Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A lassú munkaerő egyáltalán...

A lassú munkaerő egyáltalán jó munkaerő ma?

Figyelt kérdés
Kérdezem mert engem azért rugtak mert lassú voltam.

2017. okt. 2. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

1, Az emberek nagytöbbsége izgága, ha nem megy valami gyorsan, akkor presszionájlák a másikat - így magukat is -, hogy gyorsítson. Tehát nem igazán türelmesek. Kivéve:

2, A rehabfoglalkoztatók és a szoc.területek, ahol alap az empátia.

3, Talán megoldás lehet egy magánvállalkozás, ahol az ember maga ura lehet - részlegesen.

2017. okt. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Miért jó lassan dolgozni? Minél gyorsabban végzel, annál előbb szabadulsz. Ettől függetlenül hülyeség hogy kirugtak
2017. okt. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne hidd el, hogy szociális területen jobb a helyzet :(

Öregek otthonában voltam szakmai gyakorlaton - igaz, én gyógyszertárasnak készülök -, hiába van egyházi kézben, ott is megy a pörgés rendesen.

Az ápolók kapkodnak, rohannak, pörögnek, egy ápolóra jut egy egész osztálynyi idős, megállás nélkül rohangálnak közöttük. Ott is épp volt egy új ápoló, kiutálták, mert próbált odafigyelni és törődni az idősekkel, nem futószalagon kezelni őket. Elmondásuk szerint túl lassú volt egészségisnek :)

Sajnos ez a magyar valóság.

Honnan rúgtak ki? Sajnálom, hirtelen nem tudok elképzelni olyan munkakört, ahol lehet ráérősen dolgozni. A műszakok túl vannak terhelve, sehol nincs elég dolgozó, sajnos pörögni kell, nincs mese. Nem érdeklik őket, ha megszakadsz.

2017. okt. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval, ez a magyar valóság. Sőt, a legtöbb helyen elvárják, hogy az első nap penge legyél mindenben.


Engem alkalmi munkából küldtek el, mert nem voltam elég gyors és nagy segítség. Rakodó voltam, sofőrnek kellett segíteni.

Eleve vicces, h nem voltam jó, meg gyorsan, mert a napi 8 órából maximum 4-5 órányi munka volt, de volt, h még annyi se, csak 2-3.


Egyébként az sem biztos, h tényleg lassú volt, lehet, h csak nem voltál szimpatikus, és ezt találták ki.

2017. okt. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miért jó lassan dolgozni? Minél gyorsabban végzel, annál előbb szabadulsz. "


Kivéve ha látják rajtad, hogy milyen szorgos munkaerő vagy és rád sózzák emiatt a többi lazsálós ember munkáját is.

Nálam is így kezdődött az előző munkahelyen, mindent gyorsan megcsináltam, aztán egy idő után egyre többször jött a segíts már be ennek, csináld már meg ezét is ésatöbbi. Most már az van, hogy megkérdezem mi a határidő, és addig kész lesz. Közben meg hogy mennyit tökölök rajta, legyen az én dolgom.

2017. okt. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Minden cég határidőkkel dolgozik, így nyilván a lassú miatt nem tudják időre befejezni a munkát. Ha van gyors is ugyanolyan jóban, én is kirúgnám a lassút, mert ugyanannyit fizetünk, de kevesebb kész munkát kapunk tőle.
2017. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5, meg kell tanulni nemet mondani
2017. okt. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert bunkók. 😄 Én gyors voltam, sokat is dolgoztam meg jól. Mégis kirúgtak.. Hogy miért? Ne tetszett a főnöknek, hogy egyetemet végeztem, precíz, szorgos voltam. Mindig próbált leterhelni, hogy szopjak, de nem tudott nagyon megszívatni, majd mondvacsinált ürüggyel kirakott. Klimax a köbön.
2017. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van mindenkinek egy sebesség, aminél az adott feladatot akkor sem tudja gyorsabban megcsinálni, ha gyerekkora óta azon tréningezik.


Nézzétek meg a BL sztárokat, ott is van átlagos, gyors, nagyon gyors, és szinte sprinter. Nekik az lenne jó, ha mind 10,58 s alatt futná a százat, de ez fizikai képtelenség.


Én is lassú vagyok, szerintem a hallássérülésemmel is lehet kapcsolata, mert ott van az egyensúlyszerv és a gyors manuális mozgásoknál, annak szerintem van szerepe.


Szerintem a lassabb munkaerő is lehet jó munkaerő.

2017. okt. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
hát mivel mennyiségre megyünk, és aki lassabb, az kevesebbet csinál, engem nagyon irritál, igen. Mert akkor a lassú helyett is nekem kell dolgoznom, több munkát kell elvégeznem.
2017. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!