Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezek az emberek miért ilyen...

Ezek az emberek miért ilyen életstílust élnek?

Figyelt kérdés
Azokról az emberekről van szó, akik egész életükben gyárakban dolgoznak x műszakban, szinte semmi életcéluk. Ledolgozzák a napi x órát, hazamennek pihenni és újra munka. Miért nem küzdenek a jobb életért? 18 éves vagyok, én is egy gyárban dolgozom jelenleg, de már nem sokáig. Olyan kollégáim vannak, amiket fent leírtam. És a gyár 80%-a ilyen..
2018. ápr. 14. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jobb életért? Lehet, nekik ennyi elég, vagy nincs más választásuk. Ne hidd, hogy boldogabbak akik hajtják magukat karrierért, nagyobb házért, közben felnő a gyerekük, úgy, hogy nem ismerik a szülőket.

Akik nem alszanak nyugodtan, mert nincs idejük, sem magukra, sem a családra. Aztán 50-60 évesen infarktus, agyvérzés. Ha meghal, meg civakodnak az utódok a vagyonért. Az elfekvőben már késő sírni, hogy nem érte meg, és a koporsónak sincs zsebe.

2018. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeknek az ellentéte vagyok.

Viszont nem egyszer már elgondolkoztam azon, hogy nem e lenne jobb az, amit ők csinálnak?

Én itt bohóckodok Pesten, azon agyalok hogy vegyek családi házat meg a munkahely meg a pénz bla bla...

Ők meg vidéken elvannak, mert nem fizet olyan rosszul a gyár, a családi ház kb papírért odaadják.

Csend, kiszámítható, egyszerű, de jó.

2018. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

aha.


öööö.


Talán mert máshova nem veszik fel őket nem?


Amúgy a gyár az a hely ahol szerintem a gyárigazgató is húzná el csíkot szélsebesen mert a f@@sza kivan már az egész "klubbal".

2018. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek nincs lehetősége / képessége a jobb életre.

Van, akinek a te korodban már egy egész családot kell eltartania, nem költözhet el, nem mehet egyetemre, nincsenek évei a tanulásra, azonnal dolgoznia kell, különben éhen halnak.

Nem azt mondom, hogy ez jó, de sokan vannak így.

Meg van, aki soha az életben nem tudna semmilyen diplomát megszerezni, de még talán az érettségiig sem jut el, a nyelvvizsga meg aztán teljesen kizárt. Mert egyszerűen nincsenek olyan khm, képességeik.

Van, akit a lustaság tart vissza, van, akit balszerencsék sorozata, meg van, aki csak simán nem akar mást. Ha elég ideig bírja az ember, akkor gyárban is lehet egész jól keresni.

Sok oka lehet, de ha gondolod, nyugodtan kérdezd meg a munkatársaidtól.

2018. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pedig, nem lehet mindenki vezérigazgató meg vállalkozó. Ha a gyárakban nem dolgozna senki, akkor összeomlana a világ, hiszen rájuk épül szinte minden.

Sokan mennek vissza diploma után is a gépek/szalag mellé, mert egyszerűen túl sokan vannak a szakmájában és nincs munkahely.

2018. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért, ha valaki nem gyárban, hanem valahol máshol dolgozik, akkor nem ugyanez lenne? Reggel fölkel az ember, elrendez magát (és/vagy a családját), elmegy a munkahelyére, ott ténykedik valamit (esetleg a munkájából adódóan kijár helyekre, előadást tart, stb.), munka után elmegy ügyeket rendezni, majd hazatér, gályázik még egy cseppet a családjáért (vagy ha egyedüli, akkor önmagáért, bár ilyen esetben lehetséges a több szabadidő), majd valamikor ágyba kerül, és holnap ugyanez, vagy hasonló "until the end of time".

Sokáig én is gondolkodtam rajta, hogy x, x, y, z életmódja a foglalkozásából adódóan mennyire más, talán jobb lehet, de rájöttem, hogy csak amiatt, mert nekik más a fizujuk, különben meg ugyanolyan emberek és életük van (alvás, evés, ürítés, stb.), mint bárki másnak.

2018. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit nevezel jobb életnek? Ha például továbbtanulsz és lediplomázol, ugyanezt fogod csinálni, csak H-P 8-tól 4-ig, ugyan kevesebb munkával, több pénzért, de az alaphelyzet nem lesz más. Robotolás ugyanúgy a nap jelentős részében.
2018. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha például továbbtanulsz és lediplomázol"


És már mehetsz is a gyárba operátornak, vagy a starbucks-ba kávét főzni, ja.

2018. ápr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
...és igen, rengeteg az olyan diplomás munka, ami még rosszabb, mint egy gyárban melózni, és nem is fizet többet. Ahol diákként dolgoztam, ott az irodán a diplomások kevesebbet kaptak, mint bent az üzemben a szakon dolgozók meg a lakatosok.
2018. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

abban, amit a többiek írtak, van igazság, de tegyük hozzá, a magyar emberek többsége elég igénytelen, egyszerű.


tökéletesen megelégednek azzal, h robotolnak egy gyárban, aztán otthon söröznek a tv előtt, miközben a hasukat vakarják.


az én nagypapám sem értett, h miért tanultam tovább, hiszen gyárban érettségivel is lehet dolgozni.

ez van, egyszerűen más rendszerben nőttek fel, nekik ez a normális.

2018. ápr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!