Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nehezen kérdezek a munkahelyen...

Nehezen kérdezek a munkahelyen. Más is jár hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

35 éves, főiskolát és több felsőfokú képzést végzett nő vagyok.

A munkámban, ha valami új dolgot kell csinálni, megtanulni, és esetleg úgy látom, hogy nem lesz egyszerű, akkor bestresszelek és nem merek kérdezni, mert attól félek, ha kérdezek, hülyének néznek. Sokan azt gondolják, hogy ha ennyi iskolát elvégeztem, akkor miért nem értem egyből az adott feladatot, pedig szerintem a kettő nem jár együtt! Teljesen más pl. egy mérlegképes könyvelői tanfolyamot elvégezni, és más dolgozni is benne, mivel sok olyan dolog van a gyakorlatban, amit az iskolában nem tanítanak meg. Illetve minden munkahelyen más az adott rendszer és az is időbe telik, mire átlátja az ember. Vannak egyszerűbb és vannak bonyolultabb rendszerek, és minden ember más, nem egyformán áll rá az agyunk a dolgokra. Van, akinek kevesebb és van, akinek több idő kell ugyanazon dolog megértéséhez. Nekem is volt olyan dolog, amit egyből megértettem és tudtam is csinálni, de volt olyan, ami hetekbe, hónapokba telt, mire felfogtam az egésznek a lényegét, de utána már azzal se volt gond.

Az a fajta vagyok, aki nehezen kérdez, mert sokszor látom, hogy csak feltartom az illetőt, illetve kínos, ha valamit nem értek meg egyből. Nekem azért, mert tökhülyének érzem magam, neki meg azért, mert ő meg úgy érezheti, hogy ő magyaráz hülyén.

Én mindig, mindenkinek segítettem és segítek, ha szükség volt/van rá, szerintem ez alap! És pont ezért én is ezt várnám el. Érdekes módon, az nem zavar, ha tőlem kérdeznek meg valamit, akár többször is, az viszont már igen, ha nekem kell kérdeznem.


2018. márc. 30. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahogy te, úgy ők. Nem érdemes félni kérdezni, mivel pont ez az, hogy az oktatás és a gyakorlat között akadnak különbségek. Ezek munkába álláskor látszanak meg igazán. Nem véletlen van mondjuk az informatikában munkahelyen továbbképzés, nem véletlen tanul sok új dolgot egy frissen végzett, munkába állt programozó mondjuk, mivel ez a rendszer jelen állapotában nem képes a gyorsan fejlődő számítástechnikához illeszkedő, naprakész tudást adni... Az csak alap amit ott kapsz. De akad jó néhány más terület is, ahol hasonló a helyzet, mint az említett példád is. Most oké, hogy esetleg ezzel feltartod az illetőt, de ha határozottan és pontosan elmondod a problémádat, érthetően fogalmazod meg a kérdésedet nem hinném, hogy az a beszélgetés kínos lesz bármelyik fél számára is. Ha úgy tetszik, tekints a kommunikációra úgy, mint egy eszközre a hatékony munkavégzéshez.
2018. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"ha kérdezek, hülyének néznek."


Akkor az egy f@@sza munkahely.


Általában mondják mit kellene csinálni, mi hogy van, ha kérdezed és hülyének néznek akkor valami nagyon nem stimmel.


Mondjuk rá is kérdeznék hogy fizetés lesz?


Ha erre se tudnak válaszolni akkor biztos jó helyen vagy nem?

2018. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!