Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan győzzem le az állandó...

Hogyan győzzem le az állandó stresszt?

Figyelt kérdés

39 èves nő vagyok, kisgyerekes anyuka. Gyerekek előtt is irodai munkát végeztem, asszisztensi szinteken, nem újdonság. Előtte sem éreztem azt h életem fénypontja amikor dolgozhatok, de most szinte fáj. Állandó fáradtság, hetvégén is zsongás, és már stresszelek a hètfőtől h ismét emberek közè kell mennem (ha csak anyukákkal kène találkoznom attól nem:), és okosnak, pörgősnek, tipp toppnak mutatkozni, mintha ez lenne álmaim netovábbja h mások szekerét toljam.


Hát nem ez az. Akkor érzem magam legjobban ha a családomért, a családommal tehetek vmt. Szeretek főzni, sütni, rendet-tisztaságot varázsolni, foglalkozni a gyerekeimmel, megmutatni nekik a világot, stb. és gondoskodni arról h a férjem jól érezze magát velem, velünk. Ezekért a cèlokért tudok sokat dolgozni, nem vagyok lusta vagy ilyesmi.

De utálok bejárni dolgozni, folyamatos stressz az egész, és otthon is ezen kattog már az agyam, pedig nem vezető beosztasban dolgozok.


Tudlm h másoknak sem könnyű, és azt is tudom h mivel nem engedhetjük meg magunknak h háztartásbeli legyek, így nyilván nincs más választás, dolgozni kell. De olyan kiabrándító érzés h ennyi az èlet...tolni vadidegen emberek szekerét, miközben a saját családomra már alig jut idő és energia, és csak a feszkó van, mindenki fáradt.


Tudom h ez az általános jellemző ma legtöbb családnál, de hátha itt vk megtalálta a megoldást h hogyan lehet kiszűrni ezeket a stresszeket és mindezek ellenére is nyugodt, derűs családi életet kialakítani.


2018. márc. 25. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Egy ötlet: ha esetleg keresnél valami otthon végezhető munkát? Sok anyuka kezdett el pl.kézműves tárgyakat csinálni és azokat árulni a neten. Elég sok a lehetőség ilyen téren csak a fantáziádon múlik mibe vágsz bele. Tudom mondani könnyű és megvalósítani nehéz. De ennek az irodai gyötrődésnek hosszútávon nincs értelme. Mert előbb utóbb az egészséged rovására megy. Vagy az is egy lehetőség, hogy nem egyből váltasz hanem megpróbálod a munkaidőd csökkenteni. Lekérni magad 4 vagy 6 órásra. Máris könnyebb lesz lelkileg és mellette beindítani az otthoni vállalkozást. Ha már megy akkor otthagyni a melót.
2018. márc. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozni stresszes, és dolgozni kell. Ezzel nem lehet nagyon mit tenni.


Persze sose késő pályát módosítani, kitanulhatsz egy szakmát, vagy tanulhatsz egyetemen, akár munka mellett is, és akkor munkázhatsz olyat, ami feltölt, és nem mindig stresszes. Csak meg kellene találnod mi lenne ez...


Mit gondolsz, mi tetszene jobban, mint asszisztenskedni?

2018. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

ÉS mit próbáltál tenni, hogy megoldjad a problémát?

Kerestél másik helyet? Képezted magad? Egyáltalán mihez értesz? A szakmádban dolgozol? Mi a konkrét problémád a munkahellyel?

Mert ez így egyelőre csak masszív siránkozás, hogy dolgozni kell.

2018. márc. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, az tényleg jó lenne itthonról dolgozni vmt. bár lenne ötletem.:)

Egyetemi végzettsegem van, nyelvtanári. Dolgoztam régen tanárként...kösz, többet nem... A nyelvtudásom révèn viszont sok irodában megnyílt, megnyílik előttem a lehetőség.

mint írtam, a gyerekek előtt nem zavart a ,munkahely,, csak most érzem elpazarolt időnek.

Amit el tudnék képzelni asszisztenskedes helyett az vm teljesen mas: pl a fotózás. hobbim is (tudom, manapság mindenkinek:)), mindig képeket, fényeket, színeket és formákat komponàlok magamban, a buszon is, mindenhol.

De ebből megélni...az egeszen mas.:)

elég költséges a kitanulasa is, ha jól tudom, hát még az eszközökbe való befektetés.


a kedves utolsónak meg az a valaszom h igen, elég sok mindent megteszek nap mint nap, de akkor sem pörgethetem vissza 300 evvel az idő kerekét h nőként ne kelljen férfiaggyal és mentalitással evickélni a mindennapokban, csak az otthon melegét őrző (és szintèn keményen dolgozó) nő lehessek. miután tudom h ez nem lehetséges, érdekelt mások hogy dolgozzák föl ezt a belső ellenállást és hogy tudnak így is olyan anyák, feleségek, háziasszonyok lenni, mint amilyenek szeretnenek lenni.

2018. márc. 25. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ha nyelvtanári diplomád van, nem feltétlenül kell iskolában tanítanod, akár lehetnél magántanár is. Ennek több előnye is van:

- Te válogatod meg, hogy kit vállalsz el. Aki nem tud viselkedni, attól elbúcsúzol.

- Magántanárként otthon is taníthatsz, így nem cseszi el az egész napodat már a sok paréj ember a reggeli járatokon (amennyiben tömegközlekedéssel jársz és nem autóval)

- Te osztod be a munkaidödet, nem kell alkalmazkodni

- Nincs gyökér főnök


Lehet, hogy a mostani munkáddal többet keresel, de ha tovább folytatod, akkor az a többletpénz gyógyszerekre fog elmenni, amit nem kívánok. Ha ezt érzed egy munkahelyen, nem szabad maradni, az egészség mindennél fontosabb.


Remélem tudtam segíteni :)

2018. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Későn érő golddigger?
2018. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A magántanár is jó. Vagy esetleg gyerekfelügyeletet is vállalhatsz bónusz nyelvtanítással. A fotózást max esküvő, baba, rendezvény meg ilyesmi amiből meg lehet élni de ahhoz drága felszerelés kell és szerintem.a 10. Esküvő után nem szeretnéd annyira.
2018. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!