Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Multi cégek diák gyakornokokna...

Multi cégek diák gyakornokoknak mennyi szabadságot adnak nagyjából nyáron?

Figyelt kérdés
Júniusban kezdek mint gyakornok, de szeretnék elmenni nyaralni is a pénzből. Személyesen megkérdezem majd, hogy van a szabadság, de szerintetek 2-3 hetet nem cink elkérni? (multiról van szó ha ez számít)

2018. máj. 5. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Baromi cink.

Azért mentél oda, hogy tanulj, tapasztalatot szerezz és legyen munkatapasztalatod. Maximum 1 hét, nyaralj annyit, mások is annyit szoktak.

Ha 2-3 hétre akarsz nyaralni menni, akkor menj el a Mekibe dolgozni 2 hónapot és 1 hónapot meg nyaralni utána.

2018. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Huszonvalahány (20-22) napja van egész évben az ott dolgozóknak, arányosítsd a te ott töltött napjaidhoz. Ha december végéig ott is vagy, a 3hét akkor is túl sok. Ha csak a nyarat töltöd ott, akkor a 2 hét is az.
2018. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Kérdés, mennyit lennél ott, mikor mennél nyaralni.


Egyrészt elég béna dolog gyakornokként rögtön azzal indítani, hogy szabadságra mész X hétre. Főleg, hogy sok esetben a gyakornoki idő alatt szinte meg sem ismered a munkaköröd, munkatársaid.


Másrészt meg sok helyen szabadon tudják kezelni a gyakornokokat. Nálunk akik voltak, azok effektív semmit nem tettek hozzá a munkához a nyár folyamán, szóval ha elmentek 1-1 hétre, se zavart senkit.

2018. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hosszú távra maradok náluk, nem csak nyárra.


Szeptemberben is folytatnám a munkát suli mellett, így állapodtunk meg. Ezért gondoltam hogy nem annyira gáz, mivel biztosan más ott dolgozók is mennek nyaralni.


Nem rögtön kérném el persze a szabadságot, mivel júniust, júliust végig dolgoznám. Augusztusban szeretnék elmenni 2 hétre, de nem egyben hanem közte is lenne 1 hét amíg dolgozok.


Így is felejtsem el szerintetek?

2018. máj. 5. 11:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy informatikai cég és programozónak megyek. Nem tudom ez számít-e, vagy náluk mik a szokások.
2018. máj. 5. 11:34
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Ebben az esetben a 2x1 hét talán lehetséges, a hármat felejtsd el. Csak nem a Morgan Stanley? :)
2018. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha előre megbeszéled, és fizetetlen szabadsága mész, akkor szerintem megoldható, ha nem valami tahó a főnök. Diákokkal többnyire elég elnézőek szoktak lenni.
2018. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Alapból órabérben vagyok, és ha nem vagyok bent akkor nem is kapok fizetést.

(Jelenléti ív van diákoknak)


Nem a Morgan kisebb, de most inkább nem írom a nevét.

2018. máj. 5. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!