Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaerőhiány esetén a Munkaüg...

Munkaerőhiány esetén a Munkaügyi Központban tűt se lehet leejteni? Ez hogy van?

Figyelt kérdés

Mást se hallok csak hatalmas munkaerőhiány és már elemi munkákra sincs ember és már fejvadásszal kergetik a betanított melóst is és már összeomlóban egyes ágazatok mert annyira nincs ember, és már boltok zárnak be üzemek nem mennek minden nap mert már oda sincs ember. és minden cégnél minden ajtón ott virít hogy munkaerőt keresünk.


És akkor MUNKANÉLKÜLIKÉNT bemegyek a fővárosban a munkaügyi központba (Budapest Főváros Kormányhivatala Kerületi Munkaügyi Kirendeltsége okosok kedvéért).

TŰT NEM LEHET leejteni. 8kor nyitnak, 8.15kor elfogyott a kiosztható sorszám!!!!!

150-en állnak előtten és még 3x150-en maradnak le a napi sorszámról.

És ez mind mind örülne akármilyen állásnak és persze jó részük semmis e talál és mennek a közmunka világába amiből az életben elő nem jönnek többet.


EZ hogy van? Mi ez????


2018. márc. 20. 16:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Munkaerőhiány valóban van, csak nem az egész munkaerő piacon, hanem egy-két szektorban, szakmában. Ettől még lehet tömve egy közönséges hivatali helyiség, nincs túl sok összefüggés a kettő között.
2018. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

És hány és hány ember kezében láttam "oklevél" meg "nyelvvizsga" feliratú keményfedeles dokumentumokat.

Az mit jelent? Diploma.

És azzal áll sorban a diplomával és reménykedik hogy tán jut neki valami tróger minbéres állás. Tán!

És ha az sincs akkor közmunka havi 57-ért.

Hány és hány ember...

2018. márc. 20. 17:06
 3/21 anonim ***** válasza:
25%
Hány?
2018. márc. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
Mert a munkaerőhiany a betanitott munkaban van, es az ember inkabb segelyer all.sorba, mint kb ugyanannyi.oebuert dolgozzon 8-12 oraban szombaton is...
2018. márc. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%
Ezek az emberek nem Balatonon állnak sorba a parti büfében állásért. A munkaerőhiány pl ott van. Küldd oda őket fiam!
2018. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Egyszer át kellene ülnöd az asztal másik oldalára egy felvételi elbeszélgetésnél, akár irodai akár fizikai pozícióról van szó.

Kezdjük a fizikaival. Először is annyi pénzért amennyi kínálnak nem hajlandó 3 műszakban dolgozni. Aztán amelyik hajlandó lenne arra meg egy százasszöget sem lehet rábízni, nem hogy egy autóipari alkatrész legyártását.

Egyszer sorozatos reklamáció után sikerült megtalálni azt az operátort aki a selejtet gyártotta. Nem tartotta be a technológiát. Közölte, hogy neki az nem tetszik nincs kedve úgy dolgozni ahogy le van írva.

A másik meg a nevét sem tudja leírni. Hogyan lehet egy ilyen embert folyamatosan tréningezni a gyári előírások szerint. Rajzfilmet csak nem vetíthetünk neki.

Irodai vonalon sem jobb a helyzet. Tud angolul ? Persze. Oké, beszélgessünk angolul. Mesélje el mit dolgozott tegnap. ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ. Ennyi ö betű nincs az angolban.

Aztán a munkáltató a bölcsészekkel sincs kisegítve. A 26. évét taposó jelölt még mindig keresi az önmegvalósulást mert nem tudta még eldönteni, hogy mi lesz ha felnő.

Nem nálunk fog rájönni az is biztos.

Hol vannak a rátermett angolul/németül beszélő rátermett fiatal mérnökök ? 200 kilométerrel nyugatabbra és eszük ágában sincs hazajönni.

Hol vannak a jó szakmunkások. Igen, 200 kilométerrel nyugatabbra és eszük ágában sincs hazajönni.

2018. márc. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én ezt személyesen megtapasztaltam, vicces volt.


Na szóval ez a sztori:


2016-ban felvettek egy helyre, 2 hónapig voltam ott, aztán benyögték hogy bocs mennem kell, na ott volt egy fickó, állítólagos főnököm, na az mondta egyszer hogy agyvérzést kap, ő ezt tényleg nem érti hogy hogy lehet egyszerre munkanélküliség és munkaerőhiány, magyarázza neki már meg valaki.


És senki sem tudta megmagyarázni, írtó vicces volt, de csak én nevettem az irodában.


Ja meg azon röhögtem hogy azt miért nem értik, hogy miután felvettek oda, hívtak még engem cégek hogy mi a helyzet, jelentkeztem hozzájuk, és menjek interjúra, én meg mondtam nekik hogy bocs már felvettek valahova, most ott dolgozom, miért mennék most állásinterjúkra, most vettek fel stb.


És frankón ezt magyarázták hogy ok. hogy felvettek, de miután lejárt a munkaidőm nekem állásinterjúkra kellene járnom, megnézni más céget, de mondom nem, minek, van munkahelyem, arra koncentráljunk, most két autóba se ülhetek bele egyszerre, komolyan mondom írtó vicces volt csak én nevettem ők nem.

2018. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Kezdjük a fizikaival. Először is annyi pénzért amennyi kínálnak nem hajlandó 3 műszakban dolgozni. "


Na ja és itt meg is állhatnunk.

Na ja hát ha céget vezetek és látom hogy szarért húgyért a kutya se jön ide akkor vagy felvágom a dunyhát és kiszedem a tartalék aranyat és bért emelek

-vagy becsődölök mert nem lesz emberem.


Igen én se mennék el nettó minbérért 43 műszakba sor mellé.

Nem! Akkor inkább feketézek közmunkázok.


Amíg a munkáltatók nem ismerik fel hogy nettó szarért húgyért nincs ember addig...

addig szopják csak a bránert megérdemlik.

2018. márc. 20. 19:21
 9/21 A kérdező kommentje:

". Igen, 200 kilométerrel nyugatabbra és eszük ágában sincs hazajönni.

"


Ja ha az elmúlt 25 év nem olyan lett volna amilyen, akkor a szakmunkások most nem kinn lennének...

meg a mérnökök se.


A munkáltatók közösen főzték ezt a levest 25 évig főzték főzték a rendszerváltás óta és most szépen a pofájukba robbant.


MEGÉRDEMLIK!!!

2018. márc. 20. 19:23
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"állítólagos főnököm, na az mondta egyszer hogy agyvérzést kap, ő ezt tényleg nem érti hogy hogy lehet egyszerre munkanélküliség és munkaerőhiány, magyarázza neki már meg valaki. És senki sem tudta megmagyarázni, írtó vicces volt, de csak én nevettem az irodában."


Szerencsés napotok van, mert végre valaki megmagyarázza nektek ezt a hihetetlenül bonyolult jelenséget. Munkanélküliséget és munkaerőhiányt földrajzi és szakmai alapon lehet értelmezni, így lehet az például, hogy Miskolcon óvónőből hiány van, Sopronban meg rengeteg a

munkanélküli műkörmös, és lám, egyszerre lehet egy országban munkanélküliség és munkaerőhiány is.

De mondok még durvábbat, olyan is van, hogy Borsodban gyári munkásból munkanélküliség van, Győrben pedig munkaerőhiány. Sőt, olyan is lehet, hogy gyári munkára munkaerőhiány van, de nettó 150-ért senki nem akar 3 műszakozni, de nettó 200-at meg senki nem akar fizetni, mert akkor már inkább gépesíti az egész üzemet vagy felszámolja, és valami tök másba kezd.


Így már érthető?

Megoldottam az élet nagy kérdését? :D

2018. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!