Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi szokták hirdetni...

Jehova Tanúi szokták hirdetni az Igét iskolában, munkahelyen, orvosra várva a rendelőben és hasonló helyeken, helyzetekben?

Figyelt kérdés
Nem ellenségeskedés miatt kérdem, puszta kíváncsiságból. Egy Jehova Tanúja irodista egy munkahelyi kávézást felhasznál-e arra, hogy a Bibliáról beszéljen a munkatársának? Ha igen, vállalják-e azt, hogy a kollégáik esetleg lenézik?

2013. dec. 18. 21:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kamionos vagyok, külföldön a parkolókat járják, nézik a rendszámot és aszerint osztogatják az Őrtornyot a megfelelő nyelven. Nekem nincs különösebb gondom velük, udvariasak, barátságosak, elfogadom az irományt, unalom ellen jó. De itthon már futottam össze nehezen levakarható "agitátorral" is.
2013. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem vallási kérdés.Ha valaki kéretlenül közterületen nekiáll embereket téríteni, akkor az zaklatás, és akár fel is jelenthetik érte.
2013. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mért ne lenne vallási kérdés? Max. a vallás rovatban kellett volna feltenni.

Egy vallási szokásról érdeklődök. Egy munkahelyi konyhában szó esik a kollégák között az időjárásról, az újonnan vásárolt kocsiról, az adótörvények változásáról, s a kérdés, hogy egy Jehova Tanúja esetében szó esik-e arról Armageddon, Mennyei Királyság és ilyesmik, vagy ezt nem vállalják fel.

2013. dec. 18. 21:26
 4/18 anonim ***** válasza:
10%

Szervusz kedves kérdező.

Bocsánat hogy ezt mondom, de nagyon gyanús a kérdésed, mint ha tudnád, de azért megkérdezed.


De hogy mások is lássák válaszolok, de szerintem Te tudod a válasz erre.

Igen alkalmakkor ha úgy adódik akkor igen orvosi rendelőkben, munkahelyi ebéd szünetben, stb.

Persze ez nem az jelenti hogy minden áron.

ez alatt azt értem ha Például jön egy kávé szünet akkor nem rohannak le senkit, hogy most Bibliai témáról beszélek és punktum.

Nagyon sok Testvérem aki még aktív dolgozó szokott beszélgetni ha kérdezik, de mivel egy munkahelyről van szó, ezért azt annak is kell tekinteni, mert oda dolgozni mennek a Testvérek, hogy eltartsák a családjukat és magukat is. A munka időben dolgozni kell ez is hozzá tartozik a becsületességhez.

Az más ha ebéd szünet, vagy kávé szünet van, de akkor sem erőltetik, mert tudják, hogy a szolgálat elsősorban a Házankénti prédikálásként az elsődleges ahogy Jézus is tette a tanítványaival.

Mindennek meg van az ideje és a helye.

Remélem tudtam segíteni.

2013. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 xdbotond válasza:
85%

az én iskolámben még nem voltak ilyen emberek amikrő te beszélsz kedves kerdező de nem,is akarom hogy jojjenek ilyenek mert én nem csipem az ilyen embereket.szer

szerintem sok hamis vallásos tanitasuk van.

2013. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es válaszoló. Őszintén mondom, hogy nem tudtam. Azt hittem, hogy abból az igéből adódóan, miszerint az Evangéliumot "hirdessétek alkalmas és ALKALMATLAN helyen", kihasználják ezt a lehetőséget is. De ha így van, ahogy írod, azzal egyetértek, az rendjén van. Köszönöm.
2013. dec. 18. 21:37
 7/18 anonim ***** válasza:
6%

2. válaszolónak.


Kedves válaszoló.

Jehova tanúinak alkotmányos joguk van a hitüket gyakorolni, mivel elismert "egyház" vagyunk itt Magyarországon

S ebbe bele tartozik a házról házra, ajtóról ajtóra végzett szolgálat.

A szolgálatom során akár itt Pesten akár vidéki helyeken településeken volt rá példa, hogy Rendőrséget hívtak ránk.


Akik mérgesen tovább mentek, hogy ilyesmiért zaklatják őket, holott máshol épen valakit le is szúrhatnak vagy bánthatnak és oda nem érnek ki időbe.

A Rendőrség ismeri az Alkotmányos jog rendszert, így egész nyugodtan feljelenthetsz, a kérésedet elfogják utasítani, mert semmilyen olyan dolog nem történik ami miatt egy Tanút el kellene fogni és börtönbe zárni vagy megbírságolni, megtiltani se tilthatja a Rendőr, mert a Törvényt meghozták, Ő nem írhatja felül

2013. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon szívesen,



Amikor még aktív dolgozó voltam sokszor jöttek szünetben érdeklődni, amikor megtudták, hogy nem osztozom a Születésnapi meghívásokban vagy az ünneplésekben.

De tiszteletben tartották, és soha nem bántottak a hitemért.

Persze volt EGY kolleganőm aki nem nyughatott, függetlenül attól, hogy nem "bántottam", és nem beszéltem ha nem kérdeztek. Ahányszor elment mellettem mindig rémes hangon hangosan közölte velem, hogy Ő a Majomtól származik, és Nem Istentől és egy sor káromkodás, szitkozódás közepette rázta az öklét felém,


Akkor állt le amikor az egyik szintén kollegám oda jött hozzám és hangosan megkérdezte, miért nem vágok neki vissza?

Én elmondtam, hogy a békesség embere vagyok és nincs értelme fokozni a veszekedést a szeretet sok hibát eltűr.

Erre azt mondta:

"Ne is törődj vele tényleg a majomtól származik, nézd még hasonlít is rájuk" :))

Ez a kollegám Baptista vallású volt, és igazából "barátok" voltunk ha nem is értetünk egyet.

Utána többet nem piszkált igyekezett rám sem nézni.

2013. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Meg tudom érteni, annál is inkább, mert nekem is volt konfliktusom ebből adódóan a munkahelyemen. Dehát ezen túl kell lépni...
2013. dec. 18. 21:57
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
Én még nem találkoztam velük ilyen helyeken. Olyan volt már, hogy becsöngettek hozzánk, meg utcán, aluljárókban felállított standoknál láttam őket.
2013. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!