Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan illeszkedjek be az új...

Hogyan illeszkedjek be az új munkahelyemen egy összeszokott társaságba ha ők nem nyitnak felém?

Figyelt kérdés

Voltam már diákmunkán, egyetemi gyakorlaton, rendes munkahelyen, de sosem volt ilyen gondom. Mindenhova szívesen jártam be, jóban voltam a munkatársakkal. A záróvizsgám után 2 hónapig nem volt munkám, hétvégén szólt az egyik ismerősöm az egyetemről hogy munkatársat keresnek oda ahol ő is dolgozik. Természetesen elfogadtam, gondoltam megpróbálom. A héten kezdtem. Első nap próbáltam barátkozni, ismerkedni,kérdezni az új munkatársakat (csupán 4-en dolgoztak eddig ott az irodában, mindenki nő, egyidősek vagyunk, huszonévesek ők is) de fordítva semmit nem érdeklődtek. Igaz az ismerősöm biztos elmondott rólam alap dolgokat, azért nem kérdezik meg ezeket. Mikor első nap beszélgettünk, az egyik lány elfordult, rám sem nézett. Az ebédidő a legrosszabb mert nem is mondták hogy merre mennek enni, vagy meddig tart az ebédidő (belvárosban van a munkahely) hanem felálltak és kimentek. Munka közben is a régi ügyfeleken nevetgélnek, vagy egymásnak irogatnak facebookon. Azt a lányt utálják aki elkezdett beszélgetni velem, hozzá szintén nem szólnak, elkerülik, kinevetik mind a hárman. Gondolom ha vele jóban lennék akkor végleg ki lennék közösítve. Úgyhogy inkább csendben ülök és dolgozok,vagy ebédidőben nyomkodom a telefont és várom hogy elteljen a nap. Az ismerősömmel egyetemen nagyon jóban voltam, voltak közös óráink, és sulin kívül is programjaink, itt viszont hozzám sem szól ő sem, hanem a többiekkel van elfoglalva. Próbáltam nyitni feléjük,nem némán ültem,mert nem is szokásom, de így nehéz. A korábbi munkahelyeimre ha érkezett új ember, igyekeztem mindig segíteni neki, hogy ne érezze kiközösítve magát, de látom máshol nem így megy. Szerintetek be lehet illeszkedni egy összeszokott társaságba? Hogyan nyissak feléjük?

N


2018. márc. 16. 13:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy! Vagy megszoksz, vagy megszöksz. Ha a munkádat szereted, akkor maradsz, bár ha a légkör ilyen szar, ez ráfogja nyomni a bélyegét az egész életedre. Szóval én még várnék egy hónapot és ha nincs változás, akkor lépnék.
2018. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Az a baj nehéz munkát találni. Ezt is a véletlennek köszönhetem. De tényleg teljesen igaz,hogyha rossz a hangulat akkor annyi az egész napnak.
2018. márc. 16. 14:03
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az ismerősödet, hogy mi a bajuk veled!


Közben pedig keress másik munkahelyet!


Hiába feszülsz meg, ők ilyenek, nem fognak befogadni.

2018. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez bukó!


Max ha ököllel teszel rendet, annak meg sok értelme nincs.


Nekem is volt egy ilyen 2016-ban, 2 hónapig tudtam húzni a dolgot, de aztán fizetés törölve, kirúgtak, ha-ha :D


keress másik munkahelyet, én mostani helyemen 7 hónapja vagyok, rezeg a léc, problémák itt is vannak, nem tökéletes a rendszer hogy úgy mondjam.


Ha itt is lesz valami akkor megyek a következő helyre.

2018. márc. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Úgy vettek fel,hogy ez egyelőre ideiglenes munka. Mert gyorsan kellett oda valaki. Igaz se felvétel előtt, se az első nap nem jött oda a főnök, második nap én kérdeztem rá a fizetésre,illetve hogy meddig tart ez a dolog. Azt mondta maradjak 2-3 hónapot aztán döntsem el, hogy maradok-e tovább is. Lehet addig valahogy kibírom, de közben akkor újra álláshirdetés böngészés reggel, este.

Egyébként nem értem miért ilyenek velem a lányok. Én nem akarok közéjük állni, meg legjobb barátnőt sem ott keresek, csupán egy normális munkahelyi kapcsolatot szerettem volna kialakítani.

2018. márc. 16. 15:49
 6/36 A kérdező kommentje:
Ettől a kibeszéléstől, meg a másik kiröhögésétől már az egyetemen elszoktam. Ott nem tapasztaltam már ilyen viselkedést senkitől, ezért furcsa most nekem ez újra. Egyébként sem vagyok ilyen..
2018. márc. 16. 15:51
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát fura szitu nagyon. Én sem értem a viselkedésüket. Nálunk is midnig midneki próbál segíteni az újonnan érkezőknek. A kibeszélés meg röhögcsélés meg csak általánosban volt divat.. 26/N
2018. márc. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Az en legutolso munkahelyemen is ugggggyanez volt. En azert csodalkoztam, mert az elozo munkahelyeimen en mindig kedvesen fogadtam az ujakat, hogy ne erezzek magukat rosszul, vagy kirekesztve.
2018. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Én is azon a véleményen vagyok, hogy, ha valaki új egy munkahelyen azért nem kell kiközösíteni. Miért is kéne? Ők is voltak újak,nekik sem esett volna jól ez. Főleg ha okot sem ad rá az ember. Jól is jött ez a 4 napos hétvége. De ha rágondolok a hétfőre, elmegy az életkedvem. Pedig dolgozni muszáj.
2018. márc. 17. 23:26
 10/36 anonim ***** válasza:
63%
Hát Igen, gondolom kollégáid is " diplomás " emberek.... Látod, intelligenciát nem osztogatnak az egyetemen
2018. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!