Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy jàr jobban a dolgozó? Ha...

Hogy jàr jobban a dolgozó? Ha ő mond fel, vagy ha neki mondanak fel?

Figyelt kérdés
Megsejtettem,hogy el akarnak bocsàjtani.Vàrjam ki,vagy jobban jàrok,ha én mondok fel? Segély és kifizetések,plusz minden egyéb szempontból?
2018. márc. 12. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
ha neki mondanak fel rendes felmondassal, akkpr jar vegkielegites
2018. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha te mondasz fel az a legrosszabb eset, akkor semmit nem kapsz..annál jobb a közös megegyezés. Ott nem buksz el semmit ami járna. Pl 2 év után jár a munkanélküli..de végkielégítést csak akkor kapsz ha felmondanak neked, de azt se minden esetben. Annak is meg vannak a szabályai, hogy mennyi munkaviszony után jár és mennyi.
2018. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
ja
2018. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A munkaviszony felmondással történő megszüntetése esetén a felmondási idő 30nap, de amennyiben a munkavállaló mond fel a munkáltatójának a felmondási idő meghosszabbodik: 5év után 15nappal, 15év után 30nappal és 20év után 60nappal. A felmondási idő 30-90napig terjedhet, de a szerződő felek ennél hosszabb felmondási időben is megállapodhatnak (maximum 6hónap lehet a felmondási idő). Azonban ha a munkáltató mond fel akkor köteles a munkavállalót legalább a felmondási idő felére felmenteni a munkavégzés alól. (a felmentés tartamára a munkavállalót átlagbér illeti meg). Illetve a munkavállalót végkielégítés illeti meg a munkáltató felmondása esetén és a munkáltató jogutód nélküli megszűnése esetén. A végkielégítés mértéke: 5év után 2havi, 15év után 4havi és 20év után 5havi átlagbér.Remêlem tudtam segíteni. (Jogot és gazdaságot tanulok szóval ezek az információk nem hamisak)
2018. márc. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha kevesebb, mint 3 éve dolgozol ott, akkor nincs nagy jelentősége, nem jár végkielégítés, a felmondási időt sem érinti. Annyi a különbség, ha ők mondanak fel, akkor a felmondási idő felére kötelező felmenteniük (nem kell bemenned, de ugyanúgy kapsz fizut). Álláskeresési (leánykori néven munkanélküli segély) mindkét esetben ugyanúgy jár.
2018. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2 éve dolgozom ott.Még nem biztos hogy fel akarnak nekem mondani, csak gyanúm van.

Április 1-től alkalmaznának új embert, a hirdetésben így jelent meg.

Tehát a jelenlegi hónap lenne elvileg a felmondási időm, ha korrektek lennének és elmondták volna hogy tőlem válnának meg.Akkor tehát így 2 év munka után is vonatkozik rám, hogy akkor a hónap felétől kötelesek engem elengedni, nem kell bejárnom, de teljes fizetés jár még a márciusra? (amit tehát áprilisban kapnék)?

Maszekok, csalni, hazudni nagyon tudnak. Felkészültnek kell lennem.

2018. márc. 12. 20:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Április 1...Bolondok napi tréfát akarnak veled űzni szerintem
2018. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, 2 év után is vonatkozik rád az, hogy ha ők mondanak fel, akkor a felmondási idő fele alól fel kell menteniük. Mennyi a felmodási időd? Mert azt írod, áprilistól vesznek fel valakit, meg teljes március havi fizu, meg hónap közepétől felmentés. Ez így nem passzol össze. Ha 30 nap a felmondási időd, mint általában/sok helyen, akkor ha holnap felmondanak neked, akkor április 12 az utolsó napod. Ennek a felét nem kell ledolgoznod, viszont eddig a napig kapsz fizut. Az utolsó, törthavi fizut pedig az utolsó napot követő 5 munkanapon belül kell megkapnod.
2018. márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kiegészítés, elolvastam mégegyszer, amit írtál. Olyan nincs, hogy a munkáltató már március elején felmondott neked, és te nem tudsz róla, hogy már a felmondási idődet töltöd. Írásban fogod megkapni a felmondást.
2018. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nos, ezek maszekon vezetik a céget, nem idegen tőlük acsalás, hazudozás, szabályok megkerülése.

Szokásuk az, hogy nem szólnak előre az embernek, hogy el fogják küldeni, hogy addig is "szépen dolgozzon"...aztán egyszer csak felhívják, hogy nyugodtan maradjon otthon pihenni, vagy szólnak hogy másnaptól nem kell menni dolgozni.Papírt persze kap, meg kifizetik, csak hát ez így mégsem járja...

Nos, a mi cégünkhöz kerestek új dolgozót volt is jelentkező, de nem akarják elárulni, ki helyett és mikortól.Titkolóznak, csak van gyanúm, hogy helyettem és a hirdetésben az áll, hogy ápr. 1-től kezdene.

Tehát ha én ápr. 1-től nem kellek, akkor már a felmondási időm telik úgy, hogy arról nekem nem is szóltak, majd nyilván elseje előtt egy nappal közlik, hogy nem kell többet bemenni, addig meg csak dolgozzak mint állat...

Nos így kell ezt érteni.Most azt tervezem, talán holnap behívom a főnökasszonyt és nekiszegezem a kérdést, hogy most már mondja meg konkrétan, mi legyen.Vajon ez jó ötlet? Szerintem akkor már megfogja mondani, nem nagyon lesz választása.

2018. márc. 13. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!