Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi igaz abból, hogy állítólag...

Mi igaz abból, hogy állítólag hamarosan nem lehet fényképes önéletrajzokat kérni az állásokra jelentkezőktől?

Figyelt kérdés
Legalább is ahová nem feltétlenül lenne szükséges és eddig mégis kérték. Én örülnék ennek a változásnak, de eléggé kétkedve fogadtam egy ismerősömtől ezt a hírt, aki a tévében hallotta. Még a mai napig is kérik a fényképet, pedig nem az alapján kéne feltétlenül szelektálni. Egy értelmes munkáltató egyébként sem főleg ez alapján hív be embereket interjúra, mivel nem mindenki egyformán fotogén, és a valóságban esetleg előnyösebben néz ki.
2017. aug. 27. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Én is hallottam erről, és nagyon remélem, hogy így lesz.

Én megértem, hogy bizonyos munkakörökben fontos lehet a kinézet, de amikor egy esztergályostól is fényképest kérnek, az már bicskanyitogató.

2017. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még postai háttérmunkához is kérnek, amit nem értek. Aki nem elég előnyösen néz ki, az szerkesztgessen a fotóján? Vagy csináltasson drága pénzért képet fényképésznél? Agyrém.
2017. aug. 27. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De jó lenne! Komoly fejlődést jelentene végre. Mindenki tisztában van vele, hogy ahol fényképet kérnek, ott eleve pofára válogatnak, ami nem mondható éppenséggel professzionális hozzáállásnak.
2017. aug. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

"Mindenki tisztában van vele, hogy ahol fényképet kérnek, ott eleve pofára válogatnak, ami nem mondható éppenséggel professzionális hozzáállásnak."


Ez ebben a formában nem igaz. Nem pofára válogatnak, hanem sokkal prózaibb oka van. (aki ennyi rosszindulatot feltételez az magából indul ki?)


A fénykép kérés egyik jelentős oka: Egy HR-eshez vagy vezetőhöz rengeteg önéletrajz fut be. Az abban olvasottakat a legtöbb embernek könnyebb egy archoz kötni, mint egy névhez. A neveket nem jegyzem meg, de azt jobban, hogy egy rövid szőke hajú szemüveges csajnál két hete olvastam, hogy valami xy dolgot csinált évekig, most meg pont olyan tapasztalatú embert keresek. Kép alapján könnyebb megtalálni 500 önéletrajz között, mintha újra át kellene nézni. (digitális keresés felejtős: sok CV érkezik papíron). Ha megjelenik valaki egy állásinterjún, akkor is könnyebb kapcsolni az arcot a CV fotó alapján az előzetes információkhoz, illetve 20-30 interjú után visszaidézni, hogy ki kicsoda volt.

Na ezért kell az esztergályostól fényképes CV, nem azért mert pasit keresünk a könyvelő csajoknak. Ez olyan bicskanyitogató?

2017. aug. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, most vagyok álláskeresésben.

Adatvédelmi dolgok nem rég léptek életbe. Bemegyek 1 irodába nem láthatom az ügyintéző monitorját.

oké nem önéletrajz.

Szerintem kép oké. max telefonelérhetőséget tartanám fontosnak.

képzettség...

Szül adatok, teljes lakcím, email, családi állapot, és még pár dolognak nem kellene hogy ott legyen.

Hívjanak be, szánjon rá 15-20 percet.

2018. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!