Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ausztriai munkák: Közvetítők...

Ausztriai munkák: Közvetítők megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kiszeretnék menni Ausztriába vagy Németországba dolgozni jobb fizetség reményében, és bár sajnálatos módon nincs szakmám egyéni okokból( érettségim van csak). Nem csak ennyivel szeretném leélni az életemet, de sajnálatos módon jelenleg esélyem nincs más végzettséget szerezni. Jelenleg tőke kellene ahhoz hogy 1-ről a 2-re tudjak lépni az életben, és nem egészen vagyok biztos benne, hogy egy külföldi munka tudna-e ebben segíteni. (Bár hozzáteszem, dolgozom ha tetszik ha nem a jelenlegi munkaköröm, mert tudom hogy csak munkanélküliként még rosszabb lenne.)

(Alapfokú nyelvtudásom van, tőkém van hogy elinduljak.)

(Ismerőseim vannak akik munkát tudnának nekem "közvetíteni", de valamely korrupt politikusban jobban megbízok, mint bennük szintűek.)



2018. ápr. 20. 20:00
 1/1 anonim válasza:

Én annak idején foggal-körömmel ragaszkodtam a kivándorláshoz. Millió meg egy közvetítővel volt dolgom, sajnos mint kiderült hatalmas behúzás az egész.

Volt aki a hasára csapott, és egy fiktív cégnevet adott meg, volt aki össze-vissza hazudott az egyik percben raktárost, egy óra múlva összeszerelőt keresett.

Nagyon sok pénzt kérnek el, egy ilyen közvetítő irodában, és te cserébe kint nagyon kevés fizetést fogsz kapni. Nem állítom, hogy nincsenek megbízhatóak, de nagyon nagy szerencse kell hozzá.

Voltak ismerőseim, akik azt gondolták a hátukon élnék, és eszük ágában sem volt segíteni, hitegettek hétről-hétre.

Itthon a családban is volt olyan aki 13 évig dolgozott kint, de ő mivel férfi, az építőiparban helyezkedett el a kőműves szakmájával.

Ő tanácsolta, hogy német/osztrák álláshirdető oldalakon érdeklődjek, magyarokkal szóba se álljak. Igaza volt!

Minden cég küldött visszajelzést, kettő fel is hívott, 1 hónap múlva kezdhettem volna, de sajnos édesapám váratlanul itt hagyott minket. A sors fintora...

Most az ő vállalkozását folytatom, ez az örökségem, de ha a lelkiismeretem engedné, szó nélkül kimennék dolgozni.

2018. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!