Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Orvosi alkalmasságiról?

Orvosi alkalmasságiról?

Figyelt kérdés

3 évig kezeltek anorexiával, nem voltam bent pszichiátrián, csak hetente egyszer volt egy elbeszélgetés pszichológussal és dietetikus állította össze az étrendemet. A súlyom most normál, a testkép-zavarom megszűnt. Most kezdek egy állami helyen(irodai munka) és nem tudom mennyire tolerálják ha ezt is szerepeltetni kell az alkalmassági papíron(pszichológiai problémának számít?). Szükségem van nagyon a munkára és nem szeretném ha emiatt elküldenének. Ha elhallgatom lehet bajom belőle? Köszi előre is

23/n



2018. márc. 2. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor orvosi alkalmassági vizsgálatra küldenek, ott, és CSAK OTT az orvosnak mondd el. Szinte biztos vagyok benne, hogy az orvosi kartonodra rávezeti, de ezt a munkáltatóddal nem közölheti, mert személyes, szenzitiv adat, nem rá tartozik. Az orvos csak egy igazolást fog kiadni, amit át kell adnod a munkáltatódnak, hogy "alkalmas" vagy "nem alkalmas" vagy.
2018. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én simán letagadnám a helyedben. Úgysem néznek utána a betegéletútnak, úgyhogy azt mondasz, amit akarsz. A munkaalkalmasságin meg csak annyit kérdeznek, hogy voltál-e mentális betegség miatt valaha kezelésen. Azt mondod, hogy nem és kész. A mostani munkahelyemen az üzemorvos nem is szokott kérdezni a mentális betegségekről csak és kizárólag a fizikai betegségekről. :)

Az alkalmassági végén lehet, hogy alá kell írnod a papírt róla, hogy nem hazudtál a vizsgálat során, de ennek csak annyi jelentősége van, hogy ha olyan munkabaleset érne, aminek köze van az eltitkolt betegséghez, akkor a munkahelyed nem lesz felelős. Vagyis ha például valaki azt titkolja el, hogy epilepsziás és olyan munkakörbe helyezik, ami kivált nála egy rohamot és emiatt megsérül, akkor hiába próbálna kártérítést követelni a munkahelyétől, mivel ők hivatalosan nem tudtak róla, hogy neki epilepsziája van, ezért őket védi az orvosi alkalmassági papír.

De neked mint ex-anorexiásnak soha nem lesz ebből semmi bajod a munkahelyen -- hacsak nem valami kajákkal kapcsolatos helyen dolgozol, ami esetleg előhozza benned azokat az érzéseket, hogy megint anorexiás legyél...

Szóval felesleges a munkaalkalmasságin megemlíteni a dolgot szerintem.

2018. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez nálunk úgy megy hogy pénteken kaptam egy papirt a szolgálatvezetőtől amit elvileg ott előtte ki kellett volna töltenem. Ez nekem is fura volt, szóvá is tettem hogy ezt majd én magamnak kitöltöm egyedül. Sajnos már belelirtam, utólag kijavithatom vagy kérjek másikat hogy elkevertem valahol? Előző munkahelyemen orvosi alkalmassági nem volt egy nagy kunszt, csak háziorvos, felületesen vizsgál, de itt más üzemorvos van, nem ismerem ezért nem is tudom hogyan áll hozzá...

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi!

2018. márc. 3. 12:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg még azt tudnám javasolni, hogy vedd fel a kapcsolatot a pszichológusoddal, és kérdezd meg tőle.

Az adott szabályokkal kapcsolatban ő valószínűleg naprakész.

2018. márc. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!