Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért megy ez sok helyen az...

Miért megy ez sok helyen az országban? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sok helyen azt tapasztalom, hogy a munkahelyeken állandóan megy a cirkusz a munkatársak között. Kit azért b×tatnak, mert okos, kit azért, mert kevésbé az, de mindig van ok belekötni a másikba.

A vezetők meg csak néznek, "majd megoldják maguk" alapon állnak hozzá a dolgokhoz.

Van, amikor külsős segítséget kérnek (szupervízió, szervezetfejlesztés, stb.), akik megpróbálják menteni a menthetőt.


Hihetetlen, hogy az emberek mennyire utálják egymást (tisztelet a kivételnek).

Miért kell ilyen körülmények közt élni, dolgozni?



2018. márc. 24. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Mert a magyar proli irigy, bosszúálló, és sosem felejt.
2018. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, rendben, de generációról generációra "kell", hogy így gondolkodjon mindenki? Ez kötelező?
2018. márc. 24. 11:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a harmadik munkahelyet hagyom most ott emiatt. Magyar kisvállalkozó többnyire nem vezető, hanem csak egy pénzes ember, aki még a toborzásban is béna, nem törődik azzal, hogy összepasszoló embereket válasszon, kábé kiválasztja azt, aki a legolcsóbban elvállalja. Így olyan munkavállalók kényszerülnek együtt dolgozni, akik nem értik egymás nyelvét, nem jönnek ki jól, megy a feszkó meg a cirkusz egész nap. Ezért megyek én most egy külföldi céghez, ahol megadták a módját a kiválasztásnak is, és nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz.
2018. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Nevetséges az egész, a szalagmunkákat már rég robotoknak kéne végezniük, az irodai jellegű munkákat meg nyugodtan lehetne otthonról egy laptopon. Ez az egész munkahelyesdi nem azért van, mert erre feltétlen szükség van, pláne a 21. században, hanem azért, mert a sok szociofíl b.romnak lételeme a napi 8 óra civódás, őrlődés. Ha nem lenne, direkt csinálnának, kell hogy legyen min cirkuszolni, mert attól jobban rettegnek, hogy egyedül kéne ülni otthon a négy fal között a saját gondolataikkal. Belediliznének. Na ezért van az, hogy amikor majd 100% minden robotok által és internet segítségével megoldható lesz, akkor is lesznek álfoglalkozások, hogy egyesek éreztethessék kedves személyüket. Ez erről a véleményem. Egy munkahelyen az ember energiájának jó ha a harmada fordítódik magára a munkára, a többi az egymással való civódásra, reggeli kiöltözésre, utazásra...
2018. márc. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezen is gondolkodom nagyon, hogy sokkal jobb lenne, ha az országban a távmunkát preferálnák, mert így legalább a cirkuszok egy része csökkenne - remélhetőleg.
2018. márc. 24. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egy olyan helyen dolgoznék legszívesebben, ahol ketten vagyunk: én meg egy kutya. Én etetem a kutyát, a kutya meg vigyáz, hogy ne nyúljak semmihez.
2018. márc. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es nagyon szépen leírta a lényeget ! Igazából a melóhely egy felnőttkori kisdedóvó ,azért kell kötelezően bevinni oda a felnőtteket mert ha nem lenne rend és lefoglaltság meg veszekedési felület a kis életükben akkor elkalódnának no meg unalmukban gondolkodnának szervezkednének és esetleg a regnáló hatalom megdöntésén munkálkodnának.


Jobb az ha elhitetjük mindegyikkel hogy akkor élhetsz csak meg és maradhatsz életben ha napi 8-12 órákat plusz utazás ,eltöltesz egy hierarchikusan szerveződő mini államban ahol felfelé kell nyalni lefele taposni és kapsz ezért alamizsnát meg társadalmi megbecsülést és állami buksisimit.

2018. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok igazság van abban, amit a 4-es ír. ebben az országban sokan ki is jelentik, h meghülyülnének, ha nem kéne dolgozni.

Így legalább értelmet kap az életük, mert képtelen lennék munka nélkül elfoglalni magukat és megbolondulnának a saját gondolataiktól.


érdekes belegondolni, h vajon hány foglalkozást lehetne simán megszüntetni, vagy otthonról végezni.


a másik meg az,h Magyarországon az emberek többsége tényleg egy rosszindulatú, frusztrált proli, aki a másikon vezeti le a feszültséget.

2018. márc. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenhol igy van pl:nekem életröl adnak tanácsokat az idösebek akik 10 éve ugyan aban a pozicioban dolgoznak rossz fizetésért de biztos benem van a hiba :)
2018. márc. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!