Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kizáró ok sok munkahelye...

Miért kizáró ok sok munkahelyen a tetoválás még manapság is?

Figyelt kérdés

Ugye tudjuk hogy jó néhány munkahelyen még napjainkban sem fogadják el hogy valakinek tetoválása van pl. kezén karján, és emiatt nem alkalmazzák.


A tetoválás az szerintem mindenkinek a saját magán dolga, a munkahelynek semmi köze nem kéne hogy legyen hozzá. Sőt valakinek a tetkó ugyanolyan testékszer mint a fülbevaló, gyűrű, stb.

Munka / állás szempontjából mitől kevesebb az az ember, akinek látható helyen van tetoválása?


Kíváncsi lennék az okokra, akár konkrét példákon keresztül is.



2018. ápr. 29. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Azt az adott munkáltató dönti el hogy kiket alkalmaz. Viszont én úgy látom hogy nagyon kevés most már az a munkahely ahol a tetoválás probléma. A felső kategóriás éttermek talán ilyenek, ahol nem szeretik ha a felszolgáló fejbúbig ki van pingálva, de egy kartetkó az ing alatt úgysem látszik.
2018. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanazért, amiért nem mehetsz minden munkahelyre szakadt farmerban, rövidnadrágban vagy pólótrikóban - egyszerüen ez az ott elvárt norma.

(Annak ellenére szabadidödben akármit felvehetsz, de a munkahely más kategória)


Mellesleg ha szerinted UGYANOLYAN testékszer, akkor UGYANÙGY el is lehet egy mozdulattal távolítani????? Ugyanis éppen ez a különbség.


És a munkahelynek jogában áll olyan embereket alkalmazni, aki az ottani elöírásoknak megfelel. NEked természetesen jogodban áll annyittetováltatni magadra, amennyit akarsz, de másnak meg jogában áll ezt elutasítani és téged nem alkalmazni.

Viszont neked az is jogodban áll, hogy alapíts egy céget és ott senki nek szól bele, hogy hogy nézel ki.

2018. ápr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

"Ugye tudjuk hogy jó néhány munkahelyen még napjainkban sem fogadják el hogy valakinek tetoválása van pl. kezén karján, és emiatt nem alkalmazzák. "


Egyébként hol?


Most mondok egy példát én sokat járok ilyen "papírpoharas kávézókba".


Na és ott sok baristának van tetoválása, kisebb vagy nagyobb, van munkahelye, munkáját ettől elvégzi, ennyi.


Amúgy miért pl. politikusok között is van tetovált, pl. Vona.


Stb.

2018. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

ja meg bocs a rendőrségénél, minden 3. vagy 4. rendőrnek van tetoválása.


Tűzoltóknál is.

2018. ápr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Azokon a helyeken nem vésznek fel ahol egy magas kategóriás cég arca a melós, emberekkel foglalkozol és veled azonosítja az ügyfél a céget is.

Magas kategóriás étterem pincére, stewardess, banki ügyintéző. De hogy a gyárban, meg egy bolt árufeltöltőjeként szét van tetoválva nyakig az senkit nem érdekel.

2018. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Mind1.


Annyi a lényeg hogy hely válogatja.


Bankba is simán felvehetnek, csak olyan helyre kell menni.

2018. ápr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elég nagy cégnél dolgozok, de itt se kizáró ok, nálunk csak dress code van, de vannak tetkós emberek. Szerintem manapság pont, hogy elfogadottabb, a munakerő hiány miatt.
2018. ápr. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyre megszokottabb és 10 áven belül nem nagyon fognak válogatni mert egyre több embernek lesz. Aztán el lehet dönteni, hogy kit vesz fel pincérnek vagy eladónak, aki nincs tetoválva de kilóg a szalmaszál a szájából vagy aki van, de illedelmes és kedves, persze mind a két tipusú ember lehet ideges ha felbosszantják akkor persze rögtön jön a megbélyegzés, hogy "tetovált", mert az elfelejtik hogy minden ember fas*ának van vége...
2018. máj. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valszeg azért, mert így vagy úgy, de még mindig egy kicsit a bűnözéssel, az alvilággal azonosítják. Lehet szeretni, nem szeretni, de ez van. Nekem is van valami tudatalatti averzióm attól, ha valaki tetovált. Olyan, mint egy pecsét, amit nem szedhetsz le soha.
2018. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!