Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van joga a munkáltatónak...

Van joga a munkáltatónak ilyen szinten kihasználni a dolgozót?

Figyelt kérdés

Adott egy fuvarozással foglalkozó cég. Meghirdetett egy állást, belföldi sofőröknek. A megállapodás az volt: belföldi munka 400 ezres fizu, minden nap otthon vagy.

Próbaidő alatt semmi gond nem volt, minden úgy volt ahogy megállapodtunk. Próbaidő lejártával, elkezdték osztogatni a nemzetközi fuvarokat. Erről meg se kérdeztek. Ekkor közöltem, h én nem ezt vállaltam, nem erre vettetek fel. Válasz: most ilyen fuvarok vannak.

A felmondásom beadtam, ami 30 nap felmondási idővel jár. Csak már egyre pofátlanabbak, egyre messzebbre küldenek és egyre tovább tartanak kint külföldön.

Kérdésem: ha azt mondom nekik hogy nem érdekel a felmondási idő, mert nem erre lettem felvéve, akkor is követelheti a munkáltató a távolléti díjat? Mert igazából ők nem tartották be azt amire felvettek.



2018. márc. 14. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Kilephetsz te is felmondasi ido letoltese nelkul is. Meg mehetsz olyan lassan is, hogy nem biznak rad fuvart...
2018. márc. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha a szerződésben benne van, hogy csak belföldi fuvarra alkalmaznak akkor nem vagy köteles külföldre utazni még felmondási idő alatt sem. Te hivatkozhatsz arra, hogy a szerződésed szerint csak belföldi fuvarról van szó. Ha nem tudnak biztosítani belföldi fuvart az nem a te hibád. Ha tudsz menj táppénzre, az is beleszámít a felmondási időbe.
2018. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Olyan szinten el vagy tévedve, egy 5 éves gyerek dörzsöltebb nálad, ne haragudj már.


1. Ha felvesznek utána 2-3 hónap és sok minden változik, eleve az egy vicc hogy mindenki mondja hogy "ja nincs is munka a cégnél, ezért kapsz minimálbért", persze, aztán kiderül hogy be kell menni szombat is meg vasárnap is. Röhej.


Alap az az, hogy egyre több a munka, ide kell menni, oda kell menni, nekem most a fizum olyan 200.000 nettó, mondja a fickó aki felvett hogy nincs sok munka, ennyi pénz elég, "lehet internetezni". Gondolhatod mi lett belőle, egy zsemlét nincs időm megenni, kimegyek 10 percre, szólnak, ha még egyszer kimegyek 10 percre, jön a leb@@szás, röhej mint mondtam.


Te egy kizsákmányolható senki vagy, gondolják ők, széthajtanak, azt dobnak el, ennyi.

2018. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es leírta...


A szerződésednek tartalmaznia kell.

Javasold a munkaügyi bíróság bevonását számukra...biztosan örülnének neki:D

2018. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs benne, csak annyi h gépkocsivezető. És nem az h nemzetközi gépkocsivezető. De akkor sem ez volt a megállapodás, h ezt csinálom nem erre vettek fel.
2018. márc. 14. 20:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs joga, de megteszi, élő példa vagy Te is.


" A munkaügyi bíróság bevonását számukra...biztosan örülnének neki:D"

személyesen, mailba jelezném.

" munkaadó fenyegetése, ijesztgetés, jelzésem nélkül ". tenném.

2018. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezzel a történettel csak az a gond, hogy a szerződésed nem azt tartalmazza, amiben szóban megállapodtatok, tehát nincs írásos nyoma annak, amit Te állítasz.


Ettől függetlenül a munkáltató a képességeidnek megfelelően másik munkavégzési helyen is foglalkoztathat ideiglenesen. Ez évi X. Y. munkaórát, vagy X. Y. munkanapot tehet ki, utána vissza a "régi" kerékvágásba kötelező jelleggel.


Mivel már a felmondási idődet töltöd, nagyon nem tudsz mit tenni. Keresőképtelenség, vagy csiga módjára vezetsz. :)


Mindkettő alatt letelik a felmondási idő, azt soha semmi nem akasztja meg, vagy hosszabítja meg!

2018. márc. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" Ettől függetlenül a munkáltató a képességeidnek megfelelően másik munkavégzési helyen is foglalkoztathat ideiglenesen. Ez évi X. Y. munkaórát, vagy X. Y. munkanapot tehet ki, utána vissza a "régi" kerékvágásba kötelező jelleggel. "

Amikor ilyen infó után kutattam, 170 órát írt. Addig nem kell írásban rögzíteni...

És ahol emberhiány van, oda " tesznek minket ".

Te esetedben akár külföldi fuvar is lehet...

2018. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szerződés mit tartalmaz a munkavégzés helyére vonatkozóan?
2018. márc. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!