Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek az igaz az a...

Szerintetek az igaz az a "városi legenda" hogy gyárban operátorként dolgoznak diplomások is?

Figyelt kérdés

Ez igaz vagy "hülyítés"? "Kamu"?


Tehát hogy operátorként, ami igazából a segédmunkás kategória, na ilyen munkakörben vannak diplomások is, akik valamilyen okból ezt a munkát végzik. Vélemények?


2018. ápr. 15. 10:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Jó, akkor ne hidd el, nekem teljesen mindegy."



Na akkor meséld már el mit dolgozik az a "szabad bölcsész" ami VÉGZETTSÉGÉNEK megfelelő.

Kérlek mondd már el konkrétan mi az a munkakör, mert én ELKÉPZELNI nem tudom!!

2018. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
83%

Van egy fiatal kollégám akinek bölcsész diplomája van,d e nem tudom pontosan milyen, meg hogy, mert annyit nem beszélünk, de ő már 4 éve nyomja gyárban, és mondta hogy neki ez jobban megéri.


Volt egy olyan kollégám még egy másik gyárban aki gépészmérnökként dolgozott ott, de egy műszakba keresett annyit mint az aki 3 műszakban sima operátorként. Mivel neki így több volt a felelősség a vállán így átkérte magát operátornak mert nem bírta azt a stresszt, meg azt a műszak beosztást sem hogy 7:45-tól 17 óráig legyen mert egész napját elvitte, és mondta hogy mióta 3 műszakba járt volt ideje délután, vagy délelőtt, éjszakás hetében nem, de akkor nyugodtabba tudott aludni otthon mert nem volt otthon senki és ő csak úgy tud pihentetőbben aludni. Igaz hogy azóta műszak vezető lett, csak én már nem értem meg ott, mert eljöttem, de ugyan úgy több műszak, ugyanannyi munkaidő, és ez neki sokkal jobban tetszik.

2018. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
48%
#20, több ilyen cég van ;), és ha van autód, akkor nagy eséllyel használod a termékeiket mivel mindegyik érintett cég, top1 vagy min. dobogós a piacon. Amúgy meg attól, hogy papír van tudás nem feltétlen és vica versa, és tekintve, hogy nincs elég mérnök a piacon, a cégek maguk nevelnek ki olyan embereket, akik az üres mérnöki pozíciókat betöltik...én is mérnök vagyok, a diplomám egy másik mérnöki szakágra van, mégsem akadályozott ez az elmúlt 10 évben
2018. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

"de ő már 4 éve nyomja gyárban, és mondta hogy neki ez jobban megéri."

Azt elhsizem mert gondolom a 4 bölcsész papírjával wc-t pucolni se vennék fel.

2018. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
70%
Én egy autóipari üzemben dolgozom és nyugodtan ki merem jelenteni: ez nem városi legenda, ez tény.
2018. ápr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, h. tényleg számítanak a mögöttes képességek (fellépés, nyelvtudás, megbízhatóság, "terhelhetőség" (de nem szeretem használni, mert sok esetben a nettó kihasználás, ingyen túlóráztatás áll mögötte), + a szimpátia.

Mi a férjemmel multiknak dolgozunk, ő középvezető (mérnök-informatikus végzettséggel, én könyvelő (közg. diplomám van). Szerencsére már végzésünk óta, kb. 15 éve stabil, jónak mondható munkahelyünk van. Többnyire kultúremberek a kollégáink, hi-tech környezetben vagyunk, szuper a fizetésünk (magyar viszonylatban) + a juttatások (van kedvezményes nyelvtanfolyam, könyvvásárlási lehetőség, cafetéria, szemüveghez hozzájárulnak, közös programok (csapatépítés, karácsonyi party, mikulásbuli a gyerekeknek, családi nap/piknik), kedvezményes dolgozói bankszámlacsomag, telefon-előfizetés, a férjemre kötöttek egy nagyösszegű életbiztosítást, IPhone-t kap korlátlan belföldi, eu-s beszélgetéssel, internet, néha kiküldenek külföldre az ügyfélhez (teljes ktsg.-et fizetik + napidíj).

Ezekkel nem felvágni szeretnék, (meg nem is vagyunk egyedi eset, mert ma Mo.-on több tízezren dolgoznak hasonló típusú munkahelyeken, főleg Bp.-en), de nagyjából el sem tudom képzelni, h. aki egyetemen, főiskolán tanult, majd lediplomázott, az hogy kerülhet a parkrendezők közé.

Lehet, h. nagyon kell a pénz, és mindent elvállal.


Lehet, h. nem kap a végzettségének megfelelő munkát,

1. mert rossz szakot választott, ami 'nem fizet'

a) mert adott szektor épp' nem prosperál, vagy

b) mert adott szakot végzettekből túlkínálat van (amit azért már a tanulmányok megkezdése előtt is lehet tudni, csak hát a mérnöki szakok nehezek...).


2. Jó szakot választott,

a) csak nem jó belőle, és miután felvették, ez hamar ki is derül, és kiteszik,

b) nem is veszik fel, mert az interjúkon nem tudja eladni magát v.'fejre' nem szimpatikus.


Gondolom a soron sem mérnökök, közgazdászok, orvosok, vegyészek, gyógyszerészek, fizikusok, matematikusok dolgoznak...

2018. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!