Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek az igaz az a...

Szerintetek az igaz az a "városi legenda" hogy gyárban operátorként dolgoznak diplomások is?

Figyelt kérdés

Ez igaz vagy "hülyítés"? "Kamu"?


Tehát hogy operátorként, ami igazából a segédmunkás kategória, na ilyen munkakörben vannak diplomások is, akik valamilyen okból ezt a munkát végzik. Vélemények?


2018. ápr. 15. 10:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%
Sokan úgy tarják ma már alap a diploma. Sok szülő akár a közepes képességű gyerekét is rákényszeríti, hogy bármilyen áron mutasson fel valamit. Ezek a gyerekek éjjel-nappal tanulnak meg különfoglalkozásokra járnak, hogy meg feleljenek az elvárásoknak. Régen tényleg csak a nagyon okos és tehetséges, elhivatott fiatalok mente3k főiskolára, egyetemre. Ma más ismétlem ez ELVÁRÁS! No mármost a társadalom mit tud kezdeni ennyi tanult emberrel. Nem lehet mindenki vezető! Elvileg egy (pl. gyár) vezető, középvezetők, alsó vezetők vannak és ezek "alatt" dolgozók. Ők kell, hogy a legtöbben legyenek. Tehát a diplomások egy része rákényszerül, hogy tanultsága alatt helyezkedjen el.
2018. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem igazán van ilyen ismerősöm, de másoktól már én is hallottam és itt is írták többen, szóval biztosan vannak többen is.


Szerintem nem a diplomájuk nem ér sz#*\rt se.... Egy darab papír, legyen szó diplomáról vagy OKJ-ról, önmagában nem biztosíték semmire. Nyilván szükség van magára a papírra is, mert csomó munkahelyen ez a belépő és én ezt abszolút jogosnak is tartom, mert úgy gondolom, hogy meglátszik az emberen, ha egyetemre járt és azért bizony ott is lehet tanulni nagyon sok mindent, aminek még értelme és haszna is van. Ugyanakkor nem mindegy, hogy milyen tudás és milyen képességek állnak mögötte, ma már az is nagyon fontos a munkaerőpiacon, hogy ki milyen pluszt tud felmutatni. Valamint azért az igaz, hogy vannak olyan területek, amik alapvetően kevésbé keresettek vagy esetleg telített a piac, így még nehezebb az álláskeresés. Esetleg nem találnak elég jól fizető munkát...bár én szívesebben helyezkednék el a szakmámban, jó körülmények között, de kevesebb fizetésért, mint pl. egy gyárban betanított munkásként, de biztosan vannak sokan, akik nem így gondolkodnak.


Egyébként nekem van szociológus ismerősöm, akinek egy nagyon jó biztos munkahelye van egy egyesületnél és egész jól is keres (nyilván nem 500.000 forintot, de meg tud élni belőle...) és valamilyen szinten még a tanulmányaihoz is kapcsolódik a munkája. Van szociális munkás ismerősöm is, aki a szakmájában helyezkedett el és szintén egész jól keres (ő sem fog hirtelen meggazdagodni, nyilván). Van nyelvszakos, pszichológus, sőt még szabad bölcsész ismerősöm is és mind a végzettségüknek megfelelő munkát végeznek, szeretik és nem is halnak éhen.

2018. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként nekem van szociológus ismerősöm"


Na ezt elmesélem. Neten is fenn volt. Bp akárhanyadik kerülete ahol közmunkára jelentkezett egy phd doktori végzettségű ember.

Miből volt phd-ja? Szociológia.

És ott közmunkázott havi 50-ért a parkban a nyolc elemis c***gányok közt.

neten is fenn volt.

Nem is volt idős az ürge 30-as.

2018. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
32%

"Van szociális munkás ismerősöm is, aki a szakmájában helyezkedett el és szintén egész jól keres"


Ez nettó KAMU!

A szoc munkás épp az a terület ahol ágazati bér van, és az a béka segge alatt.

Ágazati bér mindegy itt dolgozik vagy ott uannyit kap.

2018. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

" sőt még szabad bölcsész ismerősöm is és mind a végzettségüknek megfelelő munkát végeznek, "


ez egy Darwin díjas beszólás!!!!


Szabad bölcsész és az a VÉGZETTSÉGÉNEK MEGFELELŐ munkát végez!!

És az MICSODA??? Mi lenne az a szabad bölcsész végzettségnek megfelelő munka? Én magam is diplomás vagyok (nem szabad bölcsész ) és elképzelni sem tudom!


Elképzelni sem!

2018. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Jó, akkor ne hidd el, nekem teljesen mindegy.
2018. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Igen, létezik.

Nem hiába van olyan vicc, hogy:

diplomaosztás után találkozik a gépészmérnök ésa bölcsész. Mit mond a gépészmérnök?

- Egy kólát sültkrumplival.


De nemcsak ők lehetnek fizikai munkások. Az összes diplomás, aki nem tud elhelyezkedni a diplomájával, mert: nem elég jó / nincs ismerős / nem kell a diplomája.


Vélemény erről? Vagy a fizikai munka vagy az otthonülés.Otthonülés kellemesebb lehet, de pénz abból nem nagyon jön. :(

2018. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
75%
2009-2010 autóipari válságban több diplomás emberek csomagoltak a nokiában telefonokat, köztük én is, boltban nem adtak kaját a diplomámért
2018. ápr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
75%
Előző vagyok, azért azt is hozzátenném, hogy tudok olyat is, aki szakmunkás diplomával mérnök csoportvezető pozícióban van vagy érettségivel mérnök pozícióban, ill olyat is, aki 8 általánossal programozó - mindegyik a szakmai tudásával került előre a munkahelyén
2018. ápr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
47%

"agy érettségivel mérnök pozícióban, "


Ha ilyen van az a céget minősíti... egy ilyen cégtől lábtörlőt se vennék.

2018. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!