Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan térjek ki az ilyen...

Hogyan térjek ki az ilyen kérdések elől?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a munkahelyemet és a kollégákat is, a főnök is nagyon közvetlen. Viszont nem volt szokványos gyerekkorom, nem szeretnék nekik erről beszélni, viszont elég csak egy alap kérdés, amire csak olyan választ tudok adni, amiből egy másik kérdés jön, és már rögtön máshogy néznek rám az emberek. Utalom, ha sajnálnak.

Nem tudom mennyire érthető.

Hazudni nem szeretnék, bunkó sem akarok lenni.



2018. márc. 24. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, én is ilyen helyzetben vagyok, nem szeretném ha a környezetem alapján alkotnának rólam képet a személyiségem helyett. Általában ha ilyen kérdést kapok, akkor megmondom, hogy ne haragudjon, erről nem szeretnék beszélni, mert komplex és nagyon sok időt igényelne, hogy elmeséljem, és még akkor sem biztos, hogy értené, ellenben bármi másról szívesen társalgok. Vagy viccesen előadom, hogy ezt a kérdést passzolom, következő?
2018. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az ember onszantabol nem beszel a maganeleterol, akkor ezt tiszteletbe kell tartaniuk. Attol, hogy jo viszonyt apolsz a munkahelyen az emberekkel, meg nem jelenti azt, hogy nyitott konyvnek kell lenned elottuk.
2018. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is jó kapcsolatot ápolok a kollégáimmal, de a személyes életem kb sosem kerül szóba, kivéve ha én hozom fel. Ami elég ritka.

Főleg a munkáról beszélgetünk és egyéb hétköznapi életvitellel kapcsolatos dolgok merülnek fel. Sosem kérdeztek még rá direktbe a személyes életemre, ha mégis néhány kitérő válaszból mindenki veszi, hogy mi az amiről nem akarok beszélni.

2018. márc. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 1Léna ***** válasza:
53%
Kellemetlen kérdéseknél, megkérdezhető, hogy miért érdekli? Valami problémája van veled? Így neki kell magyarázkodnia. Ez után eldöntheted, mennyit osztasz meg magadról. A kényes visszakérdezésnél, pedig mondhatod, hogy erről nem tudsz még beszélni. Így érzékelik, hogy ez olyan terület ami Téged érzékenyen érint.
2018. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!