Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valós a munkaerőhiány ha egy...

Valós a munkaerőhiány ha egy minimálbéres pesti cégnél mindig van ember?

Figyelt kérdés

Mennyire valós a munkaerőhiány ha adott egy pesti cég amely minimálbért ad (betanított munka) és mindig van embere? Még ennyiért is még erre a szar munkára is még itt pesten is?

Mert egy borsodi zsákfaluban hol semmi más nincs ott még megértem.

De itt pesten is?

Persze van fluktuáció emberek jönnek mennek de akérmi van midngi van ember.

Elmegy valaki 1-2 nap és ott az új. Nem erőlteti magát a cég emeléssel meg jobb körülményekkel meg semmivel. Minimálbér és slussz semmi több és mégis van ember mindig. Ha elmegy valaki 1 nap és pótolva.


Akkor hol van itt munkaerőhiány?


2018. febr. 5. 10:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Én sem értem miért megy el bárki is minimálbérért dolgozni.

Ha közalkamazott,akkor nagyon más választása nincs, de egy betanított munkánál nem értem.

De ettől függetlenül tényleg munkaerőhiány van, több ágazatban egyszerűen nem találnak embert.

2018. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Betanított munkára sok jelentkező van, mivel semmi különös nem kell hozzá.

De azért, mert annál az egy cégnél, azon a területen ez a helyzet, nem jelenti azt, hogy az ország egyetlen más gazdasági szektorában nem lehet hiány.

Nem általánosságban van hiány. Vannak olyan területek, ahol hiány van.

De nem is kell valami nagyon különlegesen magas képzettséget igénylő szakmákra gondolni. Mifelénk pl. alig lehet felszolgálót, szakácsot találni már évek óta.

2018. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Valójában strukturális munkanélküliség van.

Ez okozza a munkaerőhiányt BIZONYOS TERÜLETEKEN (!!!), mint például az informatikában. Meg a többi olyan szakma, ami valami speciális szaktudást igényel.

A másik véglet pedig a munkaerőtúlkínálat, azoknál a munkáknál, amiket mindenki meg tud csinálni. Például ez a minimálbéres betanított munka.

Betanítás meg van pár óra vagy nap alatt, míg az informatikus diplomához kell pár év. Így könnyebb egy betanított munkást pótolni, mint egy informatikust. Ezért van különbség a bérek között is.

2018. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Valós, pesti beszállítómnál folyamatos a munkaerőhiány. Betanított munkára kellene nekik mindig ember, sosincs elég, ami van az meg olyan is...

Ahol én dolgozom, Pest megyében (nagyon közel BP-hez, jó helyen), minimálbérnél többet kapnak a sori dolgozók, mégis mindig hiány van.

Nem légből kapott ez a munkaerőhiány téma

2018. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Hát az a ceg ahol én dolgozok 30 emberből 9 mondott fel.

Miért mert a szomszed cegnel olyan hiany van, hogy a jelenlegi bérre rádobott 25%-ot...

Pedig pi csa munkara kapunk 250.000-300.000 ft-ot...

2018. febr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A két utolsónak: igen, én is ilyen és ehhez hasonló sztorikat hallok olvasok midnenütt.


Hogy már sormelóst is fejvadásszal keresnek és már 250 alatt nincs ember.

Pont ezért kérdem hogy és akkor egy ilyen hely ahol minimálbér van és nincs hiány az hogy csinálja?


Itt miért nem érvényesül hogy 250 alatt már sormelós sincs?

Mert itt van! És ez Pest.

Nem borsod.

2018. febr. 5. 12:29
 7/24 A kérdező kommentje:

Az meg hogy hányan mondanak fel tök lényegtelen amíg van mindig a helyükre új.

Itt is felmond mindenki kevés idő után de mit számít ha mindig van új.

Olyan meg úgyse lesz hogy egyszerre 20an távoznának.

Egyszerre 1-2 ember megy az meg pótolható.

2018. febr. 5. 12:30
 8/24 anonim ***** válasza:
Hát hozzánk nem jön senki. 9 ember elment nem jött a helyükre senki.
2018. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Hát ide meg jön.

Nem 250-ért hanem minimálbérért is.

2018. febr. 5. 12:39
 10/24 A kérdező kommentje:

Persze olyanok is amennyit keresnek.

Van aki helyett a jelentkezési lapot is ki kell tölteni mert még a nevét is alig írja le az istenbarma.

De van két keze két lába -jöhet. Jó az. Ide jó.

2018. febr. 5. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!