Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan illeszkedjek be az új...

Hogyan illeszkedjek be az új munkahelyemen? Vannak alapkérdések amiket fel lehet tenni a kollégáknak?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok. Most volt az első munkanapom. Általános adminisztrátor vagyok. Szeretnék a leghamarabban beilleszkedni. Nehezen tudok nyitni mások felé, de próbálkozom. Nem tudom milyen témákat lehet felhozni, amiről beszélgethetnék velük.
2013. jan. 3. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem barátokat ne a munkahelyen próbálj szerezni. Tapasztalatból mondom. Egy semleges, barátságos kapcsolatot próbálj velük kialakítani. A magánéletedről a lehető legkevesebbet árulj el, ha nem akarod, hogy a hátad mögött rólad pletyizzenek.
2013. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek, hogy érdemes megtartani a kellő távolságot, de azért lássuk be, valahogy csak be kell illeszkednie szegénynek, hogy ne utálják ki.


Próbálj meg a munkáról kérdezni (eleinte). Mi hogy szokott lenni?

Mióta dolgozol itt? Szeretsz itt lenni?

Aztán ahogy megismered a munkatársaidat, úgy lehet személyesebb témákat is felhozni (Tudnál ajánlani egy fogorvost/fodrászt/varrónőt stb.?, Hová mentek nyaralni? Milyen volt? Mi a véleményed .....? Láttad ... filmet? Mit csináltál hétvégén? Mit főzöl? Ajánlanál valami jó kis színdarabot? stb.)


Légy kedves és mosolygós. Ezzel is sokmindent el lehet érni!

2013. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Légy udvarias, köszönj előre mindenkinek, ha kérdeznek válaszolj kedvesen. Te is kérdezz, de a munkáról. Így simán ki lehet bekkelni hónapokat, nem fogod magad rosszul érezni ha van állandó feladatod és beszélőviszonyban vagy a kollégáiddal.
2013. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

no, a következő kérdéseket mindenképpen tedd fel:

- hol a retekben lehet itt dohányozni?

- figy már, van itt kocsma a közelben?

- ebédidőben nem verünk be egy pofa sört?

- te, melyik nőt lehet itt meghúzni a céges bulin? mik a tapasztalataid?

- a főnök szerinted is b*zi?

- ti szoktatok hazavinni wc papírt a mosdóból?

- az asztali telefonról nem baj ha felhívom a haverokat napi 4x ugye?

- ti ugye szerettek túlórázni, mert én biztos, hogy nem fogok

:D:D

2013. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
#4 cuki vagy, :))))))))))
2013. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
kérdezd meg gyakran járnak e oda
2013. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!