Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyűlölöm a team-munkát és nem...

Gyűlölöm a team-munkát és nem vagyok rugalmas, hogyan tudnék így a mai munkaerő piacon életben maradni?

Figyelt kérdés

21 éves jogászhallgató vagyok és mostanában elkezdtem jobban kutatni az álláshirdetéseket.


Sajnos szinte mindegyik azzal akarja eladni magát, hogy "hú, ez egy nagyon cool, 21. századi, fiatalos, pörgős csapat", de engem ez inkább taszít, mint vonz.


Utálok csapatban dolgozni, mert nem szeretek mások idiótaságai miatt hátráltatva lenni, mások balfékségei miatt én is szívni, és azt sem szeretem, ha az én hülyeségem miatt szenvednek a munkatársaim. Emellett azt érzem, így nem tudok a saját magam jól megszokott tempójában haladni, és úgy általában nem vagyok a magam ura, ami nekem pedig nagyon fontos.


A pörgősségtől is rosszul vagyok, mert a számomra a kiszámíthatatlanságot, a nyugtalanságot, az állandó gyomorgórcsőt jelenti, jobban szeretek egy feladatban mély szakértelemmel, becsületesen, hosszasan elmerülni.


Milyen irányban érdemes majd elmozdulnom, úgy, hogy egyszerre legyen majd az állásom jól fizető és olyan, amit szeretek is?



2018. márc. 27. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogászhallgató vagy, akkor egyértelmű, hogy az ügyvédi magánpraxis megalapítását kell célul kitűznöd, ha nem akarsz csapatban dolgozni. (Maximum beosztottjaid lesznek). Viszont, van a családban jogász, tudom, hogy ez egyrészt nagyon nehéz, mert sokkal több a lehetőség a vállalatoknál, másrészt pedig mire megvalósul, az alsó hangon tíz év. Sajnos a legtöbb munkahelyen a feladatok elvégzése során rá vagy utalva a munkatársaidra, még akkor is, ha nem kifejezetten egy csapat kap egy feladatot. Hasonló cipőben járok, mint te, csak más területen, én sem szeretem a csapatmunkát, de sajnos részben rá vagyok kényszerítve, és pont azok miatt a dolgok miatt sz*vok folyamatosan, mint amiket te leírtál.
2018. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Most így kapásból?


Starbucks, barista.

2018. márc. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szívemből szólsz kerdező. Bár én csapatjátékosnak sem vagyok rossz, hiszen önkéntesen tűzoltó vagyok illetve egy költöztető csapattal járok melózni.

De! Totál megertem, nekem sem szimpatikusak a mai szlengek, meg ez a sztereotíp "pörgősfiatalos" baflaszkodás.

Egy elegáns, higgadt magánügyvéd, saját irodával. Egy jogász nem lehet pörgős. Nekem is a pörgés szó az értelmetlen izgágaságot, a felesleges és a munkát előre nem vivő stresszt jelenti. Kell a francnak.


A starbuckos kolléga benézte, mert egy barista egy kvzóban pörgős és csapatjátékos.


De aki szeret elmélyülten, megfontoltan dolgozni az lehet egyéni ügyvéd, de lehet alkotó művész. A festők, írók sem kapkodnak sosem.

Az 'állás' a munkahey az egy valag alkalmazkodás, beilleszkedés, "phőőőrgéeés". Ha ezt nem akarod, akkor hosszútávon ne munkahelyben gondolkodj, hanem valami saját praxisban.

2018. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodjál meg, nem pörögnek azok se, csak próbálnak egy olyan hirdetést megírni, ami szerintük vonzó egy fiatal álláskereső számára. Azt mégsem írhatják, hogy egy kommunizmusból visszamaradt, tekintélyelvű, nyugdíj előtt álló kolónia keresi tagját, mert valakinek tele lett a töke, és odébb állt.

Csapatban dolgozni: egy dolgod van, azt csináljad, idővel meg még három másikét is. Ha fogyi vagy, a csapat lesz a felelős, és sosem te egyszemélyben.

Valahol kezdj el dolgozni, ahogy több lesz a tapasztalatod, egyre inkább megteheted, hogy olyan munkakörökben legyél, amiben kényelmesebben érzed magad

2018. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!