Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatti felmondásnál...

Próbaidő alatti felmondásnál muszáj írásban is a főnöknek beadnom a felmondásomat vagy felállok, közlöm, hogy kész, mentem, majd szóljanak, hogy mikor jöhetek a papírjaimért?

Figyelt kérdés
2017. nov. 23. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
A szó elszáll az írás megmarad...
2017. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aláírva visszakérem? Nem ígérkezik valami szépnek az elválás.
2017. nov. 23. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent csak írásban. Dátumozod, odaadom, aláírja és viszlát. Ha nem veszi át, elküldöd aznap tértivevénnyel.
2017. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na, ez már jobban tetszik! :D A viccet félre téve, komolyan nem ígérkezik egy diadalmantnek a dolog, mert összekaptam a kis kedvenccel, aki persze nagyon bosszúálló. Akkor csak nem megyek be, és megy a tértis levél.
2017. nov. 23. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabály szerint írásban kell felmondani próbaidő alatt is, de felmondási idő nincs, mint próbaidő után.
2017. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Muszáj kilépned? Én a közvetlen főnökömmel kaptam össze rendszeresen, aki csopvez volt, de nem mondtam fel, nem adtam meg neki ezt az örömöt. Mentem dolgozni, mert kedveltem a kollégáimat, szerettem a munkámat. Igaz, odatett lelkileg rendesen időnként, kellett sokat sétálnom, míg hazaértem... A lényeg, végül csak 4-5 hónapig kellett kibírnunk egymást, mert átpakolták másik osztályra.

Ha szereted a melót, jó a pénz, a kollégák is hiányoznának, akkor gondold át, hátha tudnál még tovább maradni. A kiskedvenccel meg muszáj kijönni, vagy legalábbis elviselni egymást. Nehéz munkát találni, újra nekilendülni, de kis mocok miatt...

2017. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk szerintem az "üzletet" illik különválasztani a személyeskedéstől.

Nem kell félni a főnöktől. Szépen leültök és megbeszéled vele hogy szeretnél kilépni. Nem kell részletezned miért, nem kell veszekedni, nem kell szidalmaznod senkit.

2017. nov. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A felmondás akkor számít közöltnek, ha azt a másik fél tudomására hozzák. A közlés napját követő napon indul el a felmondási idő.

Mivel a felmondást írásban kell közölni (szóbeli munkajogilag nem létezik), az akkor közölt, ha átadod a munkáltatónak. Ha az átadás már nem esik a próbaidő alá, akkor az már próbaidőn túli felmondás lesz, erre vigyázz! Tehát vele együtt jár ilyen esetben a felmondási idő!!!

Ez igaz a postán továbbított felmondásra is...

2017. nov. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, kedves utolsó válaszoló!
2017. nov. 26. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!