Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet valakit arra kényszeríte...

Bubuka508 kérdése:

Lehet valakit arra kényszeríteni, hogy az adottnál rosszabb munkakörülmények között dolgozzon?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen az elektromos targonca használatát a raktároson kívül mindenki másnak megtiltották, elzárták a kulcsát, azzal az indokkal, hogy egy-két ostoba kiütötte vele helyenként a gipszkarton falat. Most pl. az éjszakai műszakban arra akarják az embereket kényszeríteni, hogy az elkészült termékeket (raklapon levő csomagolt áru) kézzel felemelve rakják egymásra, helytakarékosság céljából. Én a műtött hasammal (lágyéksérv, félig-meddig kiújulva) nem vagyok hajlandó erre. Miért emelgessek kézzel, amikor ott a gép? A károkat nem én okoztam vele, semmi közöm hozzá. A munka trv.könyve foglalkozik ezzel konkrétan? Megköszönném, ha valaki tudna segíteni. Csk komoly emberek írjanak, a hülyeséghez nincs kedvem.
2018. máj. 4. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy te a műtéted/sérved miatt nem emelhetsz ekkorát, és vagy engedjenek targoncázni, vagy pedig más csinálja ezt a pakolást.
2018. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nezzuk masik oldalrol, minden okostojas vezetheti a targoncat, csak mert tudja hogy kell beinditani, vagy van erre kinevezett szemely, es csak o vezetheti? Mert normalis munkahelyen az utobbi van csak.

Ha meg ejjelre nincs kinevezve targoncasofor, akkor munkaugyi szempontbol igen emelni kell, mert hivatalosan nem vezethet senki akkor targoncat.

2018. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bar azt is hozzatennem hogy mutet utan sem kellene neked emelni, nalunk is tekintettel vagyunk azokta a kollegakra akiknel valami okbol nem csinalhatnak bizonyos dolgokat.
2018. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Targoncat az vezethet, aki letette a targoncas jogsit. Attol meg, mert nalatok regen minden hulyenek meg volt engedve a hasznalata, attol meg igy van. Ha nincs targoncas bent, akkor ez van, attol meg te megmondhatod, hogy mutve voltal, nem emelsz.
2018. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szolni kell a targisnak... Az MT csak azzal foglalkozik, hogy egy ferfi es egy nő hány kg-ot emelhet egyedül....
2018. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van rá jogsid?
2018. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
No igen, ha jogsi nincs, akkor ilyen szempontból semmi esélyed, még te ütöd meg a bokád, hogy targoncát használsz engedély nélkül. Ha van jogsi, akkor is megtilthatják bőven a targonca használatát, legalábbis szerintem. A megoldás az, hogy addig rágjátok a főnök fülét, amíg kinevez egy külön targoncást - raktárost, ha jobban tetszik -, éjszakai műszakra is. Problem solved.
2018. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kérdésekre válaszolva: nekem nincs arra kimondottan jogsim, viszont erre a fajta targoncára külön nem is kell. Aki nappal kezeli, annak van rá vizsgája és jogsija, viszont éppenpont ő volt azok egyike, akik nekimentak a falnak. Meg még az az érdekes, hogy a cég másik üzemében, amikor éppen ott vagyok, ott nyugodtan használhatom, sőt kell is, mert ott nagyobb a raktár és olyan magasságba amúgy is lehetetlen kézzel emelni, ahogy ott pakolunk. Csak azért írom ezt, mert hol itt a következetesség? Egyébként megmondtam, hogy én kézzel nem emelek fel egy darabot sem, de elengedték a fülük mellett, ill. azt felelték, oldjuk meg valahogy. Csak az a gond, hogy én vagyok a csapatban az egyetlen hímnemű egyén, akkor most hagyjam a nőket emelni? Az is milyen munka?
2018. máj. 4. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!