Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltatónak kötelessége...

Munkáltatónak kötelessége tértivevényes levélre válaszolni? 2016-os szabadság

Figyelt kérdés

Nagyon sokszori szóbeli és írásbeli kérésemre se kaptam meg a 2016-os szabim jó részét. Egy darabig azzal hitegettek hogy 2017. 03-31-ig ki lehet adni én meg barom módon be is dőltem hogy ki fogják. Nem adták ki.

Majd újabb kérdezgetések és semmilyen válaszok sőt kirúgással való fenyegetés után egy jogi fórumon azt a tanácsot kaptam hogy mivel a szabadság nem évül el (a közhiedelemmel ellentétben soha nem évül el nem veszik el… aki nem hiszi olvasson: Elveszhet-e a dolgozó szabadsága? [link] szóval azt a választ kaptam hogy tértivevényes levelet küldjek a munkáltatónak és abban követeljem a választ mi a helyzet a 16-os szabikkal és adjak határidőt a válaszra (8 nap pl).

Meg is tettem tértivevényes levél kiment a munkáltatónak át is vették, ennek 2 hónapja, szartak válaszolni. A főnök annyit üzent a titkárnővel hogy „ne szórakozzak mert kivág”…

A munkáltatónak nem kötelesség egy dolgozója hozzá intézett tértis levelére válaszolni???


Most akadjunk is le a szabadság kérdéséről, úgy általában! Ha a dolgozó ír egy tértis levelet a munkáltatónak arra nem illenék valamit visszacseszni válasznak???


2017. júl. 14. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Már hogyne kellene válaszolni ? Jogos a felháborodásod ,szabi miatt és a levél miatt is.
2017. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

akkor tessék itt a szitu? kötelessége (lenne ) válaszlni két hónapja átvette b***ik válaszolni csak megfenyegetett a titkárnő révén (még csak nem is személyesen) hogy ne szórakozzak mert kivág!

Na akkor erre mit lépjek?

2017. júl. 14. 16:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ha kell a munka ,sajnos be kell fogni a szád .Ha mersz szólni nem lesz jó vége .Nekem volt ilyen vitám , végkielégítés miatt ,de már eljöttem onnan Tehát meg kell gondolni sajnos .
2017. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Már hogyne kellene válaszolni ?"


Konkrétan melyik jogszabály kötelezi rá? Ha ilyen nincs, akkor nem "kell", nem kötelezi rá semmi. Nem az volt a kérdés, hogy illene e.

2017. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Konkrétan melyik jogszabály kötelezi rá? "


Van olyan jogszabály ami kötelezi a munkáltatót a szabadság kiadási rendjének munkavállalóval való közlésére!!

2017. júl. 14. 20:02
 6/11 A kérdező kommentje:

Persze pragmatikus kérdés hogy jogszabály az van és akkor mi van semmi.

Leszarja.

2017. júl. 14. 20:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Pragmatikus kérdés? Ezzel mit akarsz mondani?


Te azt kérdezted "kötelessége" e. A válasz nem, mert nem kötelezi rá semmi.


Az más dolog, hogy valaki esetleg a kötelességét se végzi el.


Egyébként vegyél új billentyűzetet, ha nem működik a "," gomb, mert elég nehéz olvasni az egybefolyó mondatokat.

2017. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"mert nem kötelezi rá semmi. "


Hát csak az a helyzet hogy a köv levél már nem tőlem hanem ügyvédtől fog menni ez ügyben. És ugyan lehet arra se kötelezi majd semmi hogy arra a levélre majd válaszoljon-csak épp ha nem válaszol, annak már jogkövetkezményei lesznek (bíróság).

Szóval lehet ilyen játékot játszani hogy szarunk a melós pofájába és nem válaszolunk, egy lehetséges majdani munkaügyi perben ez jól fog mutatni.


és ugye újra felidézném az elejét szabadság nem évül el és nem veszeik el. nem adta ki, majd fizetheti triplán bírósági ítélet nyomán ki az egészet.. Ha ez neki jó ha ez kell neki.. állat.

2017. júl. 15. 07:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Kevered a szezont a fazonnal: az, hogy a levélben leírt követelés jogos, az még nem jelenti, hogy kötelező válaszolni! A leírt igény jogos, perelni lehet, a per megnyerése biztos, ez nem kétséges, de NEM EZT kérdezted!

A tértivevény nem kötelez semmire, csak átvételt bizonyít!

2017. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na de továbbra se értem egy ilyen szituációban a munkálttaó miért nem válaszol... úgyis bíróság lesz a végge és úgyis szopás lesz a vége és nem én leszek a szopó hanem a szopató ebben a helyzetben. és azzal hogy még nem is válaszol ezzel csak nekem ad muníciót a leendő munkaügyi perben...

ez jó neki? elvesztette a józan eszét? vagy annyira el van szállva magától hogy el se tudja képzelni hogy egy hozzám hasonló kis "dolgozócska" megszopatja majd őt a bíróságon?

2017. júl. 15. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!