Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fél év után felmondás a...

Fél év után felmondás a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem van, de szeptembertől vissza mennék sulizni (egyetem vagy fősuli). Azt tudom, hogy 3 hónapig próbaidőn vagyok (legalább is a szerződés szerint) tehát bármikor felmondhatok, de amikor már nem leszek próbaidőn akkor hogy zajlik a felmondás?

Vannak kritériumok pl hogy 30 napig még kell dolgoznom utána? Nehezebb az 5-6 hónapban felmondani?



2018. márc. 3. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Na figyelj.


Ha akarod bármikor beadod a papírokat, szólsz hogy nem tudsz jönni többet.


Majd biztos páran leírják hogy van felmondási idő, de nekem volt egy hely, 2 évet voltam ott, aztán rájöttem hogy semmit sem emelkedik a fizum, nekem ez így nem jó, aláírtam a papírokat, közös megegyezéssel befejeztem ott. Másnap nem mentem.


Ja meg volt egy hely, 2 hónap múlva próbaidőn belül mondták hogy másnap nem kell menni, aláírtam a papírokat, visszaadtam a belépő kártyát és másnap már állást kerestem, otthonról, nem kellett többet menni.

2018. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A felmondási időtől eltekinthet a cég, tehát bár törvény szerint van, de ha meg tudtok egyezni, nem kell letölteni. Különben ha suli miatt mondanál fel, és normális főnököd van, akkor ezt akár már most is jelezheted felé, hogy ilyen terveid vannak, még nem tudod, hogy összejön-e, de ha igen, akkor a tanulást választanád.
2018. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt csak mondod hogy köszi, neked ennyi elég volt. Megkapod a kilépő papaírjaid, leadod a belépő kártyád, laptopod, stb, és mehetsz haza.


Próbaidő után: Nézd meg hogy a szerződésedben benne van-e, hogy mennyi a felmondási időd. (Van ahol nem 30 nap a felmondási idő, hanem mondjuk 3 hónap.) Ha nincs benne, akkor 30 nap.

Sok cégnél egy formanyomtatványt kell kitölteni ha szeretnél felmondani (ezt valahol a belső hálózaton megtalálod). Ha nincs a cégnél ilyen, akkor csak keress neten egyet, kitöltöd, és aláíratod a főnököddel.

Miután felmondtál úgyis lesz egy beszélgetés a főnökkel hogy miért döntöttél így, lehet megpróbálnak meggyőzni hogy maradj (pl. magasabb fizetést ajánlanak), és itt megbeszélitek azt is hogy a szerződésben foglalt felmondási időt le kell-e teljesen töltened, vagy csak egy részéhez ragaszkodik a cég, vagy esetleg semmihez, és már másnap nem is kell menned.

2018. márc. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Augusztus elején beadod a felmondásod, ledolgozod a 30 nap felmondási isőt és eljössz, nem kell semmit machinàlni, sőt esetleg még vissza is vesznek később
2018. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha munkavállaló mond fel, az törvény szerint 30 nap, ha munkáltató mond fel, az lehet hosszabb. Ezt legfeljebb kollektív szerződés írhatja felül, de az nincs minden cégnél.
2018. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem mondanék semmit senkinek,amíg a suli nem biztos.Nem olvastam végig mindent,de suli mellett nem szeretnél dolgozni?
2018. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!