Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkához nem kell...

Milyen munkához nem kell orvosi alkalmassági vizsgálat? Létezik ilyen egyáltalán?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egyszer már írtam majdnem ezzel kapcsolatban, de megint írok, mert már ki vagyok teljesen idegileg... Szerettem volna jelentkezni egy gimnáziumba portásnak, be is adtam a jelentkezésem, nem vettek fel, vissza se hívtak... Ma voltam az egyik - nevét nem nevezném nem - büntetés végrehajtási intézetben munkalehetőség gyanánt, de betegségem miatt, és gyógyszerszedés miatt nem vettek fel, pedig segédmunka lett volna, viszont egy másik embert, akinek az őrnagy a gyerekkori barátja volt, felvették, holott alkalmatlan lett volna rá a túlsúlya, és kora miatt. Mentem volna telepőrhöz is egy biztonsági céghez, onnan se válaszoltak. Anno mikor postás is voltam, közmunkás, és árú feltöltő, hazudnom kellett, hogy ne tudják a betegségem. De családi gondok miatt költözni kellett, azóta semmi. Viszont 4 éve vagyok önkéntes tűzoltó, ugye azért is, mert 3 év tünetmentesség mellett lehet ezt azért csinálni, és imádom ezt csinálni, de semmi jövedelem nincs ebből... A illetékes munkaügyi hivatallal felvettem a kapcsolatot, hogy mondjanak már valamit, és mikor ezt említettem, mondták, hogy ha nem akarok bajt, töröltessem magam a nyilvántartásból, mert akkor azt a kis munkanélküli segélyt is, amit kaptam 22500 Ft-t visszakövetelik rajtam, csak mert nem jelentettem be, hogy önkéntes tűzoltó vagyok... Itt néztem a minap a tv-be mennyire csökkent a munkanélküliség. A legenyhébb, frontális epilepsziában szenvedek legalábbis az orvosok szerint 12 éve, azóta szedek Lamictalt, és Depakhinet, de ezek miatt hajam sincs, mert kihullott, a legutolsó EEG vizsgálat negatív lett, annyi az egész, hogy ha nagyon ideges vagyok, megremeg a kezem, lábam, ha csavart kell csavarni akkor is ez van, de gyógyszerek mellet nincs, vagy csak nagyon ritkán. Az orvosok szinte nem engednek semmit, de ha van is mit engedjenek, ott meg a munkáltató üzemorvosa nyilvánít alkalmatlannak. Leszázalékoláshoz meg ez nem elég. A gyógyszerek miatt a tanulmányi eredményeim is rosszak voltak, gyakran felejtek el dolgokat, szóval komolyan mondom tényleg már nem tudom mit csináljak, arról nem szólva, hogy még a magánéletem is teljesen negatív, mert senkinek se kellettem így :( Mit csináljak, hogyan tudjak végre változtatni ezen az állapoton? Van valami, amihez nem kell orvosi alkalmassági? Ezt a nyomorult betegséget miképp lehetne örökre eltüntetni? Vagy nyugodjak az egészbe bele? :((( Nem érdekel a politika, és utálom sajnáltatni magamat, de egyáltalán miképp van nekem így esélyem az életben? Már lassan depresszió is kerülget a kilátástalanság miatt...


26/F



2018. jan. 5. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem mindenhol van orvosi alkalmassági vizsgálat, mivel mindenhol érintkezel emberekkel. Bár az epilepszia pont nem fertőző, de mi lenne ha valaki egy fertőző betegséget titkolna el és megfertőzné a munkatársait vagy az embereket akivel a munkája során kapcsolatba lép? Az epilepsziával nagyon nem tudsz mit kezdeni. Ha nem szeded a gyógyszereket akkor rosszabb lesz, ha szeded, akkor meg csökkennek a tünetek de száz másik problémád lesz. Gondolj bele mennyire tesznek jót a szervezeteddel azok a gyógyszerek amiktől még a hajad is kihullik..

Ismerősöm is epilepsziás, nem súlyos, de addig pereskedett amíg le nem százalékolták. Még a jogsiját is megtarthatta, csak rövidebb időre hosszabbítják meg neki.

Tehát szerintem neked is ezzel kéne próbálkoznod. Addig küzdeni amíg el nem éred amit akarsz..mellette meg otthon kiegészítésnek találj ki valami munkát, amiben nem akadályoz a betegséged.

2018. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenhol van valami orvosi ahol a vérnyomásodat megmérik, kérdezik szedsz-e gyógyszereket stb...


De most itt a probléma megoldásán kellene gondolkodnod. Az orvosok mit mondanak? Oké nem engednek szinte semmit de akkor miből élj? esetleg próbálkoztál csökkentett munkaképességűvé nyilváníttatni magad? Én ezt feltétlen megkérdezném a háziorvostól hogy egyáltalán lehet-e erről szó. Még ha nem is adnak rá nagy pénzt, de valami járna érte és ugye ha erről lesz papírod hogy beteg vagy, le vagy százalékolva azzal csak találsz olyan helyet ahol kifejezetten beteg embereket alkalmaznak.

Amiket említettél helyeket, oda valószínű azért nem vettek fel, mert nem akarták kockáztatni hogy rád jön egy epilepsziás roham, össze esel és pont balesetet okozol vagy bármit amiből hatalmas gáz lehet.

De vannak kifejezetten olyan helyek ahol így alkalmaznak embereket hogy legalább valami jövedelemre szert tudjanak tenni. De a munkaügyi központba is simán megérdeklődhetnéd hogy akkor neked így milyen lehetőségeid vannak, vagy hogy egyáltalán mi lenne az ami szóba jöhet. Ők csak tudnak segíteni valamit.

2018. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenhol van orvosi alkalmassági, mert az kötelező. Sajnálom a helyzetedet, de mást nem tudok tanácsolni, mint hogy tarts ki, és próbálkozz tovább, egyszer csak lesz egy cég, ahol így is alkalmaznak. Egyébként meg megírhatnád a történetedet a Jobangel blog szerkesztőjének.
2018. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ügyfélszolgálati munkára tudsz jelentkezni.
2018. jan. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!