Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 8 vagy 8 és fél órás munkaidő?...

8 vagy 8 és fél órás munkaidő? Melyik milyen? Melyik jobb?

Figyelt kérdés

Jól gondolom, hogy a 8 órásnál lassan már az is baj, ha 3-nál többször pisilini egy nap, úgy ahogyan a közös kávé és közös ebéd is szemet szúr egyes buzgó kollégáknak, vagy akár a főnöknek?


Míg a 8 és fél órás munkaidőnél sokkal lazábbak ilyen tekintetben. Ilyenkor egyben veszik ki a fél óra pihenőt tengi-lengizéssel, vagy azért ez nem így van?


Irodai munkára gondoltam főleg, szóval nem gyári munkásra.


2018. ápr. 25. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Én 8 és fél órásban vagyok, de ritkán dolgozok 6 óránál többet egy nap.
2018. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A 8 és fél órás munkaidő azért van hogy bedolgozd az ebédidőt. Ez anno a szocializmusban még nem volt meg, ott 8 órát dolgoztak ebédidővel együtt. Aztán jött a rendszerváltás és valamelyik idióta kitalálta, hogy akkor hajtsuk be a"paraszton" azt a fél órát is. Mintha azon múlna a cég sorsa. De ez még egyes vállalkozóknak nem elég, elvárják még pluszba a túlórát is, amit persze nem fizetnek ki. De ez csak szellemi munkában van így. Szóval az egész tulajdonképpen a dolgozó nép megrövidítése. Az elvár ki nem fizetett túlóra meg felháborító. Gondolom a kedves cégvezetők sem dolgoznának szívesen ingyen.
2018. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
8 órás munkaidő nincs, mert a munkáltató köteles biztosítani legalább 20 perc munkaközi szünetet. (Hosszabb műszak esetén legalább 45 perc a munkaközi szünet.) Így a 8 órás munkanap legalább 8 óra 20 perc kell, hogy legyen.
2018. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ti elolvastátok a leírást?
2018. ápr. 25. 13:38
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
6 órás munkánál már jár a 30 perc tiszta szünet. Ha ezt nem engedik meg, akkor feljelentheted a céget. Nincs olyan, hogy nem mehetsz ki pisilni meg ilyenek 😃
2018. ápr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Ja, a kollégák meg csak nézzenek csúnyán... nem az ő dolguk.
2018. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 8 óra azt jelenti, hogy 8 óra munka + szünetek (ebéd és pisiszünet is). Nagyon ritka az, amikor nem számolnak plusz időt a szünetek miatt, max. nem írják ki a hirdetésekbe, mert úgy vannak vele, hogy úgyis mindenki tudja. Aki nem tudja, az meg így járt. A szüneteket biztosítani kell, szabály szerint, ha nem biztosítják, rájuk lehet küldeni egy munkaügyi ellenőrzést. A kollégák meg hiába néznek csúnyán, nekik is jár a szünet, ha meg mondjuk egy nőnek épp megvan a havi vérzése, nem várhatják el, hogy átázzon, csak mert nem mehet ki WC-re. De volt nekem is ilyen pocsék munkahelyem, nem véletlenül múltidő.
2018. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 8 oras, amiben nem kotekednek, es az ebedido is egy ora.9 elott, meg 3 utan meg senki sem dolgozik.
2018. ápr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyben veszik ki, és kötelező is kiadni.


Szerintem a 8 órás jobb. Én nem szeretek csapatostul ebédelni, ezért nem szeretem a 8 és fél órás, 9 órás irodai munkaidőt, mert bár nem fizetett és pihenésre van kitalálva, elvárják, hogy ugyanúgy a kollégáival ücsörögjön-beszélgessen az ember akkor is. Irodában inkább az szúr szemet, ha valaki elvonulna vagy sétálna egyet a fizetetlen idejében.

2018. ápr. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-essel tökéletesen egyetértek, sajnos nap, mint nap tapasztalom, amit leírt. Én is a 8 órás munkaidőt támogatom, hisz aki akar, az így is eszik napközben az ebédszüneten felül, szóval ha nem kéne a + ~fél órát ledolgozni ingyen, akkor is be lehetne kapni valamit. Ráadásul én 10-15 perc alatt megebédelek, a fél óra abszolút nonszensz, azoknak jó, akik pletykálni járnak ebédszünetben is, hisz arra meg kevés, hogy kimenjek valamelyik étterembe, mert mire kihozzák a kaját már mehetnék is vissza.
2018. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!