munkaügyin.

2018. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs de ez elég vicces.


Ez komoly cég szerinted?


Nekem is volt egy cég, pár éve, elmentem állásinterjúra, behívtak, na mondják ha felvesznek ide meg oda kell menni tanfolyamra, külföldre, stb. Na mondom akkor viszlát srácok.


Most tavaly óta vagyok a jelenlegi cégnél, egy hónap közepén vettek fel, hónap végén már kaptam pénzt, most ha mondták volna hogy majd 2-3 hónap mire pénzhez jutok, azt hiszem hagytam volna őket a retek rákba, viszlát fiúk.

2018. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor csak szerintem nem reális, hogy akár 1 hónapig is várakoztathatnának a munkával, addig is semmi pénz, TB-t se fizeti nekem senki? Egyébként sokan dolgoznak a cégnél, viszont mástól is hallottam aki ott volt velem állásinterjún, hogy több mint 1 hónapig semmi munka, semmi pénz. :/ ez így nagyon nem oké. Ennyi idő alatt találok más munkát is, viszont nem ilyet, mert ez jól fizet. Azért is nehezen hagynám ott, ha már sikerült bejutnom, mert amúgy eléggé szűrték az embereket.
2018. febr. 27. 19:59
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#4 te nagyon sötét vagy...

1. Ha felvesznek és tanfolyamra kell járnod munkaidőben, azt fizetik neked mint munka

2. Hónap végén akkor is jár MT szerint a fizetés, ha nem minden nap dolgoztál, normális cég ezt betartja


Kérdező, ha fizetik a tanfolyamot és adnak munkabért, akkor oké, ellenkező esetben ne akarj ott dolgozni

2018. febr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ok. akkor ezek szerint ez már így megy hogy valakit felvesz a cég, és elküldik tanfolyamra.


De akkor most ez hogy van, mi a szerződés szerinti fizetés, megmondom őszintén én is mennék tanfolyamra ha küld a cég, mondom jó, de kell akkor is egy szerződés 1. naptól, most 2-3 hónapig nem lesz bevételem, de ide meg oda kell menni az nincs rendben.


Ahol most vagyok mint írtam hónap közepén mentem, és hónap végén kaptam is zsetont. Utána meg minden hónapban a fizukat. Ez így van rendjén.

2018. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
sajnos éppen átvernek, kérdező. ilyet nem kér egy komoly cég, csak egy szélhámos banda. A következő bejelentésük az lesz, hogy neked kell fizetned az egyhónapos tanfolyamért.
2018. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Azt mondták, fognak írni egy emailt, hogy mikor kell legközelebb bemennem hozzájuk a továbbiakat elrendezni. Március 19-ére adtak termint. De hol van még március 19-e? És addig mit csinálok munka, pénz nélkül? Lehet én értettem félre valamit, nem tudom, de nekem ez így nagyon nem tiszta.

Mert ha tényleg úgy van, ahogy az egyik válaszoló is írta (fizetnek a tanfolyam ideje alatt erre az egy hónapra) meg akkor miért is töltettek velünk ki munkaügyis papirt?

2018. febr. 27. 20:26
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon régen volt még egy átverésem.


Műszaki végzettségem van ugyan, de valahogy elküldtem jelentkzeésem egy ingatlanos céghez, minden jót írtak, mondom megnézem mi ez.


Na fel is hív a fickó, mondott mindent, majd várnám mennyi lenne a pénz. Ja mondja a fickó hogy mire elkezdenék keresni, vagyis pénzhez jutni az vagy 4-5 hónap, addig rokonok tartsanak el.


Mondom ez valami vicc?

2018. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!