Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti melyiket választanátok...

Ti melyiket választanátok inkább a 2 munkahely közül?

Figyelt kérdés

1.)

- Nagyon jól fizető állás, sokkal többet keresnél, mint a másik munkahelyen és az egyéb juttatások is jelentősen magasabbak (pl. 30 ezer havonta a Cafetéria)

- Közelebb van helyileg az otthonodhoz, mint a másik munkahely

- Van túlóra. Nem minden nap, de azért rendszeresen előfordul.

- Szakmailag nem annyira jó, mint a másik cég és nem is fektetnek különösebb hangsúlyt a továbbképzésedre, tehát hosszútávon elég kevés a lehetőséged arra, hogy szakmailag fejlődj


2.)

- Anyailag rosszabb, mint a másik hely és az egyéb juttatás is alacsonyabb (pl. havi 8000 ft a Cafetéria)

- Sokkal messzebb van otthonról, mint a másik munkahely lenne

- Nincsenek túlórák!

- Szakmailag nagyon jó lehetőség, rengeteget tudnál tanulni és fejlődni ennél a cégnél és rendszeresen küldenének tanfolyamokra, továbbképzésekre is


Mindkét céghez UGYANARRA a pozícióra vennének fel, tehát nagyjából ugyanaz lenne a munkád mindkét helyen.


Ti ezek alapján melyik céget választanátok?



2016. szept. 2. 14:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, annyival módosítanám a kérdést, hogy az 1.) munkahely is küldene továbbképzésre és tanfolyamokra! De szakmailag ezzel együtt is még mindig kevesebbet nyújtana, mint a 2.) munkahely.
2016. szept. 2. 14:32
 2/9 Carragher_x ***** válasza:

Ez így kevés infó. Tudni kéne pár dolgot:

A sokkal messzebb az mit jelent?

Szakmailag mit értesz azon, hogy nem annyira jó, amikor később azt írod, hogy ugyanazt kéne csinálni?

Mi várható a szakmai fejlődéstől? Mennyi potenciál van a szakmában? Mennyire képezheted magad önállóan?

2016. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első. Oké, hogy van túlóra, de ha tényleg sokkal messzebb van a másik munkahely az otthonodtól, akkor az utazás ugyanannyi időt fog elvenni az életedből, csak az utazásért te fizetsz, a túlóráért meg neked fizetnek. ;) (legalábbis jó esetben kifizetik a túlórát)
2016. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Hű, ez elég nehéz kérdés... Attól is függ, mennyivel keresnék kevesebbet a 2.) cégnél, mert ha nem olyan jelentős a különbség, akkor lehet, hogy a szakmai fejlődés miatt inkább azt választanám. No, meg az is szimpatikusabb, hogy ott nincsenek túlórák. De tényleg az is fontos, hogy mennyivel keresnék itt kevesebbet, mert biztos van az a pénz, amiért lenyelném a békát 1-2 évig túlórákkal együtt is a másik helyen. :)
2016. szept. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"A sokkal messzebb az mit jelent?

Szakmailag mit értesz azon, hogy nem annyira jó, amikor később azt írod, hogy ugyanazt kéne csinálni?

Mi várható a szakmai fejlődéstől? Mennyi potenciál van a szakmában? Mennyire képezheted magad önállóan?"


Az 1.) munkahely kocsival 40 perc otthonról.

A 2.) munkahely kocsival nagyjából 70-75 perc.


Nem egészen ugyanazt kellene csinálni, de a pozíció ugyanaz. Vagy legalább is névlegesen. Mérnöki munkáról van szó. Az 1.) munkahelyen valamivel többet kellene lent lenni a termelésben és kevesebb lenne az irodai munka. A 2.) munkahelyen inkább fordított az arány, ott elsősorban az irodában kellene tevékenykedni és maximum napi fél órát kellene eltölteni lent a termelésben.


Elég nagy a potenciál a szakmámban, tekintve, hogy gépészmérnök vagyok.


Mindkét munkahelyen mást gyártanánk, ezért nem teljesen azonos a két pozíció. A 2.) munkahelyen különböző fémmegmunkálással foglalkoznánk, az 1.) munkahelyen meg inkább autóalkatrész gyártással foglalkoznak. Ezért nem azonos a két munkakör teljesen.

2016. szept. 2. 14:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz hosszútávú dolgokban gondolkodni, akkor választ az elsőt. Ha komoly céljaid vannak, amikben segíthet a továbbképzés, akkor válaszd a másodikat.
2016. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy két különféle területről/gyártásról van szó.


Ha a munkád a hobbid is, azt válaszd, amelyik terület jobban érdekel.


Ha később tovább akarsz lépni, az lesz az előnyösebb az önéletrajzodban, amelyik területen már dolgoztál.


És a túlóra egyébként rosszul hangzik, mert bizonytalannak tűnik innen...


Én az alapján döntenék, mivel szeretnék foglalkozni, mert mégis arról fog szólni nagyrészt az életed, amit dolgozol.

2016. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldöntened, mert te tudod, mi a prior az életedben.


Nálam pl. az autókázás nem opció, mert nincs jogosítványom, így nekem fontos, hogy egy munkahely tömegközlekedéssel is jól megközelíthető legyen az otthonomtól.

Számomra fontos az anyagi stabilitás is, mivel van egy saját lakásom, szóval meg kell élni, nem akarok élősködni az idősödő szüleimen.

Túlórák szempontjából nekem az a fontos, hogy kifizetik-e, mert ha nem, akkor keressenek más balekot.

Az utazásnál szempont, hogy ez például része-e a cafetériának, támogatják-e a munkába járás költségét (pl. autósoknak cégautó, benzinpénz, tömegközlekedőknek támogatják-e a tömegközlekedés költségét az otthon és a munkahely között, esetleg biztosítanak-e céges buszjáratot).

A továbbképzés jó dolog, ha valóban érdekel, de mennyire van egyensúlyban a munkával és a magánélettel. Szóval pl. nem mindegy, hogy mekkora szeletet vesz ez ki az ember életéből és honnan. Egyáltalán rá akarod-e szánni azt az időt. Ha a munkaidő rovására menne, akkor arra az időre helyettesítenek-e, vagy megvárnak a munkával, és hagyják feltorlódni, míg visszatérsz, vagy esetleg még a tanulás után kell nekiállnod a kiesett munkát pótolni akár aznap éjszakákba nyúlóan.


Szóval ez összetett kérdés, így, ennyiből nem tudom. Ezeket minden esetre gondold át, és ha kell, akkor kérdezd meg a pályáztató cégnél. Ne legyél zavarban, kérdezni nem ciki, ezzel is közelebb jutsz a jó választáshoz. Nemrég én például így szedtem ki a telefonálóból, aki állást ajánlott, hogy valójában ügynöki jellegű munkát akart kínálni, ami nekem nem fekszik, mert nem abban vagyok erős, de magától nem mondta volna el, teljesen potyára mentem volna be interjúra.

2016. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A túlórát természetesen kifizetik (úgy emlékszem, azt mondták, hogy 150%-ban), és bár céges autó nincsen, de a bejárást is támogatják, van külön benzintámogatás. :) Nekem egyébként van saját autóm és jogosítványom is, így az ingázás nem olyan nagy probléma, főleg úgy, ha fizetik a benzint is, de nyilván minél közelebb van a munkahely, annál jobb.


Egyébként ezek a juttatások itt is jóval magasabbak az 1.) munkahelynél, nagyjából a kétszeresét fizetik a benzinpénznek, mint amit a 2.) munkahely tudna adni.


Azt sajnos nem tudom, hogy a továbbképzések pontosan hogy működnének, de nagyon jó, hogy erre felhívtátok a figyelmemet, utána fogok kérdezni mindkét vállalatnál, mielőtt döntenék.


Nagyon szépen köszönöm egyébként mindenkinek a sok hozzászólást, nagyon hasznos válaszok érkeztek. :) A 8-as válaszoló írását pedig külön jó volt olvasni, szép, kerek választ kaptam, úgyhogy neked is köszönöm.

2016. szept. 2. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!